Piparkookidest priiks - homse jooksu eel

12 tunni pärast hakkan sättima viljandisse, et joosta enda elu esimene maraton. Täpselt see vahemaa on ideaalis plaaniks, aga kas reaalselt ka nii pika maa läbimiseni jõuame, on omaette teema. Esialgu ma läbitavat maad lühendama ei hakka. Aga kui ikka olemine või ilm alt veab, siis surmaga võidu punnitama ei hakka.

Iseenesest ei tõota ilm ega olemine midagi väga head. Foreca järgi on oodata päris korralikku tuult (7-9m/s) ja vihma saame ilmselt ka. Loodetavasti mitte kohe alustades, et lõpetamise ajal juba suhteliselt kindlalt. Kraadiklaas lubab küll lausa 5-6kraadi sooja, aga ega külma tuule ja vihma juures ei mängi see erilist rolli.

Selleks, et olemine vähemalt hea oleks, suutsin eile suhteliselt tagasihoidlik olla jõululauas. Vältisin asju, mis võiks mulle seedimisprobleeme kaasa tuua ja täna ärgates oli olemine super. Sellega langesid nö häirekellad söögi koostise suhtes. Sõime hommikul Priidu tehtud vahvleid (sai jõuluvana käest paksude vahvlite tegemise masina) ja rõõmustasin, et suutsin need pühad üle elada ilma mingi  jamata. Täna ju mingit pidulauda enam plaanis polnud. Ainult süskareid kavatsesin veel spagettide näol sisse ajada :D

Aga vara rõõmustasin. Paar tundi peale vahvlite söömist hakkas seest keerama. Mul läks ikka päris mitu tundi, et üks ja üks omavahel kokku viia ja nende pärmikrooksude (ma ei kannata pärmi) põhjus välja mõelda. Minu jaoks oli kõige kummalisem see, et ma enda arust ei söönud ju ühtegi asja, kus pärm sees oleks olnud. Ainuke asi, mida lõpuks välja mõtlesin, oligi see vahvlipulber, mis vahvlimasina pakiga koos kingi sees oli ja millest Priit ka vahvlid valmis võlus.

Enda rumalus, mis teha, aga õnneks ma ei söönud neid eriti palju (ainult kaks). Ehk on hommikuks nende mõju kadunud ja saan normaalses olekus jooksma minna :)

Eks ma olen jooksuks teisiti ka ette valmistunud, kui vaid ilmateadet vaadanud ja söömist jälginud. Otsisin teiselt korruselt ämma suure termose välja, mis meie käes on. Teen endale sellega teed kaasa, et ringi läbimisel saaks veidi kehasse sooja juurde.

Kapi nurgas on ootamas veel 5 geeli, mis jooksudest järgi jäänud. Need võtan ka kaasa ja loodan nendega jooksu üle elada. Igaksjuhuks võtan siiski ka veel banaani ja rosinaid kaasa. Et ikka back up oleks olemas, kui kõht väga tühjaks läheb. Ajaliselt oleme ju rajal mitu tundi.

Riietuse koha pealt võtan endale vahetuseks mõned riided ka. Kindlasti teise pluusi (seda nii veidi paksemal ja õhemal kujul). Sokkidega on selline lugu, et kui juba botase märjaks jooksen, siis kas peaks lisaks sokkidele ka teised botased kaasa võtma? Ma sain küll jõuludeks uued tossud, aga kas kohe pikale maale neid jalga panna on tark mõte? (vastan juba ise ära, et kindlasti mitte)

Kindaid ilmselt selle ilmaga üldse vaja ei lähe, aga igaksjuhuks võtan kaasa ikka. Sama lugu on ka salliga. Müts läheb pähe 100% kindlalt. Ma ei saa mütsita joosta. Eriti, kui tuul on. Peavalu on siis garanteeritud (mis tuletab meelde, et kindlasti pean kotinurka ka valuvaigistid viskama).

Hommikul kavatsen veel kindlasti põlved ära teipida, et kuskilt miskit valutama ei hakkaks. Või vähemalt ennetada igasugu valu nii palju kui võimalik. Äkki peaks ka aloe vera spordigeeli ka kotti viskama? Mulle hakkab juba vaikselt tekkima kahtlus, et mu spordikott jääb homme väikseks asjade transportimiseks :D :D

Lisaks pean telefoni täis laadima, kell juba laeb ja digikas ka on juba juhtmetpidi seina pistetud. Üritan digika kaasa võtta ja teha mõned kvaliteetsemad pildid, kui niisama telefoni udukogud. Siis on pärast muljetele juurde lisada ka emotsioone läbi pildi vahenduse ;)

Mul oli plaanis instagrami kaudu jooksvalt ka update´e teha. Kas kellelegi pakuks see huvi? Mida rohkem huvilisi, seda tihedamini "ülekannet" teeks ;D Ühesõnaga andke teada :)Comments

Post a Comment