Pühade toimetamised

Viimased päevad on möödunud justkui unes. Sekund siin, teine seal ja päev ongi otsa saanud. Olen trennide koha pealt endale lõdvema perioodi andnud, et mitte end pooleks kiskuda. Kui lastel vaheaeg algab, siis on natukenegi rohkem hingamisruumi ja saab need trennid ka tihedamalt kavasse võtta.

Mis me vahepeal siin pühadest tingituna rohkem oleme rabelenud? Pühadetrall algas 12. detsembril, kui lapsed käisid Kurgjal jõulumaal. Neile väga meeldis, kuigi Marek juba ette teatas, et seda karaskit, mis seal pakutakse, tema ei söö :D

14. detsembril toimus kohalik jõululaat. Ise ma müüma ei jõudnud, aga panustasin õdede müügiletti mõningate toodetega, mida ei pidanud ise tegema (yummikommid ja stikeezi kujukesed). Kuna nad annetasid laadal teenitud raha lasteaiale, siis ostsin sealt päris mitu asja.


Jõululaadalt edasi jooksime otse muusikakooli peole. Seal oli selline mõnus, lühike pooletunnine kava, aga eelkooli lastelt midagi enamat väga ei ootakski. Pooleaastase õppe kohta tuli lugusid täitsa mitu. Kuna päev eelnevalt oli olnud kirju, siis rõõmustav oli teada, et pidu ei oldud venitatud lihtsalt sellepärast, et võiks ju ikka tunnikese välja venitada.


Reedel sai kuusk tuppa toodud. Koju leidis see tee juba päevake varem, aga enne tuppa toomist oli vaja kuusele koht tekitada. See oli suuremat sorti ettevõtmine ja võttis päris palju aega enda alla. Lõpuks ikka kuusk omale koha sai ja mina sain endale natuke paremini organiseeritud õppimise nurga ka.


Nädalavahetusel tegime kodus lastega piparkooke. Ostsin laadalt taigent ja võtsin poest mõned glasuurid ka kaunistamiseks. Oli tore hommikupoolik ja saime oma puupliidi ahjus esimesed piparkoogi katsetused ka ära tehtud. Väga hea taigen oli peaks järgi uurima, kas selle autor küll oli (et ikka retsept välja pinnida).


Piparkookide küpsetamisega alustades tuli meelde, et meie taignarull on kuskil teadmata kohas. Seega sai rullitud esimese sobiliku kujuga asjaga :D :D Kuna kogused, mida tegime, olid väikesed ja laud ka väiksemapoolsem, siis saime täitsa edukalt sellega hakkama.


Teisipäeval käisin verivorste valmistamas. Täitsa esimene kokkupuude sellise tegevusega ja takka järgi ütlen, et midagi hullu polnud (vähemalt selles osas, millega meie tegelesime). Ma veel maitsta pole jõudnud vorste, aga kavatsen need jõululauale kaasa võtta (ja eelnevalt ikka ära ka proovida :D).
Need läksid tegijate vahel jagamisele
Eile oli lastel jõulupidu. Mareli sai ka lõpuks oma kõhutõvest täielikult vabaks ja sai jälle rõõmsalt jõuluvana käest saadud komme nosida. Vahepealsel ajal jäi talle vaid vaatamise rõõm, sest suhu ei läinud tal päeva jooksul ampse eriti üle kolme. Piparkooke tegi ka pigem meile ja endale vaatamiseks, sest peale üht ampsu oli jälle paha olla ja ta pigem ei võtnudki.


Mareku jõulukingitusega läks veidi nihu (polnud väga eakohane asi), aga loosipakk on alati nö õnneloos. Seega ma olin  igaksjuhuks ette valmistunud ja päkapikk päästis olukorra :) Tõi lausa Marekule kirjagi täna hommikuks.

Margus sai ka jõuluvana käest paki :) 
Täna on veel Marekul viimane koolipäev ja siis on lastel pikk puhkus ja tuleb lõpuks ka nende oodatud jõululaupäev. Ausalt öeldes ma ise ei teagi, kas ootan nii väga seda jõululaupäeva. Päeva ju ootan küll, aga samas ei tahaks, et see ootuseaeg otsa saaks. Mitte kinkide vaid ikka jõulude endi ootuseaeg. Aga küll see järgmine aasta jälle tule, eks :)Comments