Aiamaa muudatused (rohenäppude teema)

Täna on Maijooks. Normaalsed inimesed magaksid ilmselt enne võistlust korralikult end välja, aga ma pole normaalne. Ma olen lausa nii ebanormaalne, et ärkasin juba neljast üles. Jah, kell neli hommikul. Isegi raadio targutas, et on kevadöö, mitte hommik :D Nägin unes, kuidas käis mingi pauk ja kõik läks pimedaks. Ehmusin selle peale üles, sest sekundiks arvasin, et see pauk käis päriselt. Aga kuna Priit ja Margus põõnasid kõrval sügavalt edasi, siis ilmselt siiski ainult minu unenäos. Aga enam magama ma tagasi jääda ei saanud. Nii ma siin olengi.Selle asemel, et rääkida tänastest ootustest ja lootustest, kirjutan ma hoopis muudel teemadel. Kuna ma mingit ettevalmistust ei tee ja istun selle asemel kägaras diivani nurgas ja kannatan oma tugevate peavalu ja kõhukrampide käes (vaadake kui täpselt suutis keha just selle kõige kehvema päeva kuus välja valida), siis mõtlesin, et kirjutan takkajärgi natuke oma aiamaa teemadel.

Olen kaks suve teinud veidi aiamaa lappi. Ikka nii et porgandid-kapsad-kurgid-tomatid  ja kõik nende vahele jääv oma aiast tuleks. Piisavalt suur lapp, et hooldada jõuaks ja samas väike, et hoiustamiseks väga vilju üle ei jää. See aasta aga juhtus teistmoodi.

Kui ettekasvatamist vajavate taimede külvamisaeg oli, siis mul veel oli aega ning see töö sai tehtud. Kui aga aiamaa kaevamisaeg peale tuli, olin mina juba tuhinal rattas pöörlemas ning ei leidnud kohe kuidagi seda aega. Mõtlesin, kas ma üldse see aasta külvamiseni jõuan. Ei jõudnudki.

Vahepeal tuli hea pakkumine maasika taimedele. Maasikalapi suurendamine oli see aasta nagunii plaanis. Mõtlesime, et paneme siis terve lapi maasikate alla. Nii saigi tehtud. Nüüd on meil ligi 130-150 maasikataime kaalikate ja peetide asemel maas.

Nii palju tegi Priit maad ikka juurde, et sibula ja suvikõrvitsa sain ka maha istutada. Muud see aasta aiamaale ei tulegi. Sellest aga rohimist ikkagi vähemaks ei jää, sest tegime kasvuhoones muudatusi. Võtsime selle musta katte üles, mis eelmine aasta pinda kattis. See kuumutas maa liiga kuumaks ja maapind kuivas meeletult kiiresti ära. Ühesõnaga see aasta pean kasvuhoones tomatite ja kurkide vahel rohima hakkama.

Ühtpidi on hea, et aiamaal toimetamist natuke vähem on. Ega suvel ka seda vaba aega ülearu pole, aga samas nüüd tuleb vist isa käest aedvilju nuiama hakata :D :D :D Isal on mul väikest viisi aednik ja tema juurikalapp on ikka kordades suurem, kui meil. Seega värske progandi mullast välja tõmbamise võimalus jääb ka see aasta lastele alles :)

Comments

 1. Veel pole hilja panna porgand peet jne maha ;) see kevad oli nii külm, et enamus alles panevad. Kaevate kähku ühe lapi juurde ja panete maha ;)
  Muide rohimise asemel on lihtsam 1-3korda nädalas kergelt kõblaga teha, siis ei tule rohtu ja endal kergem :)

  Edu jooksul :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Veel pole hilja, aga päev, millal mul selleks reaalselt ka aega oleks, on ilmselt 28. mai. Enne seda on selline trall, et ma hea meelega vahetaks kellegagi selleks nädalaks elud ära :D

   Delete

Post a Comment