Aasta 2016 kokkuvõte

Aasta on kohe varsti lõppemas. Oleks paslik teha väike kokkuvõte möödunud kaheteistkümnest kuust. Olen möödunud aastaga rohkem kui rahul. Jah, oleks võinud natuke rohkem kaalust alla minna ja oleks võinud veidi paremini toituda ja oleks võinud veelgi enam trenni teha. Aga samas sai piisavalt arenetud igas mõttes, et mitte rahul olemine oleks täitsa patt kohe :D Aga kirjutan natuke igast kuust.
2015 jõulud 

Jaanuar oli mu nö alguskuu. Ei saa öelda, et see oleks mu teekonna algus, sest olen seda kaalulangetusrada mõnes mõttes terve oma täiskasvanuelu tatsanud. Seega oli see pigem uue etapi algus. Ja see oli edukas algus! Eks selleks oli ka palju soodustavaid faktoreid - alustamismotivatsioonil on suur võim. Lisaks oli kaalu rohkem kui piisavalt ja teada tõde on see, et mida rohkem on, seda kiiremini alguses langeb.
jaanuar 2016

Veebruari võib ka edukaks kuuks pidada (kuigi kaalu koha pealt see kindlasti polnud). Veebruari lõpuga taasalustasin jooksutrennidega. Poleks muidu vist nii varakult alustanud, aga Kati Orgu mõjul võtsin varakult end käsile ja esimesed jooksud said tehtud libedusest ja külmusest hoolimata.
veebruar 2016
Märts oli nö paigalseisu kuu. Küll oli üks haige, siis teine ja ega kolmaski haigustest pääsenud. Lisaks sada muud häda ja vaeva. See oli ilmselt üks aasta nirumatest kuudest üldse.
märts 2016

Aprilliga asi paranes. Sel kuul sain hõistata, et esimesed 10 kg on seljast  maha visatud! Hip-hip-hurraa! Trenni sai ka veidi rohkem jälle tehtud. Aprillis alustasin ka kupu massaažiga, mis oli väga hea tulemusega.
Aprill 2016 (üks kuu, kust ei leidnud täispikkuses pilti)
Maikuu lõpuks oli kaalul 80kg ja mõned grammid peale. See kaalunumber (kõikumisega 3kg siia-sinna) jäigi aasta lõpuni ette. Tundub justkui, et edasistest kuudest poleks nagu siis midagi kirjutada, sest ilmselt oli paigalseis? Seda kindlasti ei olnud!

Mais käisin maijooksul ka! Ületasin ajaliselt päris korralikult oma ootusi ja sel jooksul tekkis tunne, et äkki ma polegi enam nii aeglane, et ei suudaks samas tempos joosta endast tunduvalt peenemate ja sportlikemate jooksjatega :) 
mai 2016

Juunikuus ostsin endale polar M400 spordikella. Vajasin väikest motivatsioonilaksu ja sellised vidinad mõjuvad mulle eriti motiveerivalt. Juunikuuga sai läbi mu kupumassaaži katseperiood ja tulemused olid nii head, et käisin sellest ka telekas Hooaja saates rääkimas. Kuu tipphetkeks oli ilmselt Rapla Selveri jooks, kus jooksin 10km jooksu alla 1 tunni! Mõne jaoks roomamistempo, aga minu jaoks väga suur saavutus. Jällegi suured tänusõnad selle eest pean Katile ütlema ja muidugi Viigile, kes minuga koos käib igasugu võistlustel!
juuni 2016
Juulikuu oli aasta kaaluiibe kõige kehvem kuu. Selle kuuga suutsin end plussi süüa. Oli puhkusekuu ja lasin end täiesti vabaks. See oli ka mingis mõttes äratav kuu ja sain endale kinnitust, et minu puhul ei saa mingist vabaks laskmisest juttugi olla. Vähemalt mitte nii, et olengi kaks nädalat menüül "söön mida tahan ja millal tahan".
juuli algus 2016 (lõpus oli number hoopis teine)

Augustiga sain ilusti juurde söödud kaalu jälle alla tagasi. Hakkas tunduma, et 80kg väikse kõikumisega on kehale kuidagi eriti mugav kaal, millest alla saamiseks oli vaja teha üks korralik "kuur". Mina aga olin endaga liialt rahul, et seda ette võtta. Ainuke põhjus miks kaalust veel alla võtta, oli teadmine, et mu hea tervise nimel peaks ülekaalust lahti saama ja kergemas kaalus olles saaksin kiiremini joosta. Välimuse suhtes ma kaalu alandamisele enam väga ei keskendunud ( ei tee seda siiani). Augustis sai joostud ka ööjooksul. Mõnus, nagu ikka ööjooksud on, aga tundsin et olen hooajast veidike väsinud ja aeg ei tulnud nii hea, kui ideaalis lootsin. Samas oli tulemus parem, kui jooksu alustades arvasin.
august 2016 
Septembriga algas uus kooliaasta. Nii Marekul teises klassis kui minul ülikoolis. Tuli harjuda uue elurütmiga, aga elasime üle! Kooli alustamise tähtsuse kaalus üle minu osalemine poolmaratonil! Vot see oli elusündmus! Nii häid emotsioone ei saa just eriti tihti!

september 2016
Oktoobriga mõtlesin, et jooksuhooaeg on lõpu saanud. Jooksin kuu alguses Paide-Türi jooksul Kirna etapi ja sellega võis joone alla tõmmata. Siis aga nägin, et algavad virtuaaljooksud. Registreerides end kohe terveks hooajaks ära, avasin enda talvise jooksu hooaja. Sain väikse motivaatori nende jooksude näol. Nii oli põhjus minna vähemalt aegajalt välja jooksma. Tagant järgi võib öelda, et õnneks olen jõudnud ka muudel nädalatel täitsa arvestatavas koguses jooksuradadele.

oktoober 2016
November oli ka üks täitsa asjalik kuu. Midagi eriti olulist sel kuul välja tuua ei oskagi. Üritasin ära teha kõik trennid, kooli- ja kodutööd, mis vaja ja sain sellega täitsa hästi hakkama.

november 2016
Detsembrikuu kujunes täpselt nii kiireks, kui ette oli aimata. Lisaks kõigele "ootuspärasele", läksin ka tööle. Toitumise koha pealt lubasin endale juba kuu alguses, et seni, kuni kaal ei tõuse märgatavalt (ehk üle kahe kg nii, et alla tagasi paari päevaga ei lähe), siis ma end väga hurjutama ei hakka. Siiani olen sellel põhimõttel edukalt kuu mööda saatnud. Muidugi ideaalis oleks oma sünnipäevaks number kuut oma kaalul esimese numbrina tahtnud näha, aga hetkel ütlen, et kui 31. detsembriks on kaalul jätkuvalt seitse ees, siis olen sellega väga rahul!

detsember 2016
Selleks, et jõululauas kaalu ülearu kaasa ei tuleks, siis lähme 26. detsembril sõbrannadega Viljandisse ümber järve jooksma. Ristisime selle jooksu meeleolukalt nimega "piparkookidest priiks" :D Kes tahab ühineda, siis ootame huviga seltsilisi, kellega muljetada need 24, 36 või äkki isegi 48km.

Uus aasta on ees ja plaanid on veelgi suuremad, kui selleks aastaks! Täpsemalt ma kõigest veel ei räägi, aga uskuge, aasta 2017 saab olema minu jaoks üks eneseületustest pakatav aasta! Tahan saada kiiremaks, kergemaks, tugevamaks, targemaks, jõuda kaugemale jne!

PS! Seda, et kaalunumber ei ole alati kõige tähtsam, saate näha mu piltidest. Maist detsembrini ei ole mu kaal märgatavalt muutunud, aga pilt? No vaadake ja öelge ise ;)


Comments

 1. |EST| Häid jõule ja head uut aastat!
  |VRO| Rõõmsit joulupühhi ja hüvvä vahtsõt aastakka!
  |ITA| Buone festività natalizie e felice anno nuovo!
  |ENG| Season's Greetings and a Happy New Year!
  |FIN| Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta!
  |KRL| Раставанке синун, уввен вувенке синун!

  ReplyDelete
 2. Tubli oled! Ma loodan, et su jaks eu rauge :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Ma loodan ka et suudan töö ja kooli kõrvalt hoida end sama aktiivsena 😊

   Delete

Post a Comment