Moedemonstratsioon "lõunamaaloomad" (lasteaed)

Mu lapsed käivad nii lahedas lasteaias. Lisaks igasugu muudele üritustele, tehakse teemapäevi, kus vanemad peavad endast maksimumi andma, et laps ikka eriti ägeda kostüümiga kohale saaks maanduda. Kuigi vahel paneb ikka kõvasti pead murdma, et kust kohast ma selle riietuse välja võlun, siis on lõpuks ürituse päeval ikka väga äge vaadata, kuidas enamus lapsed (või õigemini vanemad) on väga pingutanud ja on leidnud väga ägeda riietuse selga. Varasematest üritustest olen kirjutanud ka siin. Näiteks kui oli Kosmose teemaline moedemonstratsioon või eelmise aasta alguses pingviinide paraad.


Seekord oli vaja lapsed riietada lõunamaaloomadeks. Ausalt öeldes oli mul päris pikalt pea täitsa tühi. Mareli kapis tuulates leidsime ühed sebratriibulised retuusid ja sellega igasugune mustrite tuvastus lõppes. Mareli ise oli sellega rahul küll. Aga ma teadsin, et ta oleks natuke kurb, kui teised kõik on kostüümides ja temal ainult retuusid.

Tagavaravariandina laenas meile üks tuttav gepardikostüümi. Oli Marelile väga suur, aga hädapärast oleks välja mänginud küll. Keskelt vööga kinni ja sobib ikka :) Ega ma väga lootnudki, et enam midagi paremat saan. Kuniks läksin  kaks päeva enne üritust kaltsu.


Kaltsukast leidsin täiesti õnne peale lõvi kostüümi. Oli küll teine veidi räsida saanud ja sabata, aga mõtlesin, et nii palju mul ikka õmblemisoskust on, et kasutamiskõlblikuks see aretada. Esialgu tahtis küll Mareli ise seda parandama hakata, aga kuna ma nägin, kuidas ta oma sukapükse parandas, siis mõtlesin seekord ikka ise katsetada :D Lisaks õmblemisele tuli ka saba juurde mõelda.


Sabaks said seekord sukapüksid. Kuna saba koha peal oli auk (eks see oli sealt küljest lahti hargnenud või ära tõmmatud), siis sai ilusti ühe sukapüksisääre sealt läbi pista. Täiteks panime ühe minu suure salli ja sai mõnusalt raske ja lohiseva saba. Muud õmblused sai ilusti kinni tõmmatud ja voilaa, oligi kostüüm olemas. Natuke väike oli Marelile, aga saime selle aasta ürituse üle elatud.


Margusega oli lihtsam, talle laenas mu õde (kellel on kodus vaata et kostüümiladu) tiigririietust. Vanaema andis veel maski ka pähe ja saigi laps valmis. Ma ise ei hakanud maski tegema, sest olin kindel, et ta ei pane seda ette, aga piltidelt vaadates selgus, et pani ikka küll.


Ma loodan, et lapsevanemad nüüd ei pahanda, aga valisin ühe kõige kaugema pildi (et lapsi nii kergelt ära ei tuntaks), et teile näidata, kui palju tegelikult vaeva on nähtud üheks lasteaia ürituseks (kui kellelgi on probleem, siis palun teada anda, võtan maha). Siit on näha vaid vanemate vaeva pool, aga tegelikult oli ka lasteaia poolne kaunistamine, teemaga seotud üritused jne väga ägedad. Aitäh lasteaiale!


Comments