Maikuu jooksuvõistlused

Tean, et aprillikuu lõpp ei ole veel käe ulatuses, aga kuna ma joosta veel ei saa ja selle peale mõtlemine ajab sööma, siis  mõtlesin vaikselt ettepoole vaadata ja panna paika enda jaoks 99% tõenäosusega joostavad jooksuvõistlused maikuus. Osalus % on selline, sest kõigele ma veel registreerunud pole ja ilmselt mõne jooksu puhul võib otsustamine tulla suhteliselt viimasel minutil, aga siiski panen sellised reaalsed plaanid kirja, et ka jooksukava oleks Hassol kergem teha.Jooksuvõistlused algavad kohe selle kevadkuu esimese päevaga. 1. mail osalen Viljandi Järvejooksul. Distantsiks 12km ja rada on hästi omapärane. Kulgeb see, nagu nimest aru saada, ümber Viljandi järve ning omajagu on tõuse ja languseid sel teekonnal. MIngit ajalist eesmärki seetõttu seadma ei hakka. POle ju igapäevaselt mägisel maastikul jooksmas ja kindlasti on km aeg, kui harjunud.

Järgmisena läheb läbimisele 14.mail Rapla Selveri jooks. Seal tegin ma eelmise aasta 10km rekordi. Kas see aasta ka seal rekord tuleb, ei oska öelda. Hetkel ei tunne ma end nii palju paremas vormis olevat, et rekordeid püüda, aga kunagi ei tea. Loodan ikka maksimaalselt tunni ajaga ära joosta (ja rekordi ka saavutada).

2016 Selveri jooks
Nädal hiljem on ees ootamas maijooks. Distantsiks 7km ja eesmärgiks on joosta kiiremini, kui eelmisel aastal. Siis oli ajaks 43:13. Maijooks ei ole minu jaoks niivõrd võistlus, kui teised. Mitte, et ma teistel võistlustel, veri ninast väljas, tõmbleks, aga see on kuidagi pigem selline seltskondlik üritus. Aga see ei tähenda, et ma ei pingutaks rajal. Ikka pingutan! Lihtsalt naudin ka vaadet :D 

2016 maijooks
Kohe otsa on tulemas nädala pärast (27. mail) jooks ümber Harku järve. See on üks järvejooksude sarjast ning pikkuseks 6,6km. See aasta on praegu seisuga plaanis kõik järvejooksud läbi joosta. Pole varem nendel jooksudel osalenud, seega oodatada või spekuleerida võite või kaotusi ei oska. Eks näis!

Seega kavatseb maikuu tulla suhteliselt jooksuvõistluslembene (etteruttavalt ütlen, et ega juuni parem ei tule). Lisaks on mul maikuus meeletult koolitöid vaja teha ja töö suhtes ilmselgelt ka veidi pingeline aeg.  Ikkagi õppeaasta lõpp! Seda lõputööd peaks ka poole silmaga vaatama hakkama... Ühesõnaga kuu tuleb tihe ja aega tuleb planeerida tunni täpsusega.

Millistel jooksudel neist sina kavatsed osaleda? Või äkki osaled mingil muul? Tartus on vist 7. mail mingi jooksuüritus? Ja kindlasti on veel kuskil midagi head? Ma ise enam juurde midagi ei võta, aga siis teaks, kust suunast jooksumuljeid kuulda-lugeda saaks :)


Comments

 1. 7.mai on jah see suur Tartu Jooksumaraton. Mina sinna lähen. Mul beebi veel nii väike, et hoidjale veel ei jäta, seega jooksen siis, kui mehel vaba päev. Neid kipub paraku vähe olema, aga saame hakkama. Tartus toimuvad üritused tahaks igal juhul läbi joosta. Eks näis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. vaatasin seda ka, aga hinnad on natuke liiast :D :D

   Delete
 2. On veel olemas selline jooksude sari nagu õhtujooks :)
  http://ohtujooks.ee/juhendid/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh info eest :) polnud enne sellistest jooksudest kuulnudki. Kahjuks on nad aga nädala sees ja seega ei jõua kohe kuidagi sinna jooksma.

   Delete

Post a Comment