Nädala kokkuvõte 21.-27.11.2016

Vähe hilja tuleb seekord kokkuvõte, aga parem hilja, kui mitte kunagi.

Ega midagi väga positiivset kirjutada pole. Kool võtab enamuse ajast ja enesedistsipliinist enda alla. Minu puhul on alati nii olnud, et kiiretel aegadel on üks valdkonna peamine ja paratamatult teised natuke kannatavad. Ei ole mul seda oskust, et jagada end võrdselt igale poole. Kui hästi läheb, siis ei ole neid kiireid asjaajamisi kogu aeg ja siis on kõik ok,  aga hetkel on tõesti AjaO kool ja see, et püsiks elus kogu selle õppimise juures.

Trenni koha pealt oli eelmine nädal 5 trenni - 2 rühmatrenni (esmaspäeval ja kolmapäeval, nagu ikka) ja 3 jooksutrenni. Nendest kaks 3km pikkust ja üks 5km pikkune jooks. Pühapäeval olin küll juba riides ja valmis pikale jooksule minema, aga kuna Margus oli väga haige ja nutune (ärkas just mu riietumise ajal läbi une üles), siis loovutasin oma jooksu ja kussutasin last magama järgnevad pool tundi.

Toitumine läks neljapäevast täiesti metsa. Ma ei mäleta millal mul viimati oli selline päev, et ma ärkan ja hakkan kohe mingit jama endale sisse ajama. Aga täpselt nii läks. Terve nädalavahetuse võtsin täiesti vabalt. Eriti, kuna natuke ikka tähistasime tähtpäeva ka (natuke, sest Margus jäi haigeks ja ei saanud me kodust kuhugi kaugemale minna). Seetõttu ma parem ei hakka pühapäevast kaalunumbrit üldse ütlemagi (õnneks tänaseks on sellest juba 1,5kg tagasi tõmmanud).

Veel 10 päeva tuleb sellist eriti pingelist aega. Ütlen ausalt, jube raske on toitumist kontrolli all hoida, sest keha on justkui stressiprogrammil, mistõttu iga rakk karjub magusa järgi. Aga nii palju, kui vähegi suudan, hakkan ikka vastu isudele. Saaks veel kuidagi niikaugele, et toitumine ja mõistus oleks omavahel sellises seoses, et kõik emotsioonid automaatselt keha isudena välja ei kannaks, oleks supertore :)  Eks seda stressi tule veel kooli tõttu küllaga, eriti  kui töö ka kõrvale tuleb... Uhh, ma ei taha veel seda aega ette mõelda.

Ahjaa, lubasin koolitööde suhtes vahe kokkuvõtte ka teha. Kirjutasin SIIN, mis kõik vaja ära teha. Praeguseks on seis selline:

  • Eesti keele aines kaks tunni konspekti (LÕK III ja VII klassile) - olen alustanud, aga väga kaugele pole jõudnud. Täna näiteks valisin III klassi konspekti lugemisteksti 1,5 tundi. Nii palju asju on, mida on vaja arvestada. Aga küll ma need tehtud saan õigeks ajaks :)  
  • Matemaatika aines ettekanne  - tehtud! Valisin 7. klassi geomeetria ettekande teemaks. 
  • Kirjutamis- ja lugemiseraskuste aines  nelja tunni konspektid, need läbi viia ja väike analüüs ka teha. Pluss siis on vaja kõikide tundide materjalid kokku panna ilusaks kaustaks, panna juurde veel laste iseloomustused (enne need ka ära lõpetada). Ühesõnaga teha väike mapp, mille saaks õppejõule järgmise sessi aeg ära anda.  - tunni konspektid tehtud, homme viin viimased kaks tundi läbi ja siis panen ilusti kokku. Selle põhimõtteliselt loodan homme lõpuni valmis ka saada. Eelnevate tundide kokkuvõtted ja materjalid on mul juba jooksvalt ära tehtud. Veel on vaja välja printida vaja laste iseloomustused. 
  • Looduse ja ühiskonna aines on vaja õppida kontrolltööks (selleks eelnevalt ka konspekt valmis teha) ja teha ettevalmistusi teiseks koduseks tööks (selle tähtaeg on 18.12, seega järgmise sessi ajaks valmis tegema ei pea).  - konspekt on valmis, kontrolltööks olen paar korda materjali lugema hakanud, aga lõpuni pole veel kordagi jõudnud. Teise kodutöö jätan peale sessi tegemiseks. Lihtsalt ei jõua. 
  • Aines "erivajadustega laste õpetamine lasteaias" on vaja teha ühe tegevuse konspekt arendusrühma lastele teemal "ametid" - konspektil on mustand valmis. Natuke on vaja parandada sõnastust. Lauseid lihtsustada ka. Lisaks on vaja teha natuke parandusi eelmises kodutöös, mille eelmine sess esitasin. Aga õppejõud ei ole veel saatnud tagasisidet, et mida ma parandama peaks. 
  • Eripedagoogilise hindamise uuringu protokolli esimese veeru (ehk mida uuringul teha lapsega) saatsin eile õhtul ära, kolme päeva jooksul peaksin saama tagasiside. Kui tagasiside käes, siis pean selle uuringu lapse peal läbi viima ja kirja panema protokolli teise (ehk mida laps tegi) ja kolmanda (ehk järeldused, kriitika) lahtri sisu. - tagasiside on kätte saadud, paar punkti natuke veel muudetud. Läbi viinud veel pole. Pidin homme minema, aga kuna Margus haige, siis hea, et praktilised tunnidki läbi saan viidud. Loodan reedeks Marguse nii terveks saada, et reedel läbi viia. 
Ühesõnaga tehtud on veidi vähem, kui ma ise lootsin tehtud saada nädalaga. Matemaatika on ainukese ainena täiesti valmis. Homsega loodan praktiliste tundide teemaga ka ühele poole saada ja mapi valmis saada. Neljapäev-reede keskendun korralikult eesti keele konspektidele ja kui reede õhtuks need kaks valmis saan, siis võtan laupäeva endale täiesti vabaks. Kui just seda uurivatav last laupäeval ei pea piinama :D :D Eks näis. Hetkel olen veel suhteliselt positiivne asjadega ühele poole jõudmise suhtes, kuigi ajagraafikust olen paari kodutööga maas juba... 


Comments