Kevadpuhastuse aeg on käes!

Iga päevaga lähevad ilmad järjest kevadisemaks (kui tänast apsakat mitte arvesse võtta). Mida enam seda kevad ninna, kõrva ja silma torkab, seda enam tahaks käed tööle panna ja kogu selle talveuimasuse ja -unisuse majast välja kloppida ja pesta. Esimesed tööd, mis alati kevadel suuremalt tegemisele lähevad, on kappide koristus ja akende pesu. Kappidega olen ma peaaegu ühele poole saanud ja mitu suurt musta kotitäit asju jälle välja sorteeritud, aga akendepesu ootas kuni eilseni oma aega.Just eilseni, sest mõned päevad tagasi kirjutas mulle Astra Norwex toodete esindusest. Ta pakkus mulle võimaluse ise välja valida mõned nende tooted, et vähendada aega, mis kulub kodus koristamisele. Kuna mul on Margus, kes kogu aeg kõik aknad ära pläkerdab ja hea meelega keelega ka neid lakub, siis olen ammu juba ummikus, et kuidas aknaid puhtana hoida nii, et Margus poole vahendist ja bakteritest endale näppude külge ei nühiks. Seega otsisin midagi, mis selle koha pealt mind aitaks.

Õnneks on Norwexil tootevalikus antibakteriaalne aknapuhastuslapp, mis ei vaja mingit puhastusvahendit akna puhtaks saamiseks. Tundub nagu topshopi reklaam, eks. Mulle endale tundus ka ja ausalt, mul polnud väga usku, et üks lapp kogu selle tolmu ja mustuse, mis on väljaspool ja Marguse ila (pluss kõik muu, mida ta sinna nühkinud on) küürimata ja vahendi abita ära puhastab. Pluss veel ei jätaks kuivamistriipe, mida ma vihkan! Aga katsetamiseks oli see täpselt see, mida valisin. Kui muud tulemust pole, siis olen õppetund, et igat akent ikka nii lihtsalt puhtaks ei saa.

Margusega arsti juurde minnes sain lõpuks paki automaadist ära tuua. Koju tulles hakkasin kohe katsetama. Vaatasin, et üks lapp oli veel lisaks, aga ma sellele ei keskendunud. Võtsin kohe aknalapi ja vett täis pritsi ja hakkasin katsetama. Ilmselt oleks võinud keegi mu näoilmet filmida, et õiget emotsiooni edasi anda, aga ma konkreetselt seisin lõug maani, kui tulemust vaatasin. Aken saigi puhtaks!


Ma polnud üldse valmis selliseks tulemuseks. Ei mingit küürimist, vaid lihtsalt lapi tõmme ja aken oligi puhas. Kõik kärbsemustad ja muud plekid, mis aknale ka väljastpoolt oli tekkinud (vihje: linnud :D ). Et ikka kindel olla lapi headuses, pesin teise akna ka veel ära. Jällegi sama hea tulemus. Ei mingeid triipe ja mis kõige olulisem - ei mingit mustust!

Kui muljeid jagasin Astrale, siis ta ütles, et parem oleks teha nii, et esmalt tõmbad üldpuhastuslapiga (see teine lapp pakis) suurema mustuse maha ja siis kergelt nühid aknalapiga üle. Nii ei saa aknapuhastuslapp nii kiiresti mustaks ja ka niiskeks. See kusjuures oligi mu probleem, sest ma ju ei taibanud teise lapi otstarbekust enne uurida ja aknalapp sai natuke liiga niiskeks ja mustaks, et kohe edasi pesta. Kui see lumi ära sulab ja aknapesuga jätkan, siis olen targem. Mul neid aknaid "õnneks" jagub ja katsetada saab hoolega :D

Teise lapi põhi eesmärk muidugi pole vaid aknal suurema mustuse maha tõmbamine. Seda saab kasutada igalt poolt tolmu, mustuse ja rasu eemaldamiseks. Aknalapiga saab samuti lisaks akendele puhastada igasugust klaas- või peegelpinda.

Panen täna blogi FB lehele üles ka loosimise, kus on võimalus teil võita endale ka samasugune antibakteriaalne aknalapp + üldpuhastuslapp, et kevadpuhastus läheks libedamalt ja mugavamalt! Instasse pilti lisades sain juba päris palju tagasisidet ka teistelt kasutajatelt! Seega soovitan kindlasti proovida seda lappi ka siis, kui loosiõnn ei naerata!


Comments