Kolm asja, mis mulle mu keha juures ei meeldi

Ma olen alati öelnud, et olen oma kehas olemisega vägagi rahul. Siiski ei tee ma sellest saladust, et ka minul on mingid kohad kehal, millega ma rahul ei ole. Mõni häirib rohkem, mõni vähem. Mõnel päeval ei märka ma neist ühtegi, teine päev jäävad nad kõik kordamööda mulle ette igas olukorras ja igast peeglist, kuhu pilgu heidan. Nii nagu ilmselt meil kõigil. Aga mis on need kolm kõige häirivamat asja minu keha puhul?


Esiteks mu nahk. See, et mu nahk üleüldiselt on hästi kuiv ja kui kasutan mingit tavalist dušigeeli, siis kohe teatud kohtadelt nahk narmendama hakkab, ei pimestagi mind enamasti. Mind häirib minu üleliigne nahk. Olen ka siin maininud, et see on üks asi, mille pärast ma oleks valmis iluoperatsiooni tegema. Ilmselt ka see ainuke, mille puhul ma noaga lahendamise valiks.

Läbi riiete ei paista üleliigne nahk nii hästi silma (kuigi kõhu pealt paistab enamasti ka siis minu meelest). Nii ma üritangi valida sellised riided, millega see võimalikult vähe nii endale kui teistele silm torkaks ja elan rõõmsalt oma elu edasi. Olgugi, et ilma riieteta peeglisse vaadates mõtlen, et võiks... (eks see jääb üheks täitumata unistuseks siin elus. Rahakott ei võimalda elu sees selliseid summasid välja käia, mis need opid maksavad).

Teiseks on mu sääred. Jah, ilmselt väga ebatavaline koht, mida ebameeldivaks pidada. Aga mind häirivad need. Ma ei tea miks, aga sääre alumised osad (kuni hüppeliigeseni) on mul pidevalt kergelt paistes. Väidetavalt võib see olla sellest, kui kehas on vähe vett, aga ma väga ei usu, et sellest mul nad paistetavad. Igatahes on mul pidevalt sokirandid ja see on nõme. Parandada kuidagi seda viga ei oska ka, sest ma ei tea ju millest nad paistetavad :D Või äkki ongi püsivald paksud lihtsalt :D :D (ei, tegelikult mõni üksik päev kuus ikka ei ole nad paistes ka)

Kolmandaks on mu hambad. Kuigi nad on mul ilusti sirges reas ja aukudega ka väga ei kimbuta, siis viimaste aastatega on nad (minu silma jaoks) tunduvalt tumedamaks muutunud. Kaugelt ei paista see (ilmselt) nii väga silma, ei paista mulle endalegi nii väga. Aga kui lähemalt peeglisse vaatan, siis on alati selline "näh, miks nad nüüd sellised on" emotsioon peal.

Hammaste viga saab väga kergelt parandada - valgenduse näol. Liisi hammaste fotovalgendus lubas selle vea järgmine nädal mul korda teha. Eks näis, kuidas läheb! Kui tehtud, jagan teile ka kogemuse muljeid ja lugejatele, kes tahaks sama protseduuri katsetada Viljandis, tuleb sooduskood ka kindlasti ;)

Comments

 1. Tead, mul oli ka varem keha juures asju mis mind nn häirisid. Tagant järgi mõtlen, et absurdsus- miks? Okey üks asi on su kaal või füüsiline vorm jne, mis on sinu muudetavad. Ehk leian, et see on okey kui sa ei ole rahul sellega, et sa ise ei tee piisavalt kuigi selle muutmine on sinu võimuses. Teine asi on aga sinu keha omapärad. Mina näiteks olen pisike ja suhteliselt sale aga minu kintsud on tselluliidised. Käisin ka mingeid prodsetuure algul tegemas ja oi ma treenisin pidevalt ja palju aga istudes nägid ikka jalad täielik apelsin välja. Mingit abi see muretsemine ei aidanud. Aitas see kui otsustasin, et aitab jamast. Minu keha on minu oma, üks ja ainus ning unikaalne nagu igagi teise inimese oma. Me lihtsalt surume mingi telepildi ja ajakirjade järgi endale mingeid "ilu ideaale" peale ja siis stressame. Lihtsam on iseenast aksepteerida ning armastada ennast täpselt sellisena nagu oleme. Muidugi samal ajal on oluline ikka enda eest hoolt ka kanda :) Ole tubli!

  ReplyDelete
 2. Sääre alumise osa paistetus ja sokiääre rant viitavad võimalikule tursele, mida tekitab vedeliku kogunemine. Lümfiringe on mingil põhjusel häiritud ning üleliigne vedelik koos jääkainetega ei välju kehast selleks ette nähtud viisil. Soovitan liikuvat eluviisi, et parandada lümfiringet. Soodsalt mõjub külma-sooja vahelduv dušš jalgadele. Lisaks soovitan juua vett väljutavaid vedelikke nagu roheline tee, jõhvikamahl, kaselehetee, võililletee, petersellitee, tillitee. :) Jalalabadesse kogunenud lümfivedelikku aitab vähendada ka lihtne harjutus - lama selili ja aseta jalat vähemalt 15 minutiks kõrgemale kui süda - ehk siis viska lihtsalt jalad seinale. Raskusjõu toimel liigub lümf põlveõndlas asuvatesse lümfisõlmedesse, kus töödeldakse ja lagundatakse lümfivedelikku.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eluviis on küllaltki liikuv, nii et sellest väga vist tingitud olla ei saa, aga muud nõuanded hoian kõik meeles ja hakkan katsetama, äkki saab paistetusest lahti :)

   Delete

Post a Comment