Minipuhkus Pärnus

Ime on juhtunud - me jõudsime lõpuks käidud ühel väiksel spa-puhkusel, mida ma olen mõelnud ära teha juba sada aastat. Küll pole aeg õige olnud, küll on rahast kahju hakanud, küll on lihtsalt jube kiire olnud. Aga nüüd lõpuks suutsime me ära käia ja kuna juba reede õhtul hakkas Priit järgmise väljasõidu kohta otsima, siis võib öelda, et viimaseks see ilmselt meil ei jää. See laias laastus 24 tundi, mis linnas veetsime, oli suhteliselt sisutihe ja lapsed pidasid end superhästi üleval! Aga alustan päris algusest (ehk reede lõunast) muljetamisega.Kuna reede on selline hea päev, kus nii minul kui Priidul lõppeb töö juba lõuna ajal, siis saime poole kahe ajal startida. Kotid olid mul juba varasemalt kokku pandud. Oli vaja need vaid autosse tassida. Üritasin võimalikult minimaalselt pakkida asju kaasa. Sain enda arust edukalt hakkama - Mareli sai koti selga, Marek sai koti selga ja üks suurem reisikott sai mulle õlale ka. Ja see oligi kõik (no väike rahakoti-digika-telefoni kott oli ka ikka kaasas).


Linna (s.t Pärnusse) jõudsime veidi peale kolme. Läksime registreerisime end kõige pealt hotelli sisse. Sihtkohaks oli Strand Spa. Kuigi mulle jagati päris mitmeid negatiivseid muljeid sellest, siis valituks sai see seetõttu, et Strandis ööbimine + terviseparadiisi piletid olid odavamad kui terviseparadiisis ööbimine ja seal veekeskuse külastamine. Arutasime lastega ja tegime diili, et kui ikka Strand on väga igav sulistamiseks, siis lähme Tervise paradiisi. Aga kui ei ole, siis sulistame seal ja külastame muul ajal hoopis teisi asutusi, kus aktiivselt aega veeta.


Kuna lapsed polnud kordagi enne hotellis ega spaas käinud, siis nende emotsioonid olid sõnadesse pandamatud. Kogu see sisse registreerimise aegne ootamine, liftiga üles sõit, toa otsimine ja kaardiga sisenemine oli nende jaoks nii põnev. No mis teha, maalapsed ja anname andeks (ega isegi olin nagu väike laps nende kõrval :D:D).


Tuba oli mõnusalt suur. Ööbisime juniorsviidis. Tuba oli läbi kahe korruse ja mõlemal korrusel oli oma wc. See oli põhiline :D Miinusena toon välja selle, et Marguse vanuse lapsega on tõesti see tuba väga vale valik. Pidin pidevalt valvama, et ta trepi peale uitama ei läheks. Vahepeal kaalusin juba suurematega magamiskoha vahetust, sest kartsin, et äkki Margus ärkab enne mind ja kukub alla vms (õnneks seda ei juhtunud).


Räägin siis juba kõikidest toa miinustest siinkohal ära. Üks väga suur miinus oli see, et õues oleva tuule tõttu kuulsime me öö otsa, kuidas katus tahab minema lennata. Ilmselt kolises midagi muud, kui katus, aga terve öö oli korralik plekikolin ja see segas und päris korralikult (lastel mitte, need magasid, nagu notid). Teine miinus oli see, et teleka pult ei töötanud korralikult :D See nüüd küll selline poolelgi naljaga öeldud miinus, sest ega me sealt midagi vaadata tahtnudki, aga kui juba olemas on seinal ja käima saab panna, siis võiks häält ka kuidagi vaiksemaks saada panna. Ei saanud. Vähemalt mitte õhtul. Hommikuks hakkas jälle pult tööle :D  Kolmas oli see, et lubatud beebivoodi oli toast puudu. Kuna Margus selles tõenäoliselt poleks nagunii maganud, siis ei viitsinud seda taga otsima ka minna.


Toast räägitud, lähme edasi päevaga. Kui olime asjad tuppa ära viinud, läksime autosse tagasi ja sõitsime batuudikeskusesse. Seal ühines meiega ka Priidu noorem õde, kes elab Pärnus. Saime natuke hullata ja möllata. Kuna me olime Tartus Up batuudikeskuses käinud, siis teadsime mida oodata. Ainult perepiletit polnud, nagu Tartus omas. Aga polnud hullu, sest tunnipilet oli ainult 3,50 atraktsioonide kasutajale. Kuna Priit ei arvanud batuudikeskusest suurt midagi, siis tema oli nö Marguse saatjana kaasas.


Batuudikeskus väga tore koht. Margust jättis pallimeri üllatuslikult täiesti külmaks ja oleks parema meelega mänguautomaatide ääres tunde veetnud. Batuudil hüppas ka hea meelega, aga eelistatult minu süles. Siis sai kõrgemalt hüpata säilitades turvatunde minu kindlas haardes olemise näol. Marek ja Mareli leidsid endale kiirelt "sõbrad" kellega hängida ja emast polnud eriti sooja ega külma. Vahel ikka tulin meelde ka, kui neid kaameraga jälitasin :D


Kellaajaliselt oli meil väga vale otsus minna batuudikeskusesse enne nelja. Kuskil nelja ajal hakkas meeletult lapsi kohale ujuma. Seega ei saanud lootagi, et oleks saanud omaette ühel batuudli hüpata. Mulle aga ei meeldi hüpata batuudil, kui keegi teine on ka seal peal. Ei taha mina kedagi minema lennutada, kui oma kerega sinna batuudile tagasi maandun :D Aga tore oli ikkagi :)

Edasi läksime Port Artur kahes olevasse portaali sööma. Mõtlesime küll esialgu Steffanisse minna, aga eeldasime, et reede + õhtune aeg tähendab seal suurt ülerahvastatust. Pealegi Priidu õde soovitas, et portaal ka päris muhe koht. Seega läksime sinna. Ega pettuma ei pidanud. Toidud olid soodsad, portsud korralikud (saime viiekesi neljast portsust kõhud täis ja enamgi) ja maitse oli hea. Ainult see kaste, mida peale oli pandud nii riisile kui kartulile, oli väga imelik. Vedel nagu veega lahjendatud majonees.


Kõhud täis, läksime tagasi hotelli. Vahetasime riided, käisime pesemas ja algas supluse aeg. Spa aladel oli kolm basseini - üks selline tavaline ujumise bassein. Või jahutav bassein, nagu kodulehel kirjas. Jahutav oli see tõesti, aga ujumiseks siiski paras. Margust näiteks sinna basseini ma korra kastsin ja sellega lõppes tema igasugune huvi selle basseini vastu :D Suuremad käisid küll ujumas. Niisama seal sulberdada ei saanud basseini sügavuse tõttu.Teine bassein oli laste jaoks sobiva temperatuuriga massaazivann. Vanniks ma teda ei nimetaks, sest oli ikka päris suur. Pigem ikka bassein minu meelest. Jalad ei ulatanud seal lastel põhja mitte kusagil peale sisse mineku trepi. Marek peaaegu sai seal isegi käidud, aga seda tõesti kikivarvul ja pea kuklasse lükatult :D Üks viis cm madalam vesi oleks meile ideaalne olnud.Kolmas oli mullivann. See oli Priidu lemmik ja seal veetis ta vähemalt 75% ajast. Seda ta (vist) isegi nautis. Reede hommikul juhtus hea lugu ka seal. Mullivann tahtis Marekut ära süüa :D Jäi sinna veesissevõtutoru augu külge kinni ja ei saanud enam lahti. Haiget ei saanud, aga ehmatas teda natuke ära ikka. Ma naersin, et kupumassaaž oli tasuta peale kauba :D :DSaunadest oli tavaline soomesaun meestele ja naistele eraldi kummagi pesuruumi juures ja ühine aurusaun. Mina sauna ei saanud, sest Margus sinna polnud nõus minema. Tal oli võõrast kohast ja uudsusest suuremat sorti memmekuse hoog peal ja oli nagu takjas mu küljes enamus aega. Aga Priit käis küll. Ega ta suurem asi saunakriitik pole, aga leidis virisemiseks põhjust ikka. Näiteks mingid ventilatsiooniotsik kukkus lambist küljest ära ja kuumaõhu väljapuhumise koht oli täpselt jalge all ning puhus vastu sääri. Aga muidu olevat olnud päris hea saun. Käis ta seal igatahes mitu korda.


Lisaks olid laavakivitoolid, mis olid eriti mõnusad. Marek ütles, et need kuivatasid ta ujumispüksid ära :D Eks ta pikutas jah seal õhtul päris pikalt ja mis muud üks soe istealus teha võiks, kui pükse kuivatada :D Üldiselt jäin ma spaa osaga rahule. Kui peamiseks eesmärgiks ei ole veel hullata, siis on seal tegevust päris parajalt. Eks meil vedas selles suhtes ka, et rahvast ei olnud vees eriti palju. Nii saime vabalt ühest basseinist teise ronida ja laiutada.


Peale ujumist läksime tuppa tagasi, et magama ära keerata. Laste teine (ehk Priidupoolne) vanaema saatis meile maiustamiseks natuke Mesikäpa maiuseid, seega saime suu magusaks enne und. Margus söötis mulle ka mõned kommid sisse (ja mõned šokolaaditükid sõin ma ise). Peale seda tuli ööuneaeg. Mareli vajus väga kiirelt, Margus põtkis natuke uneaja vastu ja Marek vaatas vaikselt veel telefonist multikaid. Me Priiduga, nagu eelnevalt mainitud, kuulasime tükk aega plekikolinat kuniks mingi aeg väsimus niitis.


Hommikul oli äratus väga järsk. Kuna me lükkasime voodid veidi trepist eemale, siis oli Priidu voodiääre juures kohe lamilülitid. Eks ta oli niigi Marguse laiamise tõttu voodi äärele aetud ja siis ta läks kogemata lülitile pihta. Väga erk tundus see valgustus niimoodi unest üles ehmatatult. Küll ta klõbsis neid lüliteid, et tuld kustu saada, aga ega see tal välja hästi tulnud :D Aega läks täpselt nii kaua, et me Margusega olime ka üles ärganud.


Varsti ärkasid ka Marek ja Mareli. Eks neilegi mõjus natuke Priidu hommikune "valgusšõu". Aga kell oli juba nii palju ka, et varsti sai sööma minna. Olime enda arust hästi kavalad ja läksime kohe seitsmest sööma. Et siis pole palju rahvast. Pettusime. Tuli välja, et see on ammu tuntud nipp, et tulla seitsmest. Siis olevat parem toiduvalik. Ühesõnaga rahvast oli varajasele laupäevahommikule vaatamata päris palju, aga samuti oli ka toiduvalikut. Seal oli vist kõike, mida hommikuks võiks eales söögiks tahta. Ma võtsin esimese hooga endale kohupiima puuviljasalatiga. Oli väga hea. Siis võtsin smuutit ka. Oi, see oli paha. Nii paha, et selle ära joomiseks võtsin saiakest ka kõrvale :D Lapsed võtsid hommikuhelbeid ja mahla. Priit võttis endale korraliku roa praekartulite ja peekoniga. Natuke kohvi ja kooki ka magustoiduks.


Kui kõhud täis söödud, tegime jälle ühe ligunemistunni. Ega enne ei tahtnud ära minna, kui iga rakuke oli ikka korralikult ära leotatud. Seda sai ka tehtud. Peale ujumist käisime mängisime veidi aega minigolfi, mis oli spaa keldrikorrusel. Marekule meeldis seal väga, ainult radasid oleks võinud tema arvates rohkem olla (18 rada oli). Mareli kartis seda ruumi päris kõvasti. Oli seal hästi hämar ja punase valgustusega. Selline kergelt "põrgulik" kujundus. Ma ei tea, kas seetõttu, aga Priit, Margus ja Mareli läksid päris tükk aega enne meid sealt minema. Me Marekuga tegime veidi pikema golfitiiru.


Kui minigolf ka mängitud, panime asjad kokku ja tulime tulema hotellist. Läksime edasi Priidu ema juurde. Peale natukest jutustamist jätsime suuremad vanaemaga mängima ja läksime ise, Margus kaasas, šoppama. Marelile oli vaja sünnipäevakink ära osta. Ta meil eriti tütarlapselik plika ju, et kust mujalt talle kinki saab, kui Espakist :D :D Jah, lugesite õigesti, ostsime Espakist Marelile sünnipäevakingi suurema osa. Väiksemad lisandid olid mul juba ammu kapis ootamas.


Kui šopatud, jäi Margus autosse magama ja arvasime, et on õige aeg kodupoole teele asuda. Võtsime kiirelt suuremad lapsed ka auto peale ja hakkasimegi tagasi sõitma. Tagasi teel uurisime edasi, et kuhu järgmine kord minna võiks. Seekord on plaanis lapsed maha jätta ja proovida kahekesi puhkamist. Priit arvas, et võiks Värska sanatooriumisse minna ja kohe kaheks ööks (räägib inimene, keda pidi peaaegu vägisi Pärnusse kohale ajama :D :D ).


Hindeks pani Priit meie ööbimiskohale kümne palli süsteemis kaheksa. Mina ise paneks isegi 7, sest see öine kolin oli ikka eriti häiriv. Muus osas oli kõik mõnus ja tore. Pealegi, hind oli nii soodne, et sellise hinna eest tasub tõesti seal käia rohkem, kui kord aastas.


Teid kindlasti huvitab, kui palju see minipuhkus meil kokku maksma läks. Kui lisada siia ka küttekulu, nipet-näpet poes käigud, siis võib öelda, et maksimaalselt kulus meil 175 eurot. Ma ei usu, et see oleks väga ulmeline summa ühe toreda nädalavahetuse eest :)
Comments