Aasta viimane päev

Täna on aasta viimane päev. Minu hommik algas voodisse aheldatuna. Oh, ärge nüüd midagi siivutut arvake. Mareli keelas mul lihtsalt voodist välja tulla ja sundis magama. Tema tahtis köögis mulle üllatust teha. Eks seda oli aimata, et tegelikult pidi rohkem Priit seda üllatust meisterdama, aga armas siiski, et väike laps selle peale tuleb ja niimoodi tahab mulle heameelt teha :)

Nii saingi hommikul endale sünnipäeva kingiks hunniku vahvleid ja Mareli poolt otseloomulikult ka enda meisterdatud kaardi. Täitsa ise oli sisse ka kirjatähtedes kirjutanud. Õigekirjale ma tähelepanu ei pööra, seega täiesti ideaalne kaart oli!


Selle nö õige sünnipäevakingi sain ma kätte juba loetud päevad varem. Esimesed tiirudki kingiga ära tehtud. Sain midagi sinist ja liikuvat :) Nüüd on Priidul kõigi 10 aasta eest tagant järgi ja 5 eest ette ka vabandus võtta, kui kingitegemine ära ununeb.


Aga mu sünnipäev ei olegi ju tänase päeva tipphetk (kahjuks, onju :D). Täna on ikkagi vana-aastaõhtu. Hing tahaks veel kraamida ja sättida ja teha asju, mis peaks juba tehtud olema (eesti keele üks konspekt on veel lõpetamata...). No et ikka uus aasta ideaalselt vastu võtta.  Aga otsustasin hommikul, kui voodist salaja püsti hiilisin ja pesu kuivama riputasin, et täna rohkem midagi kohustuslikku ei tee. Ei õpi, ei korista, ei säti ega vaarita. Üritan selle viimase päeva mööda saata nii vabalt, kui vähegi suudan. Eks näis, kui kaua vastu pean.

Selles suhtes on ülesanne veidi lihtsam, kui tavalisel aastavahetusel, et ilmselt ei lähe me täna mitte kuhugi ja võibki kodudressides uude aastasse end venitada. Meil on järjekordne haigustelaine peal ja seekord on natuke pisikuid igaühele jagatud. Kellele rohkem nohu, kellele köha, siin-seal grammike palavikku ja kurguvalu ka. Täiskompott ühesõnaga.

Sööma nagu ikka peaks, aga üritan täna oma sünnipäeva taha peituda ja lasta Priidul köögipoolel pusida. Või kui ikka vaja, siis teen võimalikult lihtsaid roogasid ja alati on võimalik backup plaanina midagi poest haarata (ega ma tegelikult üldse ei teagi, kui kaua meil siin poed täna lahti on).

Ilutulestikku meil ka see aasta pole. Kuidagi meelest on läinud see pisidetail, aga ma väga kurb ka pole. Kuna tänase öö olen Margusega pooleldi üleval olnud, siis ma ei kujuta ette, kas ma üldse südaööni ülevalgi püsin :D Ja kui püsin, siis eelnevate ööde jooksul olen aru saanud, et meie juurde paistab väga edukalt ka ümbruskonna ilutulestik :D Liigagi hästi, ma ütleks :D

Võib tunduda justkui üks tavaline päev see tänane pidupäev, aga tegelikult ei ole. Ega ikka igapäevaselt ei saa lubada endale sellist vabadust, et jätta kõrvale kõik kohustused ja see, mida tegelikult peaks tegema. Täna ei pea. Täna on mu sünnipäev ja ma teen, mis mina tahan! :)

Ilusat vana-aastalõppu teile ja tulgu uus veelgi toredam, kui lõppev aasta! Minul igatahes on plaanid suured. Nendest aga järgmine kord (ehk juba isegi tänase päeva jooksul ;) ).


Comments

 1. Palju õnne, armas Maris! Naudi oma päeva! :)

  ReplyDelete
 2. Palavad ja rõõmsad õnnesoovid Maris ning tujuküllast aastavahetust sinu perele 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh :) ilusat uut aastat sulle!

   Delete
 3. Hea päev sünnipäevaks.
  Ma olen eilne sünnipäevalaps, aga see aasta lõpp on juba kord selline, et aasta ära saatmise melu on nii palju ja esikohal, et see sünna nagu nii mööda minnes. Mõnes mõttes hea, teistpidi mitte nii hea.
  Ilusat sinu päeva ja meeleolukat vana-aasta ära saatmist! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sünnipäeva suhtes on meil emaga olnud piisavalt diskussioone, et miks küll selline päev :D aga jah, lapsena oli see eriti nõme, sest kes ikka aastavahetusel sünnipäevale tuleks. Suurena nüüd on isegi hea, mida vanemaks saan, seda vähem on seda sünnipäeva tähistamise tungi sisemiselt nagunii. Seega saabki vaikselt läbi ajada :D

   Ilusat uut aastat sulle!

   Delete

Post a Comment