Margus 1aasta 6kuud

Kuna ma iseenda jaoks teen jätkuvalt teatud aja tagant kokkuvõtteid Marguse arengust, siis mõtlesin siia ka tänase päeva puhul ühe kokkuvõtte lisada. Võib juba etteruttavalt öelda, et tegu on täitsa keskmise arenguga lapsega.


Sõnadega me ei hiilga. On omad sõnad, on mõned sõnad, mis kostuvad ka nagu päris sõnad. Arusaadavaks teeb end enamasti ikkagi. Kui muud moodi aru ei saada, siis võtab käest kinni, viib õigesse kohta ja näitab näpuga, mida tahab. Aga mõned sõnad on ka sellised, millel on kaks tähendust. Näiteks "uua" tähendab juua kui ka veel. Aga kui juua tahab, siis läheb kraani juurde. 

E häälikut üleüldse ei tule tal eriti. Ainult emme ütlemisel (seda sõna ütleb ta tihti hoopis enne). Vaene laps saab juba varakult emme käest drilli, sest enne, kui midagi tahab, peab proovima ikka sõnu korrata :D Aga mõned sõnad oleme nii selgeks saanud ja siis ta ise nii uhke, et saab õigesti öelda. 

Ringi liikumisega ka probleeme pole kõndides, joostes, roomates või kasvõi keerutades. igatepidi saab liigutud. Hüppamises veel eriti profid pole, aga ma närvid ei kannataks seda vist väljagi, kui a veel kuskilt hüppama ka hakkaks :D :D 

Mängimine on väga palju arenenud. On tekkinud sellist sihipärast klotside ladumist ja autoga meeldib väga rajast alla lasta. Raamatud on väga popid ja duplod ka. Kaisukaid väga ei fänna, aga suuremate omasid vahel pihta ikka paneb. Mingil põhjusel on väga talle meeldima hakanud ka Mareli pony´d. Iga õhtu mängime nendega ja kast ongi juba meie voodi juurde taritud (mille üle Mareli väga rõõmus ei ole). 

Joonistada meeldib ka Margusele väga. Olgu selleks siis paber, ajaleht või emme kooliasjad. Igale poole sobib. Peaasi, et pliiatsi kuskilt kätte saab ja tulevad sellised meistriteosed, et ohohohooo. Õnneks veel raamatutesse pole joonistama hakanud, aga vaevalt, et me sellest ka pääseme. Seega olen palunud suurematel mitte väga laiali oma raamatuid jätta. 

Söömisel pole enam emme abi praktiliselt üldse vaja. Vahel viimaste riismete kokkukraapimisel ainult. Söömist on ta muidugi väga palju harjutanud ka. Eriti viimastel nädalatel on lapsel hull nälg peale tulnud. Ainult sööks. Kui ei anta, siis võtab ise. Näiteks banaanid, mandariinid saab ta ise ära kooritud ja nahka pistetud. Külmkapi ust veel õnneks lahti ei saa, aga ega sinnagi pikalt enam aega ei lähe. 

Potil veel Margus ei käi, aga vaikselt harjutame seda. Teab väga hästi, mis sinna teha tuleb. Teooria on tugev, aga praktikasse ei taha see üle kanduda. Aga küll tuleb Selle eest oskab ta ilusti ise enda järel nõud kraanikaussi viia (tal enamasti plastiknõud, et midagi ära lõhkunud veel pole) ja mustad riided pessu ka. 

Riietumises on ta üldse väga tubli. Ära tulevad juba kõik riided, kui tal tuhin peal on. Selga lähevad pluusid nii palju, et pea saab sisse, aga käsi peab natuke suunama. Püksid saab ka heal päeval ise jalga ning oleme ära näinud, et kõige lihtsamini lähevad selga seelikud :D (jumala eest, ma tegelikult ei lase tal kodus seelikuga käia, aga ta vahel ikka leiab mõne Mareli oma ja proovib)

Korraldustest saab ta ka väga hästi aru. Kui ikka palun midagi prügikasti viia või tuua köögist, siis saab tehtud. Asjad on muidugi sellised, mis on tema jaoks igapäevased, mitte ei palu ma tal midagi utoopilist tuua või viia :D Mähkmed viib ise prügikasti, maast korjab sodi ka üles ja viskab ära. Pesu viib pesukasti või vähemalt selle kõrvale. Kui pesu riputan, siis annab mulle asju kätte jms. 


Ega vist rohkem midagi uut rääkida Marguse kohta pole. Lugema pole veel hakanud, laulma ka mitte.  Puusa vahel nõksutab, aga suurem asi tantsumees ta ka vist ei ole. Pätti teha meeldib ja süüa nõuda oskab ka. Ma räägin - selline tavaline poisslaps oma erilises nunnus välimuses! Comments