Brownie (Fitlap)

Kuna ma juba hõikasin maha, et leidsime ideaalse koogiidee, mille põhjal saab tehtud (ilmselt) ka Mareli sünnipäeva tort, siis ei saa ju kauem teid teadmatuses hoida ja kiiresti saab retsept ka siia üles pandud. Algretsept on pärit Fitlapist (täpsemalt SEE), nagu kõik mu selle kuu katsetused, aga minule kohaselt, on jällegi tehtud omad muudatused (mis ka kavajärgselt lubatud).

Kogused antud retseptis on ettenähtud mulle, Marekule, Marelile ja Margusele hiliseks õhtusöögiks trennivabal päeval (ehk umbes pool tavalise söögikorra kogusest). Seega kogused on sellel koogil suhteliselt kopsakad :) Asendusi on tehtud ohtralt, seega panen kirja just need asjad, mida mina kasutasin sellise maitsva tulemuse saavutamiseks.

Vaja läheb: 
3 muna (M suuruses)
106g piima (2,5%)
220g lahjat (0,5% )kohupiima
87g riisijahu
151g punaseid sõstraid
29g toorkakao pulbrit
Maitsestamiseks: stevia, söögisooda, küpsetuspulber

Vooderda koogivorm küpsetuspaberiga.  Lisa blenderisse kokku kõik toiduained ( lisa ka söögisoodat, küpsetuspulbrit,steviat) ja sega ühtlaseks massiks. Soovi korral jäta osa punaseid sõstraid kaunistamiseks (nagu mina tegin).
Kuumuta ahi 180 kraadini. Vala segu koogivormi ja aseta ahju. Küpseta kooki 25-30 minutit (mina ütleks, et isegi 35, sest meil jäi 30 minutiga gramm tooreks).

Kook on mõnus ja kakaone. Tegin täna sama retsepti järgi ka pannkoogi :D Väga vaikselt tulel küpsetasin ja sain nii mõnusa maiuse :) Mareli sünnipäevaks on plaan teha kaks sellist plaati (veidi õhemad lihtsalt) ja siis vahele ning peale panna marju ja kohupiima. 

PS! Seda, et kook oli hea, kinnitab ka fakt, et isegi Marek ütles, et tehku ma tema sünnipäevaks ka seda :D

Comments