3 uut lemmikut!

Kas te olete ka sellised, et kui olete harjunud ostma üht sorti toodet, siis väga kergelt teisi katsetama ei hakka? Või kui katsetate, siis 90% juhtudest naasete ikka vana lemmiku juurde? Mina olen. Näiteks ma olen olnud enamuse oma elust arvamusel, et sepikud on ühed kuivad ja mõttetud asjad. Kunagi ammu sai proovitud ja väga ei kippunud ostma seda. Aga kuna fitlapi kavas on sees kaerasepik, siis proovisin ükspäev ära. Proovisin rukkisepiku ka ära ja nad olid tegelikult sama head kui sai. Valetan, veelgi parem (sest valge tavaline sai pole enam üldse nii hea, kui vanasti)! Lisaks sepikutele olen veel leidnud kolm nö pärli, mida varasemalt pole osanud leida või tahtnud katsetada.


Kolmandale kohale jääb täistera kaerajahu. Ma polnud seda seni proovinud, sest polnud lihtsalt seda kuskilt poest leidnud. Lõpuks leidsin ja peab ütlema, et kes on sama suur kaeraküpsiste fänn, kui mina, armub sellesse jahusse esimesest ampsust! Tegin täna hommikuks kaerajahuga kohupiimapannikaid ja need olid I-ME-LI-SED! Väidetavalt pidi saama kaerajahu ise teha, kui täistera kaerahelbed kohviveskisse panna. Pole proovinud, aga ostsin endale suure paki helbeid valmis, et kui jahu otsa saab ja kohe uut kuskilt ei leia, siis katsetan ära ja vaatan, kas on sama hea.
pilt võetud veskimati.ee lehelt 
 Teisele kohale jääb Devin vesi. Mõtlete, et mis selles nii ebatavalist siis on? Õigus, maitse poolest on nagu iga teine vesi, AGA selle kork on täpselt selline, nagu ma olen otsinud korduvkasutatava pudeli puhul. Ma võin selle kotti visata ükskõik mis asendis ja selle spordikork (!!!, ma ei pea enam tavalise korgiga pudelit ostma) ei lase läbi. Täiesti 100% tilkumiskindel. Uskuge, ma võtsin vaevaks ja katsetasin sajas eri olukorras, et kindel olla :D Olgugi, et sellist veepudelit ei tohiks korduvalt kasutada, aga hetkel on ta mul trennis käimise pudeli eest. Kuniks jälle kuskilt poest seda leian ja uue saan osta. Panen teile siia ühe video sellest pudelist.


Esikohale saab õli. Ma olen seni ostnud koguaeg Borges´e oliiviõli. Sellist, mis ühtpidi valades jookseb korralikult, teistpidi niristab. Hea küll, et saab kahes eri koguses lasta, aga enamasti midagi praadides saab siiski natuke palju seda õli pannile. Üks päev poes käies oli soodukas õlispray´le. Oli teise firma oma, aga sel polnudki tähtsust. Mõtlesin proovida, kuna ma olen varem ka mõelnud, et kuidas saaks vähem õli korraga pannile, aga enamasti need spray-pudelid on ulme hindadega.

Igatahes peale esimesi katsetusi kahetsesin, et mitu ei võtnud. Soodushind oli 2 eurot ja veidi sente peale ja õige hind oli üle 4 euro. Seega täishinnaga ma seda 200ml pudelit väga osta ei tahaks, aga ilmselt pean mingi aeg, sest sealt tuleb tõesti väga vähe korraga, aga midagi kinni ikkagi ei jää.

Sellel konkreetsel õlil on veel mingi süsteem korgiga, et vastavalt tugevusele saad kas spray, joa või tilkadena seda õli sealt välja lasta. Ma ise kasutan ainult spray-funktsiooni ja muud katsetanud pole. Ahjaa, spray pudeli eelis on ka see, et õli pudel ise ei lähe õliseks. Mulle üldse ei meeldi, kui mingi hetk hakkab õlipudel õliseks minema (ilmselt saaks seda kuidagi vältida, aga kuidas?), aga spray´ga seda probleemi ei ole.

Selline õli seisab nüüd riiulis 

Vot sellised uued ja huvitavad leiud mul olnud. Mida head olete teie niimoodi kogemata avastanud?


Comments

 1. Seda õli olen isegi kasutanud. Kuna ma siis tegin ikka pannkooke ka, siis pidas kuskil kuukese vastu. Paha on see, et seda ei ole alati poest saafa. Mina nii puht juhuslikult sain Maximast viimane kord. Muidu ostan tavalist oliiviõli ja valan õlipritsi ümber. Sealt on küll ebamugavam pihustada, kuid näeb jälle ilusam välja :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma pole peale seda õli ostmist rohkem maximasse jõudnud, ei oska öelda, kas meil ka siin väga harv nähtus, aga ma loodan, et järgmine kord, kui lähen, on olemas ja saan ette juurde osta :D
   õlipritsi mul pole. Kas sellest ei hakka vaikselt nirisema pritsi peale?

   Delete
  2. Hakkab küll. Mul kaks erinevat ja kummagagi pole täielikult rahul. Ma lihtsalt ei armasta igasugu suruõhu pudeleid ja liigset taarat ja prügi, mistõttu tundub see Maxima õli kuidagi raiskamine. Ei teagi miks.

   Delete
 2. Kaerajahu on jah hea, mulle meeldib ka odrajahu. Esimesel korral läksid pannkoogid untsu, kuna kaerajahu ju paisub seistes aga nisujahu mitte. Mul oli vaja panna ikka väga palju piima juurde, kui taigen seisis.
  Pudelitest nii palju, et ise kasutan tupperware pudeleid. On olemas klapiga, keeratava korgiga ja ka spordiotsikuga. Kui tahad pudeli lihtsalt kotti visata, siis keeratava korgiga pudel on nö lollikindel. Ise kasutan rohkem klapiga pidelit, kuna see seisab ilusti kotis püsti ja hea lihtne juua. Lastel kasutusel spordipudelid ka klapiga pudelid. Ei mingit paha maitset. Mul see asi, et kui tunne plastiku lõhna, siis ka ei suuda seda vett juua. Veel ei pruugi maitset olla aga lõhn hakkab vastu. Klaaspudelid aga minule ei sobi. Kunagi ei tea, millal võib kukkuda kivipõrandale või mõnele muule kõvale pinnale.

  ReplyDelete

Post a Comment