Reede!

Reedel oli lihtsalt super talveilm. Kes õues ei käinud, jäi väga paljust ilma. Meie tegutsesime kohe eriti usinalt sellisel ilusal ilmal.Hommik algas lastel bussi peale kõndimisega, minul jooksmisega. Kuna tuult üldse polnud, siis oli eriti maagiline jooks. Lumes jooksmisel on oma võlu. Kuigi see on miljon korda raskem lume takistuse tõttu (pean joostes lumesahka mängima käru lükates) ja vahel on tunne, nagu oleks lehm libedal jääl, siis on ikka selline mõnus tunne peal. Ma ei oskagi seda seletada, tuleb ise järgi proovida.


Lõuna aeg läksime Margusega jala Kabala mõisa uute ahjude avamisele. Koolimaja saalis renoveeriti kaks ahju ära. Nüüd on nad miljon korda ilusamad ja täidavad ka oma funktsiooni ehk kütavad saali ilusti soojaks. Muideks, mainin siinkohal ära, et Kabala võitis selle madalseikluspargi ideega ja järgmine aasta peaks see paika saama.

sõbrad, kitsed, kes meil iga hommik kell 7,15 maja juurest mööda jooksevad
Tagasi tulles tulid lapsed ka koos minuga koju. Tahtsid nad ju juba neljapäeval suusatama minna, aga ei saanud. Nüüd olin ilusti suusad ja saapad valmis vaadanud, et kui koju jõuame, siis riietevahetus ja kohe õue tagasi. Täpselt nii läkski :)


Marek on meil suuremat sorti suusatamise fänn. Tema lemmikspordiala, nagu ta ise ütleb. Isegi suvel rääkis ta, et võiks juba talv olla ja ta saaks suusatada. Kui talle see meeldib, siis tuleb lasta tal seda teha nii palju, kui võimalik.


Lumekiht oli küll natuke õhuke ja lumi kohutavalt pakkiv, aga suusatatud nad said. Ma ei mõelnud üldse sellele, et oleks võinud suusad enne ära määrida. Mul kapis neli Toko suusamääret, millest üks on krunt ja teised mõeldud erinevatele ilmaoludele. Nii et see aasta peaks suusatamine eriti mõnus tulema (kui muidugi ilma on).Mareli väsis kiiremini ära, Marek lasi ikka päris pikalt ringi nühkida. Kuna Margus tegi ulmepika une vankris, siis mina sain nii kaua viimaseid suviseid asju varju alla ära tassida ja esikut koristada. Mulle üldse ei meeldi märg aeg esiku suhtes. Mul ei ole seal mingit porivaipa ja seega on koguaeg vesi maas ja pean lapiga käima kuivatamas. Ega ma ei teagi, kas see porivaip parem variant oleks.


Kui lapsed olid end energiast tühjaks suusatanud ja lumes möllanud, aga Margus jätkuvalt magas, siis läksime tuppa ära. Tegin lastele süüa (söögiajaks ärkas ka Margus lõpuks) ja panime end valmis, et külla minna. Priit jõudis ka ilusti selleks ajaks koju ja meiega kaasa tulla. Seega õhtul nautisime ilusat ilma vaid läbi akna, aga eks sai juba päeva ajal piisavalt õues aega veedetud ka ja pimedas möllajad me väga pole :)


Praegu, aknast välja vaadates ja foreca-t uskudes, tundub suhteliselt samasugune ilm tulevat. Seega, kõik õue! Kes teab, millal jälle sellist ilusat talveilma meile jagatakse :)Comments