Veski-Silla bowling (negatiivne kogemus)


Nii negatiivset kogemust ühe kohaga pole ammu olnud. Aga õpetuseks kõigile, et Veski-Sillal broneerimine ei maksa midagi, panen kirja meie eilse juhtumi. 


*** 

Plaanisime minna lastega bowlingusse. Märtsi lõpuga olid lõppemas Paide-Türi jooksul saadud laste sooduskupongid ja mõtlesime need ära kasutada. Lapsed väga ootasid, sest neile kõigile oli see esimene kord bowlingusse minna. Panime kohe kaks rada kaheks tunniks kinni, et lapsed saaks isu täis katsetatud ja täiskasvanud saaks korralikult kõrval mängida. 

allikas
Läksime kohale kuskil 5 minutit enne oma aega ja töötaja oli väga närviline. Kolm rada neljast oli kinni ja neljas rada ei töötanud. Nii, saime juba aru, et midagi on nihu. Kui uurisime asja, siis öeldi, et üks rada on katki ja parandatakse. Olgu, aga teine rada? Selle peale nähvati, et teistel on mäng pooleli ja umbes 45 minuti pärast saate oma rajale. Ei saa ju teistelt poole mängu pealt rada käest ära võtta! 

No mida??? Mis mõte on broneeringul, kui sa tuled kohale ja sa ikkagi mängida ei saa?!?! Selle peale nähvas töötaja, et teil lapsed nagunii ei jaksa kuuli veeretada. Esiteks ei tea tema, kui tugevad on mu lapsed ja teiseks, kui ma olen rajad broneerinud, siis ei ole töötaja asi, kas sellel veeretab kuuli 7-aastased või mängivad profid. Maksame me kõik ühtmoodi. 

Lisaks, pange 4 väga elevil last ootama 45 minutit, et siis saate mängida. Ilmselgelt pole see töötaja ise ema või on ta lapsed juba liiga vanad, et mäletada selles vanuses laste kannatlikkust. Igasugune mängutuju endal oli sellega juba rikutud. Aga ega me alla ka andnud, sest lapsed siiski ootasid väga. 

Kuskil 15 minuti pärast saadi see katkine rada tööle. Või peaaegu tööle. Esimesed 10 minutit mängust jamas ta ikkagi korduvalt ja töötaja käis sättimas ja näppimas pidevalt eriti tigeda näoga. Mingi aeg siiski hakkas masin õigesti tööle ja lapsed said igaüks mõned veeretamised ikka teha ja nemad (ilmselt) said oma mänguemotsiooni kätte.  


Mina isiklikult sain täpselt kolm korda kuuli veeretada ja kaks täiskasvanut ei saanudki kuuli ligi, vaid loovutasid oma veeretamised lastele. Meid oli siiski kokku 9 mängijat ja ühel rajal olles ei tulnud sellest mingit mängu, vaid tõesti niisama kordamööda kuuli veeretamine. Ühesõnaga täiskasvanud jäid tegelikult mängust ilma. 


Ma poleks nii tige, kui a) oleks ette helistatud, et selline olukord on, et üks rada katki ja teised rajad kogemata said ära antud b) oleks viisakalt seletatud ja vabandatud olukorra pärast või c) oleks olnud näiteks võistlus sees, mis katkise raja tõttu venis ja seetõttu oli rada veel hõivatud. Aga ükski neist olukordadest ei juhtunud, vaid selle asemel oli väga üleolev suhtumine, igasugune vabanduse puudmine (ok, ühe korra proua ütles sõna "vabandame", aga see oli nii sarkastilise tooniga, et isegi laps sai aru, et see vabandusena mõeldud ei olnud) ja pigem suhtumine, et tõmmake uttu. Selgitusi tuli justkui välja väänata selle töötaja käest ja viisakusest ei teadnud see inimene tõesti vist mitte midagi. 


Ahjaa, veel kild. Ütlesime, et äkki meil oli laste sünnipäeva tähistamiseks rajad broneeritud. Selle peale tädike vastas, et me ei teadnud, et sünnipäev. Kas see oleks vahet teinud? Kas on oluline, mis eesmärgil sa broneerid? Et kui on sünnipäev, siis ei anna käest ära rada, aga kui niisama mängima tahad minna, siis laseme vabalt üle? 


Ühesõnaga meie jaoks tulgu neid sooduskuponge sealt jooksult nii palju kui tahes veel, aga sinna me enam mängima ei lähe. Ei soovita ka ühelgi tuttaval, sest sellist jaburust pole ma veel enne kuskil näinud. Neil võiks mingi silt väljas olla, et broneerimine on kehtetu, kui enne sind tuleb sisse suurem hulk inimesi, kes tahaks mängida. 


Comments

 1. Väga nõme lugu! Mul endal seal sellist jama olnud ei ole... aga ega supermõnusat kogemust ka mitte. Kordades meeldivam paik on (või vähemalt vanasti oli) Liivi Bowling Viljandis

  ReplyDelete
  Replies
  1. Järgmine kord tõesti on Viljandisse minek. On vähemalt kuhugi hiljem sööma ka minna :D Türil olid kõik kohad kinni (v-a Kevade kohvik, aga kuna kultuurimajas oli pidu, siis see oli nii rahvast täis).

   Delete
 2. Minu arvates on ka viljandi parem. Seal on kõik juba uuem ja teeninus on seal väga mõnus ning lastele saab lasta panna rajale ääred.

  ReplyDelete
  Replies
  1. MIs selle koha nimi on, kus rajapiirdeid ka saab panna? Otsustasimegi, et järgmine kord katsetame Viljandiga :)

   Delete
 3. Mu 13 aastane sugulane käis seal kardiraja kinkekaarti realiseerimas. Sõidu ajal vajus kiivri alune müts silmadele ja ta sõitis rajalt välja. Seepeale tormas kohale töötaja, kes ta kehvade sõiduoskuste tõttu läbi sõimas ja lubas rajalt minema peksta kui veel piirdesse sõidab. Kordan, tegu oli 13 aastase lapse, mitte täiskasvanuga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei no tere tali, eks. Kus see 13. aastane veel peaks õppima sõitma, kui mitte kardirajal?!?! Ilmselgelt ei sattunud meie sinna lihtsalt ühel kehval päeval, vaid asjalood on natuke nihu juba kuskilt sügavamalt, kui vaid ühest töötajast.

   Delete
 4. Bowlingu mäng lopebki siis kui aeg läbi. Me käime pidevalt mängimas ja alati on ekraanil kiri kaua mängida saab - rohkem oma asi kui lõpuni ei jõua. Makstakse aja eest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. tundub, et mõnede meeste puhul see ei kehti. Vähemalt mitte Veski-Sillal.

   Delete
 5. Oli sarnane juhus. Broneerisin raja ,et minna oma väikeste õdede vendadega bowlingusse. Kohale jõudes olid uksed lukuss. Helistasin siis bowlingu maja numbrile ja ilmselgelt keegi ei vastanud. Peale seda helistasin hotelli numbril ,et selgitus küsida, sealt öeldi ,et teenindaja sööb ja kohe tuleb.
  Teenindaja jõudes selgus ,et tunni pärast algavad seal võistlused ja et tal vaja veel kõik rajad üle poleerida vms.. Selgus,et naisteeinindaja kellega telefonitsi rääkisin eelmisel päeval oli broneeringu valele kuupäevale pannud. Õnneks meesteenindaja lasi meil siiski mängida 45 minutit ,et lapsed saaksid oma elamjuse kätte ja vabandusena anti ka topsitäis münte alumise korruse mängude tarbeks. Et kokkuvõttes lõppes meil kõik hästi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vähemalt mingi kompensatsioon anti teile :) Ilmselt oli tööl mõni paremini mõtlev inimene tol päeval :)

   Delete

Post a Comment