Pildistamine Käru rongijaamas

Käisime Margusega ajaviiteks pilte tegemas. Peamine eesmärk oli saada endale mõned korralikumad spordifotod. Blogisse (ja ajakirja) hea panna vahepeal veidi uuemaid pilte, mis pole enda tehtud või torgiks silmi oma kehva telefonikvaliteediga. Eelmisel korral käisin spordipilte tegemas oktoobris koos Kristina Kooseriga ja tolle korra pilte võite vaadata SIIT. Sellest juba mitu head kuud ju möödas. Kuna seekord võimalus peaaegu täitsa ise mulle sülle ka kukkus, siis mõtlesin, et võiks jälle katsetada.


Põhirõhk on sõnal katsetamisel. Ega minus modellisoont (ega materjali) tegelikult pole ja suhteliselt pikalt läheb aega, et üldse mingitki poosetamise tunnetust sisse tuleks, aga mis siis ikka. Hea silmaga kannatab siiski ühtteist ära teha. Samas ei olnud ka fotograafil spordipiltidega mingit kogemust, seega oli mõlemal selline kergelt väljakutseline päev. No ja et asi veel keerulisemaks teha, oli lisaelement, Margus, ka kaasa võetud. 


See kord oli fotograafiks Caroly Rohela. Saime kokkusaade kohe jutusoonele ja ei olnud ebamugavaid vaikusehetki ega piinlikumomente. Asi liikus kuidagi hops-hops-hops ühe asja juurest teiseni ja ei tekkinud väga sellist "mida nüüd veel siis võiks teha" momenti. Ma võtsin mõned vahendid kaasa ka, et oleks mingeid trenniasju ka pildi peal, aga ma ei teadnud sõitma asudes, et meie pildistamise koha peal nii äge välijõusaal on. 


Kirjutan siis natuke pildistamise kohast. Kes on rongiga Tallinn-Viljandi liinil sõitnud, siis kindlasti on märganud, et Käru rongijaama kõrval on meeletult äge mänguväljak. Laste osa on seal selline täitsa tavaline kiik-liivkast-karusell tasemel, aga teine pool, mis on suurematele mõeldud, on nii lahe. Seal oli välijõusaal pluss suur "ronimismuna". Ma ei oska seda teisiti nimetada. Ma alguses kartsin peale minna sellele, sest äkki läheb katki :D Aga seal on need vahed nii suured, et see ongi mõeldud suurematele lastele ja täiskasvanutele, mitte pisikestele. 


Caroly sai täitsa edukalt hakkama meie pildistamisega. Olgugi, et need olid need tema esimesed spordikallakuga ja osaliselt liikumise pealt tehtud pildid. Minuni jõudis klõpse terve suur ports, aga praegusesse postitusse lisan need, mis mingil põhjusel koheselt mulle nii meeldima hakkasid. 


Lõpetuseks teile ka väike eelinfo loosimise kohta, millele blogi facebooki lehel vihjasin. Lisan tänase (või kui väga kiireks läheb, siis homse) päeva jooksul Facebooki loosimise, kus auhinnaks on fotosessioon Caroly´ga. Kuna fotograaf soovib erialaliselt lapsekingadest välja astuda ja teha katsetusi just erinevate pildistamistega, siis loosimise üks tingimus on see, et sa pead lisama ühe fakti oma soovitud pildistamisest, mis võiks olla fotograafile väljakutseks (nt mitte lihtsalt perepildid vaid perepildid hobuste seljas või siis perepildid jägala joa ääres vms). See väljakutse võib seisneda pildistavate arvus, kohas, ajas jne.  Laske oma fantaasial lennata :)

Uuendus: loos on juba väljas ja asub SIIN


Comments