EBA 2017 - minu hääled lähevad ....

Natuke veel Eesti Blogiauhindade jagamisest ja siis jätame selle teema natukeseks ajaks tahaplaanile ja kirjutan jälle trennidest ja toitumisest :) Esimesed ärksamad on juba jõudnud EBA 2017 hääletamisel oma hääled ära panna ja veelgi agaramad jaganud ka teistega, kelle poolt nemad on hääletanud. Panen ka kirja, kelle poolt mina mingis kategoorias hääletasin ja kes seda häält igati väärt minu arvates on.


Arvamusblogid 
Kuna see blogideliik pole selline, mida igapäevaselt jälgiksin, siis oli suhteliselt raske valida. See aasta tuleb igas kategoorias hääletada ja vahelejätmise varianti ei lubatud, siis kaalusin pikalt, et kellele siis see linnuke ette panna. Valikusse jäi ebapärlikarp ja estonianwithapackback. Meeldivuselt on nad mõlemad mul täpselt ühel pulgal. Ehk siis loen vahelduva eduga. Linnukese sai oma blogi ette Ebapärlikarp.

Aasta uustulnuk 
Ka siin kategoorias tõusid minu jaoks esile kaks blogi: Ele jutud ja Viigi maratoniaasta . Mõlemad on omaette projektiraames alustatud blogid. Ele räägib peamiselt kaalulangetusest, Viigi jälle maratoniks treenimisest. Mõlemad on mu blogilistis olemas, aga hääl läheb Viigile! Esiteks on ta läbinud oma konarliku teekonna toitumise poole pealt, millega on mulle eeskujuks. Teiseks on ta ka trennide koha pealt kaugele jõudnud ja kolmandaks ei peagi vist üldse mainima, et maraton on see meie ühine siht hetkel. Pluss ta on mu sõbranna :D

Pere- ja beebiblogid 
Pole enam minu loetavate blogide esituumikus see valdkond. Siiski vanast harjumusest torkasid silma kohe nimed nagu Elu kaksikutega, Lipsuke ja Maikeni blogi. Kuigi viimane neist on suhteliselt harva blogisse kirjutama saanud (arusaadavalt kaksikute tõttu :D), on ta nendest minu lemmik ja hääl läks Maikenile!

Meesteblogid 
Siin pikka juttu pole. Henry on ja jääb selles kategoorias tippu. Esiteks kirjutab ta nii muhedalt oma tegelinksitest, kes ta elu põnevaks teevad. Teiseks on ka tema käimas seda keerulist ja künkalist kaalulangetuse teekonda, mis paneb lugema ja kaasa elama.

Loomeblogid 
Ainukesed "loomega" seotud blogid, mida ma loen, on remondiblogid. Enda loetavatest leidsin kandideerimas meiekodulugu.ee . Selle poolt ka hääletasin!

Elulised blogid 
Oh jeerum, kui kirju seltskond selles kategoorias koos on. Arusaadav ka, eks. Seal oli päris palju kelle poolt VÕIKS hääletada, aga saab ju ainult ühe poolt. Minu hääl läks Meriliinu blogile, kuid hästi äge blogi on ka kiirabi väljakutseid meenutav blogi. Visake silm peale, sest see on tõesti huvitav!

Kultuuriblogid 
Ei jälgi ja loe ühtegi, peale mutukamoosi blogi. Sellele ka hääle andsin.

Ilu- ja moeblogid 
Jällegi- täiesti võõras maa. Piilusin mõnda blogisse sisse, et üldse osata otsustada. Kõige parem see valik võib olla ei saanud ja võib olla jällegi panin väga täppi, aga hääletasin Bodymodi blogi poolt. Kuskilt ajusopist tuli meelde, et mingi teema raames olin sinna isegi korra sattunud, nii et sobib hääl minu poolt talle küll :) Ma lihtsalt ei suutnud panna häält blogile, kus ainult meigist või riietest räägib :D Sorry :)

Toidublogid
Siin ma pidin jälle kiruma, et miks ma pean hääli jagama kategoorias, millest ma ei tea midagi. Ausalt, ma ei jälgi ühtegi toidublogi järjepidevalt ja kui ma midagi süüa tahan teha, siis kasutan google otsingut. Aga kahvliga.ee tundus väga mõnus koht, kust võiks midagi söödavat leida.

Reisiblogid 
Kordan oma sõnu - ma ei loe neid väga. Klõpsisin kõik läbi ja hästi meeldis Saara reisiblogi. Hääl sinna ka läks.

Nagu te praeguseks olete aru saanud, siis ma pole väga suur erinevate blogide lugeja, aga siinkohal läks hääletamine veelgi raskemaks. Just vastupidisel põhjusel - tulid kaks kategooriat, kus on liiga palju, keda ma loen ja kellele hääle tahaks anda.

Tervise- ja trenniblogid 
Siin konkureerin ma ka ise. Ja konkurents on suur (kuid sõbralik;). Ma tean, et seda häält on väärt nii Mariliis, Laura kui Helena, kui linnukese püüdis seekord kinni Mariliis. Lihtsalt ma suudan samastada temaga ennast praegusel eluperioodil kõige enam ja see on ka blogi, kus postitusi tuleb tihti; need on haaravad ja deem, see naine oskab kirjutada! Soovitan pilgu peale visata, kui seni veel pole seda teinud ;) Aga te võite ikka minu poolt hääletada, eks :D :D :D

Spordiblogid 
Jällegi - loen nendest lausa viit blogi järjepidevalt! Kristina on mulle eeskujuks oma väledate jalgadega. Margit on siht, kuhu ma ise tahaks jõuda! Karmen kirjutab küll harva, aga selle eest väga motiveerivalt. Kati on hakanud ka vähem kirjutama, aga super eeskuju, kuidas kõik saab tehtud, kui on vaid soovi! Ja siis on Regiina (kes sai ka mu hääle)!

Ma pean kohe Regiinast eraldi lõigu tegema, sest see naine on äge! Talle küll ei meeldi, et seda väga rõhutatakse, aga kui naine suudab üle elada vastiku kasvaja, nagu vähk ning väljuda sellest sõjast tugevama ja enesekindlama inimesena, siis minu poolt ainult suur aplaus! Kui haigus välja arvata, oleme me hästi sarnased - nii oma eluetapilt kui ka toitumise/trenni suhtes. Regiinaga koos jooksin ma sügisel poolmaratoni ja ta on üks nendest paarist inimesest, kellele ma saan iga kell Facebook´is halada, kui kaks tükki kooki mu suhu ründasid! Aitäh sulle!!

Noorukiteblogid 
Ei loe, ei tea üldse. Ai, valetan! Gerli oma tean. Sinna ka hääleke läheb. Pean tõdema, et olen vanaks jäänud vist...

Fotoblogid 
Naaseme tagasi siis nende blogide juurde, keda ma püsivalt ei jälgi. Aga Instagramis olen ma küll tubli piltide vaatleja ja kuna Agnes just seal oma fotoblogi peab ja minul jälgimises on, siis temale mina ka hääle panen. Vaadake, kui ilusaid torte see inimene teha oskab! Alati tuleb kohe koogiisu peale :D :D

Videoblogid 
Hmm, siin ma ausalt ütlen, et panin huupi. Vaatasin, et milliseid ma üldse kuulnud olin, sest ükski ju ei avanenud lingina. Ainult minu probleem? Igatahes see viimane tundus täiesti võõras nimi ja seda ma ka googeldasin. Täitsa tore tundus :D Sai hääle.

Kohati polnud hääletamine üldse lihtne, sest ma ei tea neid blogisid, aga hääletada tuleb. Lisaks olid blogid, mida ma loen tihti ja oleks tahtnud kõigile linnukese visata. Ei ole kerge ei ühel (hääletaja) ega teisel (kandideerija) pool olla :D Õnneks saab see virr-varr maikuuga läbi ja uuesti on alles aasta pärast :D

Igatahes mine sina ka eba.marimell.eu lehele ja jaga oma hääled (kui mina ikka meeldin, siis tervise- ja trenniblogide kategoorias saab mind meeles pidada). Kui tahtmist/julgust on, võiksid kommentaaridesse lisada kasvõi mõne blogidest, kellele sa hääle andsid.

EDIT: nüüd tuli välja, et saab ikka vist nii ka hääletada, et igas kategoorias ei hääleta. Kui ma hääletasin, siis ei saanud, aga vist nüüd saab. Seega proovige ;DComments

 1. ;) No, hellõu! Arva ära, kellele mina oma hääle andsin :D
  Ei, tegelt. Ma kirjutan ka pärast, mõistatama ei pea.

  ReplyDelete
 2. Väga tore, et mainisid videoblogide linkide mitte avanemist. Olen ju ka seal listis ja üldse ei teadnudki, et need ei tööta, loodan, et ehk saavad korraldajad midagi muuta ja need toimima panna :)

  ReplyDelete
 3. Väga värskendav on lugeda häälte jagamist, kus on teistest eristumist ja kes ei jaga hääli ainult ühte auku! (y) Katsun ise ka lähiajal postituse enda häälte jagamisest ära teha. Igal juhul edu Sulle! ;)

  ReplyDelete
 4. Aitäh Sulle hääle eest!
  Kusjuures kui ma hääletasin, pidin ka kõigist kategooriatest valiku tegema ja nii mitmeski toimus see lihtsalt kõige tuttavamana tundunud nime põhjal (kiirelt sirvisin blogi ka üle, et vähemalt kujundus ok oleks). Ja kui hiljem lugesin, et võib ainult teatud kategooriates hääle anda, olin täitsa segaduses. Nüüd vähemalt tean, et seda ikka muudeti vahepeal:D

  ReplyDelete

Post a Comment