Nüüd algab õige treenimine maratoniks!

Nädala sees vihjasin blogi FB lehel, et mul on lõpuks olemas jooksutreener, kelle abiga loodan jõuda sügisel maratoni ära joosta. Aega läks, aga asja sai nendest otsingutest. Ma kirjutasin päris mitmele treenerile, aga kogu aeg oli mingi "aga", mis minu jaoks ei olnud sobilik. Mõnel hind, mõnel asukoht, mõnel lihtsalt suhtlusviis polnud kuidagi minulik. Ühesõnaga kõik kõigiga ei klapi.

Nende otsingute käigus sain ise ka aru, et mul peab olema treeneriks inimene, kellega mul oleks võimalik vähemalt korra kuus kokku saada.
Kodu lähedal jooksutreenereid lihtsalt pole. See tähendab, et kas ma pean ekstra kuhugi kaugemale korra kuus sõitma (mis pikas plaanis oleks kindlasti hullem planeerimine tiheda elugraafiku tõttu) või peaksin saama temaga trenni teha siis, kui nagunii kodust lennus olen. Ehk siis kõige parem lahendus oli selline, et treener asuks Tartus.

Hakkasin siis otsima ainult Tartus jooksutreenereid ja sattusin sellisele lehele nagu eratreening.ee . Kirjutasin Hassole, kes on seal jooksutreeneriks, oma jutud ära ja ta oli kohe nõus aitama mind! Päris lõpliku otsustamise juures olid mõned asjad, mis mu kaalukaussi just tema poole kallutasid.

Esiteks oli see, et kui ma kirjutasin, et mul pole ajalist eesmärki, siis ta kiitis selle heaks. Ka tema oli seisukohal, et minul on tõesti mõttekam planeerida hetkel seda maratoni nii,  et eesmärgiks ongi joosta maraton läbi mõttega, et tekiks see õige emotsioon, mille najal juba uut (ja kiiremat) planeerima hakata. Temal endal kindlasti tekib peas juba paari nädala jooksul minuga töötates mingi ajaline eesmärk ka, aga mulle ei ole seda lisapinget vaja. Vähemalt mitte hetkel.

Teiseks on tal olemas nii teoreetilised (ülikooli haridus) teadmised kui ka enda isiklik kogemus jooksuradadelt (ja seda pikaajaliselt juba). Hasso on olnud tempomeister nii Tallinna SEB-i kui Tartu linnamaratoni üritusel. On saavutanud ka häid tulemusi Eesti Meistrivõistlustel. Nii et inimene teab, kuidas saada paremaks ja kiiremaks, mitte ei ole päris suvaline mees metsast :D

Kolmandaks on tal minu jaoks sobilik hind. Kes Tartu inimene, siis toon välja, et lisaks treeningplaani koostamisele (mille hind on 35 euri/4nädalat), teeb Hasso iganädalaselt ka rühmatrenne (e-n, algusaeg 18.00) hinnaga 5 euri ja personaaltrenne hinnaga 15 euri.

Loodan väga, et meie koostöö sujub ladusalt. Esimese nädala plaan on mul juba kätte saadud ja täna üritan esimese jooksutrenni ära teha. Neljapäeval lähen juba personaaltrenni Hassoga ja siis saame veidi täpsemalt ka rääkida minu treenitusest/trennidest ja mida edasised plaanid ette näevad :) Ma ise olen igatahes tuhinat täis ja ootan elevusega järgmisi nädalaid ja trenne.

Esimese nädala trennidest nii palju, et erinevalt minu tavalisest "väike soojendus-jooks-venitused", on Hasso kava treeningud tunduvalt mitmekülgsemad. Näiteks täna näeb plaan ette 5km jooksu pulsiga kuni 145, seejärel veidi võimlemist, põlve- ja sääretõstejooksu, natuke rütmijooksu, kätekõverdusi ja lõpetuseks veel lõdvestusjooksu ja venitusharjutusi ka. Ühesõnaga põnev saab olema :DComments