Hambad valge(ma)ks!

Kaebasin (SIIN) mõned päevad tagasi, et tumenevad hambad on üks asi minu puhul, mis mind aegajalt häirib. Selleks, et oleksin oma kehaga veelgi rohkem rahul, kui ma hetkel olen, tuli Liisi hammaste fotovalgendus mulle appi ja ma sain ühe valgenduskorra proovida, kui palju valgemaks selle korraga hambad lähevad.Enne, kui kogemusest täpsemalt pajatan, väike infokild ka, mida fotovalgendus endast üldse kujutab, kuivõrd ohutu see on ja kui palju sellest kasu võib olla:

"Hammaste fotovalgendamisel kasutatakse kõige kaasaegsemat, turvalisemat ning efektiivsemat tehnikat, mis võimaldab Teil saada kerge vaevaga kaunid ja valged hambad. Kui mujal maailmas on hammaste valgendamine jõudnud massideni, siis Eestis on tegemist alles kasvava trendiga (n ö uue avastusega ilumaailmas). 

Protseduur ise ei ole keeruline – hammastele kantakse spetsiaalset geeli (NB! Geel on saanud Tervisekaitse kinnituse ning on 100% peroksiidi vaba), mis fotolambi valguse mõjul aktiviseerub ning valgendab hambaid. Geelist eraldub hapnik, mis lõhustab hammastel olevaid tumedaid pigmente. Kõigest 60 minutit kannatust ning Teie hambad muutuvad kordades valgemaks (hammaste toon muutub 3-9 tooni võrra)!"

Ma läksin valgendama otse peale tööpäeva. Liisi on aegade suhtes päris paindlik, seega leidsime väga kiirelt aja, mis nii mulle kui talle sobis. Koha leidmisega oli väike probleem, aga minu ebapädeva GPS anduriga peas ma üldse ei imesta selle üle. Aga üles ikka leidsin peale 10 minutilist maja ees seismist ja mõtlemist, et kuhu ma nüüd täpselt minema pean (väljendid "samas majas kui" ja "sisene hoovi poolt" jäid mul kuidagi kahe silma vahele :D). 

Protseduur ise oli täiesti valutu. Suhu pandi üks klamber, mis hoidis suud lahti, hammastele pandi geeli, ette sain tuusad prillid ja siis pidin lambi alla passima 15 minutit. Seejärel kordus geeli panemine ja passimine kaks korda veel. Seejärel tuli vaid suu ära loputada ja valmis ta oligi. Kokku oli protseduur laias laastus 50-60 minutit. 

Kõige ebamugavam osa protseduuri juures on see, et ila koguneb suhu ja vahel hakkas see häirima. Aga kui sellele ei mõtle, siis ei ole sellest probleemi :D Ma kasutasin aega ära ja lugesin niikaua blogisid. Vahepeal olin nii lugemisega ametis, et vaikselt vajusin selle lambi alt ära :D Aga siis kiirelt liigutasin pea jälle paika ja üritasin tublisi ikka paigal püsida (ja samal ajal ikka edasi lugeda ka). 

Kui koheselt peale suu loputamist peeglisse vaatasin, olid hammastel valged laigud. Aga Liisi ütles ka kohe, et need kaovad kiirelt ära. Selleks ajaks, kui autosse jõudsin, olidki juba kadunud. Peeglist vaadates oli natuke ikka toonivahet märgata. Ega nad mul enne ka ülikollased polnud, seega võib olla see vahe pole nii suur, et väga silma hakkaks, aga pildid kõrvuti pannes on vahet näha küll. 


Edaspidisteks päevadeks suuri piiranguid ka ei tulnud sellest protseduurist. Järgneval kolmel päeval ei tohiks süüa šokolaadi, juua teed, kohvi, suitsetada ega juua punast veidi. Ühesõnaga kõike, mis hammastele plekke võiks tekitada. Muus osas võisin süüa, juua ja teha, mida tahtsin :) 

Kui kellelgi tekkis huvi, et tahaks ka Viljandisse Liisi juurde hambaid valgendama minna, siis annan teile salakoodi, millega saate hinnas päris korraliku % allahindlust. Mainides salasõna "marisjamaailm" saate protseduuri 30 euroga! Salasõna kehtib kuni märtsi lõpuni, nii et pange kiirelt endale aeg kirja ja saate kevadele vastu minna särava(ma) naeratusega :) 


Comments