Suurelt sünnipäeva pidamise asemel Spasse?

Marelil on tulemas sünnipäev. Kuigi tal pole juubel, siis on kätte jõudmas üks eriti tähtis vanus. Mareli saab seitsmeaastaseks ja see on oluliste vanuste puhul vist täiskasvanuks saamise järel auhinnalisel teisel kohal. Ma üldjuhul iga aastaselt sünnipäeva suurelt ei pea, aga see aasta mõtlesin, et koolimineja on juba nii vana küll, et tuleks veidi suuremalt pidada.

Kodus meil jätkuvalt pidada ei saa. Eriti varakevadisel ajal, kui õues veel midagi väga teha ei saa. Mängutoa peale ma seekord panustada ei tahaks. Veidi isekalt ütlen, aga see aasta ma tahaks ka ise laste sünnipäevade puhul aja maha võtta ja nautida seda aega lapsega. Raha läheb nagunii sama palju, kas pidada mängutoas sünnipäeva või minna kuhugi perega.

Niisiis otsustasingi (lastega aru pidades), et läheks see aasta kuhugi aktiivselt aega veetma. Mõte arenes kiirelt edasi selleks, et läheks kohe kuskile ööbimisega.Ööbimiskohti ja aktiivselt ajaveetmise võimalusi on päris palju, aga kuna lapsed on minu veearmastaja geeni saanud, siis mõtlesin, et üks asi, mis kindlasti selles nädalavahetuse peaks esindatud olema, on vees hullamine (olgugi, et Priit krimpsutas kulmu selle mõtte peale). 

Uurisin erinevaid hotelle ja spa´sid ja mis silma kohe jäi, oli see, et väga vähe on kohti, kus saab viiekesi ühes toas ööbida. Kusjuures ma olen vabalt nõus Marguse enda kaissu võtma, sest kodus magab ta seal nagunii. Siiski suutsin hotelliveeb- i lehelt mõned variandid välja mõelda, mis võiks meile sobida. 

Esimesena jäi silma Strand Spa pakkumine, mis oli teistega võrreldes tunduvalt soodsam (pakkumine SIIN). Peamised asjad, mida ma tahtsin, on selles pakkumises olemas. On kõigile magamiskoht, suuremad saavad eraldi toas magada ja vees suplemise võimalus ka olemas. Aga väiksest tagasisidest blogi FB lehel sain aru, et see pigem mehega kahekesi minemiseks. Lastele sellest väiksest veemulinast ei piisa, et õiget veekeskuse kogemust kätte saada. Eriti suuremate puhul. Samas saaks Pärnusse minekul jälle kaks asja ühendada ja üks külaskäik ära teha ;) 

Teise variandina vaatasin Pühajärve Spa paketti (pakkumine SIIN). Seal polnud küll mainitud, kuidas nad aastase lapse eest lisatasu tahaks, aga suuremad oleks hinnas sees. Hinna sees on nii ujula, saun, jõusaal kui ka tunnine bowlingumäng. Lisaks ka soolakambriseanss, mis võib päris huvitav kogemus olla. Pühajärve kasuks räägib veel see, et ära tulemise päeval kannataks ilusti ühe suusatamise ka väljasõitu pigistada. Vaatasin, et seal kandis on võimalusi päris rikkalikult. Ning kuna nad ju toimivad kunstlume peal, siis pole ka vahet, mis see ilm parajasti väljas teeb. Ainuke miinus on asukoht. Tuleks päris palju kilomeetreid maha  sõita (aga samas praamiga sõitma veel ei peaks, seega on veel kaalukausil alles). 

Kolmanda variandina otsisin midagi Tartusse. Seal muidugi Aura nii läbi ja lõhki tuttav koht, aga sellegipoolest lastele meeldib sinna ikka ja jälle minna. Silma jäi Dorpatis ööbimisega Ahhaa ja Aura pakett (pakkumine SIIN). Selles suhtes äge, et on mitu külastuskohta hinnas (vanematele ööklubi ka, aga seda me nagunii ei kasutaks). Omaasi, kuidas Margus need kõik vastu peaks. Kuigi Tartu oleks tõesti kõige "kodusem" variant ja ilmselt koht, kus oleks kõige vähem ootamatusi, siis just selle tuttavuse pärast ma ise väga seda varianti valida ei tahaks. Tahaks midagi uut! 

Lisaks jäid silma veel paketid Noorus Spas (SIIN), Meresuu Spas, (SIIN), Vihula mõisa pakkumine (SIIN)  ja Ravispaa hotelli Tervis (SIIN) pakkumine.  Edasi ei jõudnud süveneda, sest asi läks liiga kirjuks silme ees :D samas peaks lähipäevil valiku ära tegema, sest muidu äkki polegi pärast enam soovitud päevadel vabasid tubasid :D 

Kui olen valiku ära teinud ja oleme ära ka käinud, siis annan teile teada, et kus käisime, kuidas oli jne. Lastearvamusi jagan ikka ka, et aus oleks :) Seniks kuni ma veel otsustanud pole, võite jätkuvalt mulle soovitusi pakkuda, et kus te olete käinud ja soovitate minekuks kolme lapsega (arvestades ka laste vanuseid). 


Comments

 1. Nagu juba FB-s ka kirjutasin, siis lastega kindlasti Tervise Paradiis :) Pühajärvel ei ole lastel muud lõbu peale bowlingu. See-eest on aga kogu ümbruskond tegevusvõimalusi täis. Ja Pühajärve on ilus. Töötasin seal ligi 4 aastat ja noh, nüüd on koht veelgi ilusam.
  Dorpat on ööbimiseks väga okei ja Tartus ka igasugu põnevaid asju, mida teha. Ei peagi vees sulistama. See väsitab kõige rohkem :D

  ReplyDelete
 2. Hey!

  Tahtsin lihtsalt jagada oma kogemust, et käisime talviste pühade vahel kaasaga kahekesi Strandi juuniorsviidis laiutamas ja oli väga mõnus. Lisaks on kõrvalmajas Terviseparadiis oma lastepärase veekeskusega ning sama tänava peal kaks Estonia Spad ka. Strandi enda spa on jah pigem selline hämar romantika tegemise koht, aga kaalu spa eraldi ostmist. Meile tasus küll väga ära Strandis ööbimine ja uue Estonia külastamine.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma juba vaatasini, et odavam on ööbida Strandis ja mujale sulistama minna :) Ja kuna mehele tegelikult vesi väga ei istu, siis on ju veel variandid kino, batuudikeskus jne. Uurin maad :)

   Delete
 3. Pühajärvet ei soovita, suht lahja, eriti lastele.

  aqva on lastega päris mõnus, viimisi spa uut lasteosa kiidetaks, lisaks seal kino, mängutuba, laulasmaa on ka mõnus ja uus lasteala on ka mugav.

  Lisaks hotelliveebile soovitan ka kodulehti vaadata praegu paljudel veel turimimessi viimased soodused ;)

  Samas vb minna tõesti siis hoopis rootsi kruiisile, praegu veel ju soodukad ka ja 2 ööd laevas tuleks suht sama, mis 1 öö spas, lisaks laevas ka väike bassein ;)

  ReplyDelete
 4. Meie käisime lastega sealsamas Strandis lastega. Tuba oli jah äge,läbi kahe korruse. Hotellis olemas suur laste/mängutuba, minigolf. Restos lastele eined,hommikubuffee megahea :) Spa osa oli tiba väike, aga mu omadele sobis suurepäraselt (5 ja 7a). Ise eriline spaatajapole, et vedelesin soojatel lamamistoolidel. Ülerahvastatud polnud.
  Hetkel just plaanin sinnasamasse htl minekut kooslastega. Hind on lihtsalt niivõrd normaalne :)

  ReplyDelete

Post a Comment