Kompressioonsäärised (CompressSport)


Vahel harva panen endale jooksma minnes jalga kompressioonpõlvikud, mida ma kunagi tellisin endale. Peale paari kilomeetrit tuleb mulle alati meelde, miks ma neid nii harva kannan. Nad lihtsalt pigistavad liiga kõvasti minu jaoks. Olin mõelnud küll korralikke sääriseid osta, aga mõtteks ta seni oligi jäänud.

Jooksulaagris käies saime proovida CompressSport sääriseid. Terve trenn sai neid kantud ja olid täitsa mugavad minu jaoks. Kuna me saime ka sooduskoodi, millega sai e-poest  40% tellimusest alla, siis võtsin lõpuks end kätte ja tellisin endale ühed säärised ära.

Ei olnud küll täpselt sellist värvi, nagu ma oleks ideaalis tahtnud (ega mul polnud päris selge ka, mis värvi ma tahaks), seega valisin lilla ja rohelisega. Ilusad erksad ja mu lillade botastega üht värvi. Regiina arvas, et ma nüüd pean uut värvi blogi pluusi vaatama (pluus ju kollane), aga kui ma maratoni ajaks soovitud kilodearvu kaotan, siis pean seda nagunii tegema :D

Tegelikult valides CEP ja CompressSport sääriste vahel, ei saanudki otsustavaks nii väga see soodustus. Valiku tegin pigem selle järgi, et CompressSport  sääriste suurused olid paremate vahemikega (et ma ei jäänud ühe suuruse algusesse ega lõppu) ning nendega oli proovimise kogemus olemas juba. Seega selline katsetamiseks toote jagamine õigustab end ikka vägagi ära.

Tellimuse tegin jaanuari viimasel päeval ja pakk jõudis kohale väga kiiresti. Kätte sain küll paari päevase hilinemisega, sest pakiautomaat asub ju Türil ja kasutasin koju toimetamisel "erakullerit" :D Aga õnneks lõpuks nad kätte sain ja ma ei jõudnud kojugi sõita enne, kui juba paki lahti pidin kiskuma.

näidis visu.ee lehel 
Tuli välja, et see roheline oli hoopiski kollane :D Üldse olid säärised tunduvalt erksamad, kui pildil tundusid. Reaalselt on ikka täpselt mu kollase blogipluusi värvi. Aga selle üle on mul ainult hea meel! Mätsisid mu riietusega ju ideaalselt!

peaaegu reaalne värv, natuke välk mängib värvidega
Käisin hommikul katsetasin kohe säärised ära ka. Kuigi valisin sama numbri, mida laagris kasutasin, olid nad siiski tugevamalt ümber. Eks laagris proovitud on juba päris pikalt kasutuses olnud ka ning veidi välja venitatud. Samas midagi kobiseda ka ei saanud, et oleks väga pigistanud vms.

Jooksma hakates oli algul natuke võõras tunne joosta. Mõtlesin juba, et hakkab ikka liiga soonima, aga paari kilomeetri pärast see tunne kadus ja jooksin ilusti pika jooksu ära. Jätsin veel peale jooksu ka nad peale. Pidavat kiiremini aitama jalgadel taastuda. Eks näis :)

Aga lõpetuseks paar sõna ka, miks need säärised kasulikud võiksid olla. Nende konkreetsete sääriste kohta on e-poes kirjutatud nii:

Kompressioontooted parandavad vere tsirkulatsiooni lihastes. Toime seisneb selles, et kompressiooni tulemusena sulguvad pindmised veenid, mis omakorda põhjustavad vereringe intensiivistumise lihase süvaveenides. Tänu sellele kiireneb ainevahetuse jääkproduktide neutraliseerimine, mis võimaldab lihaskiudude mikrovigastuste vältimist ja/või leevendamist. Kasutusala on väga lai - nii sportimisel, enne sporti, kui ka peale spordiga tegelemist, nii harrastajad kui ka tippsportlased. Väga paljud sportlased on maininud kompressioontoodete kasutamist reisimisel (autosõit, lendamine).

Säärised CS R2 V2
- Uus! K-Protect - eesmärk: põlvekedra kõõluses pingete vähedamine
- 360` kompressioon ümber lihase
- Jooksmisel tekkiva lihasvibratsiooni ja põrutuse vähendamine
- Väldib krampide teket
- Ülikerged ja vastupidavad pikaajalisele kasutamisele
- Võistlusjärgne lihase kiire taastumine
- Optimaalse surve garantii 2 aastatComments