Nädala kokkuvõte 12.-18.12.2017

Nädal jälle möödas. See nädal oli nüüd selline... kuidas öelda... ah, otse öeldes väga kehvakene. Ei tulnud trennitunde nii palju kui tahtsin ja söömine oli kaugemal veel, kui niisama aiataha läinud. Aga räägin siis päeva haaval.

Esmaspäeval käisin ilusti õhtul rühmatrennis. See oli ka minu "vaba elu" viimane päev. Ehk siis teisipäevast alates olen ma jälle tööinimene. Uus koht, uued inimesed, uus töö. Vahetasin lasteaiaõpetaja ameti oma õpitava eriala töö vastu välja. Kuigi mul polnud nüüd kibekiirelt vaja tööle minna, aga kui ikka sellised väljakutsed sülle kukuvad, siis ei saa venitada ka.

Teisipäev möödus tulenevalt elukorralduse muutustest hoopiski tööl ja hommikusest jooksust võis unistada. Kunagi, kui ma juba nii rütmis sees olen ja päevavalgus ka veidi varem end ilmutab, tahan hakata hommikuti tegema lühikesi äratusjookse, aga hetkel ma veel nii varajane ärkaja pole (sest hommikul välja minek eeldaks, et mul on kella kuueks juba jooks joostud). Ühesõnaga trenni ei teinud. Esimese tööpäeva tähistamiseks võtsime lastega poest kooki ka.

Kolmapäeval pidin rühmatrenni ära jätma. Minu esimene puudutud rühmatrenn sellel poolaastal. Nii kurb oli kohale mitte minna, aga lastel oli muusikakoolis pidu. Lapsed on ikka tähtsamad, kui trenn. Kuna mu hommik oli siiski vaba ja Priit oli kodus (istub ja levitab siin oma palavikku, köha ja kõike muud bakteriaalset), siis tegin ühe ilusa hommikujooksu. Nii mõnus oli! Tund aega panin kohe jutti ilma igasuguse piinlemiseta. Oleks kauemgi jooksnud, aga ega koolitööd töölt vaba päeva ei tunnista.

Neljapäeval ja reedel ma trenni ei teinud. Ei käinud isegi kõndimas. Aga enam ei saagi kõndimas käia, sest meil on siin üks mõrtsukas-koer, kes JÄLLE ründas inimest ja omanikul on õigustust ülearugi. Uhh... Ma parem ei kommenteeri hetkel seda teemat... Ühesõnaga Kabalasse ma enam jala kõndida ei saa. Lastest rääkimata.

Laupäeval mõtlesin tükk aega, mis ringi ma nüüd jooksen, et ükski koer kuskil tee peale ei jääks. Lõpuks oli valida, kas jooksen mööda pullidest või sellest koerast. Valisin pullid. Sain jällegi mõnusa tunniajase jooksuringi tehtud ja olemine oli kohe eriti mõnus (kohe nii mõnus, et võisin minna natukeseks ajaks sünnipäevale kooki sööma).

Pühapäeval pidin minema jooksma enne piparkookide küpsetamist, aga ärgates hakkasin koristama. Koristamisele oli nii loomulik järg kohe need piparkoogid ka ära küpsetada ja siis juba süüa. Täis kõhuga aga jooksma ei lähe, seega hakkasin õppima. Nii see päev õhtusse veereski. Koolitöödest sain jälle ühe ülesande maha tõmmata ja sellega semestri lõpule natuke lähemale end veeretada.

Koolitöödest rääkides, siis mul on sel semestril seitse ainet. Nendest ühel on juba hinne (A) väljas. Teisel ainel (see, kus praktilisi tunde läbi viisin koolis) on veel lõpuseminar, aga mapp on esitatud ja tuleb vaid kohale ilmuda ja natuke ilmselt oma tunde seletada ka. Ülejäänud viie koha pealt on veel tööd omajagu.

Loodusõpetuses sai tänasega viimane kodutöö esitatud. Jäänud on vaid õppida viimaseks KT-ks. See on avatud materjalidega, seega ma väga palju aega selle jaoks ei ole planeerinud. 6. jaanuaril on töö, seega ühe korra võtan materjali läbi ilmselt 4. jaanuaril ja teist korda 5. jaanuari õhtul. Loodan, et sellest piisab, sest eelnevate KT-de materjal on suhteliselt selge ning seekordne on pigem selline kogu materjali praktiline käsitlemine.

Eesti keeles on vaja kohendada kaht tunnikonspekti, mida eelmisel seminaril natukene vaatasime. Ega nad polnud mul siis ka veel täiesti valmis. Seega pean nende peale vähemalt päeva kulutama. Lisaks on 13. jaanuaril eksam tulemas. Selleks ma enne õppima ei hakka, kui 7.jaanuaril aine viimane seminar on läbi ja olen saanud konspektide kohta tagasiside kätte. Ette võtan selle suure töö ilmselt 21. detsembril.

Lasteaia aines on vaja natukene täiendada üht konspekti. Sisu oli kõik hea olnud muidu, aga verbaalne osa tuleb veidi veel lihtsamaks teha. Ma küll täpselt ei tea veel kuidas, aga üritan sellega täna-homme-ülehomme ühele poole saada. Lisaks on vaja teha endale korralik konspekt ja eksamiks õppida (eksam 13. jaanuar).

EP hindamise aines on protokoll esitatud. Nüüd on vaja oodata tagasisidet ja vaikselt hakata putitama lapse iseloomustust ja arendussoovitusi. Need peavad küll valmis olema alles 10. jaanuariks (enne seda veel üks seminar ka), aga siiski oleks hea, kui seminari ajaks oleks mingi kondikava juba koos ja seda siis täiendada.

Matemaatikas on vaja õppida eksamiks, aga viimati vaadates polnud veel kordamisküsimusi üleval. Loodan, et need ka tulevad lähipäevil. Tahaks jõuda nii, et 24. detsembriks oleks kirjalikud tööd enamvähem kõik valmis, konspektid ka valmis ja saan keskenduda vaid paberil oleva teksti lugemisele, mitte niivõrd arvutis toimetamisele. Kas jõuan ka, see on juba iseasi. Eriti kuna nüüd tulevad ju jõulupeod. Ega trenne ka ju nii palju, kui see nädal, ei taha ära jätta.

Söömisest ka kaks sõna. Ma arvan, et piisab, kui ütlen, et detsember on üks jube kuu. Olen väga rahul, et kaal pole tõusnud. Rohkemat mul ette näidata pole. Fitlapist nii palju, et ilmselt selle mõjul ma kaalu paigal hoiangi, sest enamus toidukordi ma vaatan ikka sealt, aga osade toidukordade asemel kipub ikka tulema natuke piparkooki siit ja kommi sealt (jumal tänatud, et Priidu töö juures anti see aasta poole väiksemad kommipakid). Kuigi nii mõnestki suutäiest olen kõrvale põigelnud, siis alati see pole õnnestunud. Aga kuna kaalu juurde pole tulnud, siis julgen väita, et see on Fitlapi toitude "süü" :D

Ärge mind nüüd maha lööge, aga kui korraga on kõvasti koolistressi, uue töökohaga harjumine ja selle kõige kõrvalt peab leidma veel aega sajaks muuks asjaks (kes käsib kõike korraga teha eks?!?!), siis ma pole VEEL nii tugev, et ilma piparkoogimehikese toeta selle aja üle elaks ;) Jaanuarist läheb elu kergemaks! Igas mõttes. Pealegi, Jaanuari alguses on tulemas suut motivatsiooniüritus Kabalas (vaaata SIIT) ja olete kõik oodatud osalema!

PS! 26. detsember jookseme Viljandis kõik piparkoogid sangadelt maha! Kui on huvi ühineda, siis klikka SIIA.Comments