Kehakoostis - minu keha numbrites

Kehaanalüüsi mõõtmisest on möödas juba nädalake. Proovin nüüd lõpuks oma numbrid kirja saada. Selleks, et võrdluspilti ka oleks, siis lisan siia ka vanemate mõõtmiste tulemused. Kaks viimast korda on mõõdetud sarnase aparaadiga ja tulemused vast võrreldava(ma)d. Kaks esimest korda on mõõdetud muu kaaluga.

Esimest korda käisin ma kehakoostist mõõtmas 2013a märtsis. Olin siis  24 aastane. Kaalu oli mul 107kg. Rasva % oli 48,1. Vistseraalse rasva näitaja oli 11, lihasmassi kokku 52,7kg ja bioloogiline vanus 39.

Teine kord käisin sama kaaluga mõõtmas. Möödas oli eelmisest mõõtmisest 8 kuud. Andmed sai seekord kirja sellised: kaalu 88,1kg, rasva % 38,9, vistseraalse rasva näitaja 6, lihasmassi kaal 51,2kg ja bioloogiline vanus jätkuvalt 39.

See kaal, millega need kaks mõõtmist on tehtud, on see, millega neid wellness reklaamüritusi tehakse. Kaks järgmist mõõtmist on tehtud kaaluga, millega ka myfitnessis kaalutakse. Kolmas mõõtmine seal tehtud saigi.

Kolmanda mõõtmise tegin 2014a maijooksu ajal. Kaalu oli siis 91,2kg, rasva oli mu kehas 39,5%, vistseraalse rasva näitaja oli lausa 13, mis on üle igasuguse piiri. Lihasmassi kaal kehas 50kg ja bioloogiline vanus 29,

Peale seda mõõtmist ma ka vaatasin ja võrdlesin tulemusi eelmiste mõõtmistega ja sain aru,et neid väga adekvaatselt võrrelda ei saa. Näiteks kui praegu panna kõrvuti teise ja kolmanda mõõtmise tulemused, siis kindlasti ei muutu 3 lisakilo lisandumisega nii palju vistseraalse rasva näitaja ja bioloogilisest vanusest on 10 kuhugi järsku ära kadunud. Seega ma ise võrdlengi pigem nii, et kaks esimest mõõtmist omavahel ja kaks viimast omavahel. Õnneks saab aprillis jälle Mirko juures mõõta (13.aprill, pange graafikusse juba kirja) ja võrrelda, kui palju muutunud olen.

Aga praegustest mõõtmistest viimane toimus nüüd jaanuaris. Kehakaalu näitas 80,3kg, rasva% oli 30,5, vistseraalse rasva näitaja oli 8 (mis on optimaalse viimase piiri peal), lihasmassi oli mu kehas 51,3kg ja bioloogiline vanus jätkuvalt 29. Kuna ma olen võrreldes eelmise mõõtmisega vahepeal ikka numbriliselt 3 aastat vanemaks saanud, siis on hea tõdeda, et bioloogiliselt ma vananenud pole.

Üldiselt olen ma ise oma tulemustega rahul. KMI on muidugi veel üle normi (29,1 kaalumise hetkel), aga kõige muuga olen rahul (arvestades enda progressi, mitte lihtsalt numbreid). Näiteks rasvamass keha jaotuse mõttes on üle "hea" taseme vaid alakeha vasakul pool ja kerel. Mujal on ta juba normi piires.  Muidugi väga naljakas küll, et vaid üks jalgadest eriti pekine on, aga tegelikult on ilmselt paremal jalal see näit täpselt normi piiri all, sest vahe kahe jala vahel numbriliselt ei ole üldse suur.

Hästi oluline näitaja minu jaoks on ka see, et olenkehatüübilt ülekaalulise lahtrist allapoole liikunud ja asun "ülekaalulise" ja "lihaselise, vähe ülekaalulise" lahtri vahepeal :D  Kes on seda mõõtmist teinud, saavad aru, mis lahtreid siin silmas pean :D

Pärast kehaanalüüsi arutasin lühidalt Mirkoga ka, et kuidas nüüd mõttekas oleks edasi treenida maratoni suhtes. Kuna mul lihasmassi on niigi üle keskmise (ja päris tugevalt üle), siis tema soovitas lihastrenniga tagasihoidlikuks jääda. Samas ütles, et kui ikka meeldib teha, siis vägisi ära jätma hakata pole mõtet. Seega ma jätkan nende kahe rühmatrenniga, mis nädalas on. Iseseisvalt midagi ise lisaks ei tee lihastrenni poole pealt ja kõik ülejäänud trenniaja pühendan jooksmisele. See jõusaali külastamise plaan jääb ära.

See nädal püüangi õhtuste jooksmistega ka sõbraks jälle saada. Olen aru saanud, et ma pigem jooksen hämarduvas õhtus, kui kottpimedas hommikus. Eks näis, kuidas see nädal välja kujuneb.. Plaanis üks pikem jooks ka ära teha... Kui tehtud saan, küll siis kuulete :D


Comments

 1. Hei, kas sa jooksed ikka käruga? Mul ka see asi varsti ees ja mul nii palju küsimusi. Kas hoiad kärusangast kahe käega kinni? Või jooksed nagu käru kõrval? Kas on palju raskem käruga joosta? Kas keeramine pole raske, kui käru rattad fikseeritud? Lisaks uurin, et milliste tossudega sa talvel jooksed?
  Tänud ette.
  Ja tahtsin öelda, et oma kmi kohta näed sa väga heq välja. Need on vist need ohtrad lihased ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks need need lihased ole jah :D :D Aga küll ma selle näitaja ka vonksu saan.

   Käruga käin ikka jooksmas, aga nüüd tööle naasmisega seoses veidi vähem. Mul on selline vanker, et esirattad ongi kogu aeg "lukus" :D ehk siis pöörlema neid panna ei saa ja ma ütleks, et joosta ongi nii lihtsam. Keeramise ajal natuke on keeruline, sest pead kahe käega vankri küljes olema ja vajutama sanga alla jne, aga ma jookse üldjuhul pikki sirgeid ja ei ole see väga palju hullemaks jooksmist teinud.

   Jooksmine vankriga on väga erinev niisama jooksmisest. Tunduvalt raskem on (siin mängib hästi palju rolli ka vankri veerevus jne) + Igasugune ilmamuutus mõjutab tunduvalt rohkem (eriti praegu, kui lumi ka veel maas). Kui vähegi lumine, porine, siis on mul praktiliselt kogu jooksu aja üks käsi sangal lükkamas, sest meil siin kruusateel muidu vanker ei taha minu jooksu tempos veereda), aga ilusate ilmadega lükkasin hoo sisse - jooksin järgi- lükkasin jälle hoo - jooksin järgi - jne.

   Aga vaata positiivsest küljest - ilma vankrita jooksud tunduvad hiljem jube kerged :D Seepärast ilmselt mul eelmine aasta võistlustel tihti kahtlaselt kerge oligi, et poissi polnud vankriga kaasas, kes tavakoormust annaks :D

   Üldiselt majandan ma käruga ühe käega. Ehk siis keha üks pool on ilmselt mul sellest ka veidi rohkem vatti saanud (enamasti kipub see üks ja sama pool olema kogu aeg).

   Jooksen ma praegu oma lemmikutest nike´idega ikka. Mõtlesin pikalt, et ostan need salaomoni talvekad ära, aga ei raatsinud. 100 euri oli natuke palju enne jõule tossude alla panna, eriti, kui tegelikult külm ei ole ka tavaliste tossudega (ainult vett lasevad läbi kahjuks). Aga järgmiseks hooajaks kavatsen küll osta talvekad. Loodan, et äkki vastu kevadet saan mingile heale soodukale jaole, sest ilmselt oleks nendega ikka tunduvalt parem joosta. Ja siis sihin hoopis neid icebug´i omasid. Tundvad minu jooksuoludele kõige paremad olevat.

   Oh, nüüd sai pikk jutt :D Aga kui midagi tahad veel teada, siis küsi ikka :) vastan meeleldi!

   Delete
  2. Oh, sa oled vinge! Tänud põhjaliku vastuse eest. Ma hakkan jooksmisega uuesti pihta vast talve lõpupoole, kui lund ja külma vähem. Mul ei ole talvevarustust. Ei raatsi ka talvetosse osta ja riietus pole ka sobiv. Eks näis. Suured aitähhid sulle ;)

   Delete

Post a Comment