Kuidas ma korraga peaaegu 2000kcal ära sõin

Tulin eile õhtul trennist koju ja mu jalad pole enam ammu nii tudisenud peale trenni, nagu seda nad eile tegid. terve tee korrutasin endale, et täna ma ei hakka õhtul ülearu palju sööma. Ütlen ausalt, et viimasel ajal on õhtud üks paras sõjatanner, sest ma lihtsalt ei suuda end mitte sööma rääkida. No ilmselt nii mõnigi teab seda tunnet ja teine pool mõtleb, et mis mõttes ei saa endast jagu, eks?


No igatahes olin isegi Priitu hoiatanud, et kui ta mind liiga palju külmkapi vahet käimas näeb, siis paluks mulle mõelda, mida ma teen (mitte, et see mind takistaks, aga no loota võib ju). No igatahes autos oli veel kindel mõte - üks smuuti ja kõik!

Alati, kui ma trennist koju tulen, siis tuleb selline laviin mulle peale. Kuna lapsed pole mind veel sel päeval peale hommikust lahkuminekut näinud (peale kooli/lasteaeda lähevad kohe muusikakooli), siis tahab üks rääkida kõik oma asjad ära ja teine ka. Kuigi see on igakord nii, siis ei ole nad siiani aru saanud, et ega ma ei saa millestki aru, kui nad korraga räägivad. Lisaks on vahel Margus, kes ka tahaks muljetada. Komme ju nõuab.

Kuni ma eile ükskord nii kaugele sain, et olin valmis asju lahendama hakkama, siis tegin endale juba sujuvalt ühe kausi müslit õppimise kõrvale. Smuuti my ass, eks. Hakkasime Marekuga jagamist õppima. See teise tegevuse kõrvalt söömine on kõige lollim asi, sest sa ei märkagi, kui toit otsa saab. Kui sa reaalselt silmadega ei jälgi, kui palju sulle toitu sisse läheb, siis tundub, et sa polekski seda söönud.Kuna Margus käis ka ja võttis mõne ampsu minu taldrikust, siis  mõtlesin sujuvalt, et võiks endale juurde teha .No pool (tagant järgi mõeldes oli ju see väga väike osa, mitte pool) sõi ju Margus ära. Läksin tegin endale siis uue portsu, ise samal ajal muudkui korrates Marekuga jagamist (ehk olla mõtetes absoluutselt kuskil mujal kui õigete söögikoguste tõstmise juures).

Kui me lõpuks õpitud (või õigemini peaaegu õpitud saime), oli minul vähemalt 1000 närvirakku vähemaks jäänud ja targem osa ajust magama ära vajunud. Seega võite aimata, mis ma siis endale "lohutuseks" tegin. Jah, kolmanda kausikese ka :D Siis Priit juba küll mainis, et oi-oi, mis toimub. Tegelikult see mõjus küll ja ma rohkem juurde ei võtnud, kuigi tegelikult oli mul mõte, ikka neljas kord veel teha ja pakk tühjaks süüa :D Aga ei, hakkas vähe imelik juba ka. Läksin magama ära.

Hommikul mõtlesin, et lööks huvipärast kokku, kui palju kaloreid ma ära sõin. Panin kogused nutridatasse sisse ja ma pidin kreepsu saama. Olgugi, et ma tean, et see poemüsli on paras petukaup - väike kogus kaalub väga palju ja annab seega ka korralikult kaloreid. Aga luues nüüd kokku kõik numbrid, siis saada tulemuseks ligi 2000 (veidike oli vähem) kcal oli ikka jube küll. Jumal tänatud, et poejogurtiga seda ei söönud, siis oleks see number veelgi suurem olnud.

Arvestades, et ma teistel toidukordadel sõin viisakalt, siis ilmselgelt oli mul eilne kaloraaž pauguga lõhki. Terve mu "hiline õhtusöök" oli juba päevane kogus numbrites. Isegi süskarid, valgud ja rasvad olid sobivas koguses nutridata järgi :D Poleks vaid neid eelnevaid toidukordi ees olnud :D :D

Kõige naljakam oli muidugi see, et kaalul oli täna väiksem number kui eile :D :D Aga ma juba hakkan mõtlema, et see kaal mängib minuga mingit mängu, sest riiete järgi võiks öelda, et see number peaks veidi suurem olema (aga eks kuuseis ka selline, mis paiste ajab, nii et elame üle selle aja "rõõmsalt").


Comments

 1. Minu meelest müslit võibki sööma jääda, enne saab müsli otsa, kui kõht täis. Olen ka niimoodi tonnide kaupa kaloreid korraga sisse söönud. :D

  ReplyDelete
 2. 2000 on küll jube palju, tervelt keskmise inimese päevase energiavajaduse said kätte :D Ma saan aru, et jama oleks siis, kui 4000 kalorit endale mingi õgimise käigus sisse ajaks, et siis võib see kaal veits lakke lüüa :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No selle teise 2000 olin ju päevad tavatoitumisega juba sisse söönud 😀

   Delete

Post a Comment