Kodused vahendid harrastussportlasele - massaažirull ja kinesioteip (Medpoint.ee)

Medpoint saatis mulle katsetamiseks massaažirulli ja kaks rulli kinesioteipi.  Kuna mul just oli/on kerge vigastus, siis saabusid need kingitused ülimalt täpse ajastusega. Mul oli varem ka üks massaažirull, aga see oli selline sile ja täiesti tavaline. Pealegi, kass arvas, et see on tema kraapimispuu ja... no ühesõnaga, vana rull sai omale väga ootamatu lõpu :D


Uus rull on hoopis teistsugune. Masaaž sellega oli ka hoopis teist sorti. Tunduvalt valusam oli :D Ma sain endale Medpoint PRO massaažirulli, mis on kõige uuema disainiga ja veelgi paremate masseerivate omadustega massaažrull. Ühesõnaga algajale (nagu mina) tähendab see rohkem piinamist :D Ei, tegelikult on see valu ja vaev kõik hea asja eest. Lisangi siia natuke tarka juttu ka, mida  Medpointi kodulehelt oma massaažirulli kohta leidsin:

"PRO Massaažirull on väga vastupidav ja talub suuri koormusi ning korduvat kasutamist. Rullil on uus unikaalne disain ja kasutatud on materjali mille pehmus on võrreldav inimese näpu pehmusega.

Medpoint PRO Massaažirull sobib igale inimesele, kes tahab oma lihasvaludele ja lihaspingetele leevendust ning inimestele, kes tahavad tugevadada oma kerelihaseid. Medpoint massaažirull peaks olema iga tõsiselt treeniva sportlase, lihashoolduse abivahend! Igapäevane rullimine hoiab Teie lihased korras. Kindlasti ei asenda massaažirull massaaži, kuid on tõhus abivahend päevadel, kui massaažis ei käida.  Medpoint Massaažirull on ideaalne abivahend leevendamaks lihaspingeid raskesti venitatavatel kohtadel, milledeks on näiteks reie välisküljed ja sääre pealsed. Oma mustri tõttu on PRO massaažirull eriti tõhus vahend seljas olevate pingete leevendamiseks. 

Medpoint Massaažirullid teeb eriliseks võrreldes teiste massaažirullidega see, et on toodetud kvaliteetsetest materjalidest, mis tähendab, et kui tavalised nn. vahurullid lähevad kiiresti läbi (loe pehmeks ja loperguseks), siis see rull kestab kaua. Kui massaažirull läheb pehmeks, siis ta ei anna enam soovitud efekti ja tulemust.

Kasutamine: Massaažirulli kasutamine on lihtne, tuleb leida oma lihases valulik punkt, toetada selle punktiga rullile ja rullida edasi-tagasi, kuni valulikkus kaob. Esimesel korral ei tasuks väga agressiivselt rullida, vaid proovida kuidas keha reageerib. Tasapisi trikke ja keha tunnetust õppides on võimalik lihaseid lõtvadena hoides maksimaalset effekti saada."

Ühesõnaga üks asjalik abimees nii profile kui algajale. Kui sa kahtled, kas sa iseseisvalt selle rullimisega hakkama saad, siis pole põhjust. Internet on õpetavaid videoid täis. Seega ava näiteks SEE või otsi mõni teine video ja hakka aga masseerimisega pihta.

Kui sa oma treeningutega nii kaugel veel pole, et massaažirulli omamist oluliseks peaks, siis usun, et kiniesioteip võiks olla kodus igal inimesel. Ka neil, kes ei tegele sportimisega. Kuna kinesioteip aitab taastada, parandada ja soodustada lihaste ja liigeste liikumist, siis saab seda kasutada ka kõigi muude vigastuste puhul, mis lihaste-liigestega on tekkinud.

Kui üles lugeda, mida kõike see imeline teip teha "oskab", siis nimekiri saab pikk. Toon välja peamised asjad, miks kinesioteipi kasutatakse. Kinesioteibiga on võimalik vähendada valu, alandada põletikku ja turset, ennetada ja/või leevendada krampide teket, kiirendada lihaste paranemist, aidata taastada lihase pikkust, jõudu ja toonust, toestada lihaseid /liigeseid ilma nende liikumisulatust piiramata ja võimaldada liikumise jätkamist ka siis, kui vigastus seda pärsib.

Kuigi kõige ideaalsem on, kui teibid oleks peale pandud targema inimese poolt, siis tegelikult saab ilusti hakkama ka enda osavuse ja youtube´i abiga. Vähemalt nendes kohtades, kuhu sa kahe käega ligi saad. Mina näiteks teibin oma jalgu pidevalt, kui vähegi kuskilt valus on. Löön aga youtube´i otsingusse jälle sisse, uurin milline video täpselt minu häda jaoks sobib ja lähebki teipimiseks.

Eriti tore nende teipide juures on see, et neid tuleb eri värvides. Teeb kohe vigastusest tekkinud kurvastuse poole väiksemaks, kui jalad ilusad sini-roosa kirjud on :) Aga tagasihoidlikemate inimeste peale on ka mõeldud ja on täitsa naha värvi variant ka olemas. Vahel ju tööl vaja viisakam ka välja näha.

Selleks, et kõik kinesioteibid, sporditeibid ja elastiksidemed oleks teil kodus olemas, saate Medpoint.ee lehelt tellida neid väga hea hinna eest! Minu blogi lugejatele on veel eriti odav sealt neid tellida, sest sisestades sooduskoodi "Mariseblogi", saate nende kolme toodetegrupi toodete hinnast 20% alla! Lisaks on tulemas ka sõbrakuu loosimine, kus loosin välja kolm rulli kinesioteipe, seega hoidke kätt pulsil ;)

PS! Kuigi massaažirullidele antud sooduskood ei kehti, siis soovitan soojalt ka neid just sealt tellida. Nii hea hinnaga ei olem ka veel kuskil neid rulle kohanud. Lisaks on seal ka väga hea hinnaga muud kraami. Näiteks treeningkummid, massaažipadjad ja igasugu muud treeningvahendid (endale jäi silma võimlemispall ja tasakaalupadi).

Comments