Näksid autosse, kooli, tööle (Kommi Asemel)

Veidi aega tagasi saatis meile Kommi Asemel terve suure portsu nende tooteid katsetamiseks. Mainisin ära neile, et meil on peres ka üks teatud pähklite suhtes allergiline laps, seega saadeti mõned tooted sellised, mis on 100% igasugusest kokkupuutest pähklitejääkidega vabad (pildil need rohelised pakendid). Aga kuna Mareku allergia ei ole väga tõsine ning arst ütles, et ta võib olla sellest välja kasvanud (diagnoositi 1 aastaselt), siis lasime tal ikka teisi asju ka proovida, mis ei olnud konkreetselt pähkel. Mingit reaktsiooni ei avaldunud :)


Ausalt, me pole veel kõike jõudnud ära süüa, aga oleme erinevad maitsed ära proovinud. Nii et oleks aeg väike ülevaade anda, mis oli üllatavalt hea või mis kindlasti meie koju tee ka edaspidi leiab.

Enne, kui iga sordi juurde täpsemalt lähen, siis tahaks kirjutada üldiselt, mis mulle nende pakendite juures meeldis. Nagu pildilt näete, siis liigitusid "maitsealused" kolmeks pakendite järgi - The Best, Kommi asemel  ja Organic. Organic toodete pakendid olid nagu ikka, tavaliselt pakendid. Aga teised kaks sorti olid natuke teistsuguse pakendiga.

Mis nende teiste pakendite juurde hästi meeldis, oli see, et need pakendid ei rebenenud meeletult edasi, kui pakist otse süüa tahtsime. Eriti tahaks kiita "Kommi asemel" pakendeid. Sain täiesti rahumeelselt pakendi laste kätte anda ja saata nad oma tuppa näksidega ilma, et terve tuba pärast pakisisu täis oleks. Isegi Margus sai ilusti nii söödud, et pakend ei rebenenud edasi kogu aeg.

Mis veel nende oranžide pakendite kasuks räägib, on paki suurus. Olgu, koju laua peale kaussi panekuks ostaks pigem suurema pakendiga pähkleid, kuivatatud puuvilju jne. Aga just tööle, kooli kaasa või autosse näksimiseks on need pisikesed pakendid ideaalsed. Tead täpselt, et võid selle pakendi tühjaks süüa ja pole mõtlemist, kas läks nüüd paar(kümmend) pähklit liiga palju või mitte. Eriti minusugusel, kes peaks jälgima, mida ja kui palju suhu pistab :) Ja ka lastele, kes suurt pakendit ei söökski ühe korraga tühjaks. Aga liigume nüüd maitsete juurde.

Võtame esiteks Organic tooted. Meile saadeti aprikoosid ja banaanilaastud. Maheaprikoosid olid ja ilmselt ka edaspidi jäävad Marguse söögilauale ja minu puhul müslide sisse panekuks. Teised väga suurt neist midagi ei arvanud, aga Margus matsutas kahe suu poole. Olgu olgu, ma ikka natuke ka.. Või natuke rohkem :D


Mahebanaanilõike pidin aga enamvähem ükshaaval jagama, sest igaüks tahtis oma osa saada. Eks nad olid ka natuke magusamad (magustatud mahesuhkru ja mahemeega), mis võis lastele eriti meeltmööda olla.

"The best" sarja tooted on midagi muud, kui enamus turul pakutavaid segusid. Need on peamiselt erinevatest seemnetest. On kaks erinevat segu - proteiini mix ja energia mix. Ma ise paneks viis pluss hindeks proteiinisegule, sest see oli super hea! Oh, mul hakkasid ilamehhanismid täie hooga tööle praegu, kui meenutan seda maitset :D Ka energiamix on väga hea, aga sealt on puudu need seedermänniseemned, mis proteiinimixis üllatuslikult hitiks osutusid! Need on küll ühed segud, mida ma kooli hakkan kaasa ostma. No tõesti, superhead!


Viimaseks olid "kommi asemel" sarja tooted. Saime proovimiseks pähklite mixi, ananass-rosina, õuna ja maapähkli-rosina paki. Täielik hitt oli õun! Isegi mina, kes ma väga kuivatatud õuna fänn väga ei ole, sõin neid päris palju. Nad olid nii armsalt väikesteks kuubikuteks tehtud ja olid ilusti söödavad ka Margusele (tal olidki enamus neist toodetest pidevalt näksikausikeses, kust ta sai neid iga kell võtta).

Ananassi kuivatatud kujul polnud meist keegi enne söönud. Kui värskelt ei ole ta Marekule ega Marelile kummalegi väga meelt mööda, siis kuivatatult läks väga hästi peale. Kuna nendel toodetel ei ole suhkrut lisatud, siis pole ka mingi patt neil neid süüa mõni tükk rohkem.


Pähklitest tahtis üks pakk ära kaduda. Priit vaikselt üritas endale nihverdada, aga mu "pähklisensor" märkas seda :D Me oleme mõlemad suured pähklisõbrad, seega pähklite mix jäi puhtalt meie pärusmaaks. Muideks selles on ka pistaatsiapähkel sees. Nii, kui neid nägin, siis peas käis check ja see lisandus mu järgmise poe ostunimekirja :D Maapähkli - rosina paki saime sõbralikult täiskasvanute-laste jaotusena ära jagada.

Kui muidu poeriiulilt nendest toodetest mööda käies vaatab igaüks ilmselt, et üks pähklisegu, kuivatatud puuvili on lisandunud, siis soovitan soojalt järgmine kord süveneda ka pakkide sisusse. Erinevatest pähklite-seemnete segudest on need pakid kõige paremad kooslusega (vähemalt minu maitsemeelte järgi). Kuivatatud puuviljad (v.a mahebanaanilõigud) on ilma lisatud suhkruta, mis teeb nad enamikest teistest valikus olevatest variantidest mitu korda paremaks. Lisaks on nad mugavates pakkides, et visata kotinurka. Nii saad vältida neid "mul oli kõht nii tühi, et sõin esimest ettejuhtuvat asja" äpardusi.


Comments