SEB Maijooks 2017

Kui tavaliselt olen ma oma jooksumuljed suhtelist värskelt peale jooksu kohe kirja pannud, siis eile õhtul lõpuks koju jõudes mul seda jaksu polnud. Küll aga jõudis Regiina seda teha ja ka Kristina, seega nautisin õhtut ja lugesin hoopis teiste muljeid. Kui te minu muljed olete ära lugenud, siis lugege kindlasti ka nende omi ;) Aga lähme siis minu eilse päevani.


Hommikul ärgates kell neli hommikul (ärge küsige :D) oli mul väga tugevalt tunne, et täna ei ole minu parim päev. Lisaks sellele, et ehmatusega unest ärkasin ja enam uinuda ei suutnud, oli suutnud mu keha planeerida just Maijooksu päevale selle ühe päeva kuust, kus ma piinlen pea- ja kõhuvalude käes. Pange nüüd juurde veel mu luuümbriseprobleemid ka, mis mind sel nädalal on kimbutanud, siis mõtlesin, et täielikult ebaõnnestunud päev.

Sellegi poolest üritasin hommikut jätkata normaalsel moel. Paar tundi istusin diivani nurgas kägaras ja blogisin natuke. Kui aeg oli juba normaalse hommiku kellaajani jõudnud, siis tegin endale putru. Seekord sõin putru maapähklivõi (täiendasin enda varusid koolis käies, jess) ja banaaniga. Nii nämma oli.

Peale söömist oli tavaline pesu-riidesse-kott kokku rutiin ja varsti oligi juba minek. Ahjaa, enne tuli ikka selfie ka teha ;) Tallinna sain ma sama süsteemiga nagu eelmise aasta Maijooksul. Ehk siis sõbranna autoga. Ilusti teeotsast peale ja koju tagasi ka, väga luks :)


Riietuse koha pealt olin natuke kimpus, sest tahtsin särgiku panna, aga kuna eelmise õhtu kogemuse tõttu ma seda panna ei saanud (loe SIIT täpsemalt), siis panin ikka blogi pluusi. Natuke põdesin, et haudun ära seal kuumuses, aga minu õnneks tuli sõidu ajal info, et pole seal Tallinnas nii palav midagi. Jõudsin juba mõttes rõõmust tantsu lüüa.

Kohale jõudes oli temperatuur tõesti jahedavõitu, aga päike säras lagipähe. Ühesõnaga oli arusaadav, et jooks saab olema palav nii või naa. Aga sel hetkel olin oma jahedusest nii lummatud, et väga see mind enam ei morjendanudki. Käisin vetsus, võtsin oma numbri välja ja läksin ringi uitama.

Käisin kõigepealt Sport ajakirja telgist läbi. Sain endale nunnu peapaela. Sport ajakirjal oli Maijooksu pakkumine, et kui teed tellimuse, saad FRIDA peapaela tasuta kaasa. Ma sain endale ka siis ühe valida. EI osanudki alguses valida, sest kõik olid nii ilusad. Siis nägin, et sport kirjaga oli ka üks – muidugi võtsin selle!
Samasugune peapael on nagu Merilinil peas :) 
Edasi leidsin juba Regiina üles ja läksime Pulsi telki otsima. Sai endale küpsiseid juurde ostetud ja batoone ka. Lisaks ka pre workout shot´i jooksu jaoks. Mõtlesin, et kui kõik näitajad räägivad täna minu kahjuks, siis on vaja natuke boost´i, mis mind lendama paneks.


Kuidagi ootamatult oli kell nii palju, et oli vaja banaan ära süüa ja juba olime stardikoridoris ning kallasime oma ergutusjoogid sisse. Siis oligi juba start. Eesmärgid jooksule olid meil Regiinaga seekord erinevad, seega kaotasime üksteist kiirelt silmist. Aga polnud hullu. Teadsin, et pärast jooksu kohtume kindlasti veel! (Mu kott oli ta lapse käru küljes :D)


Esimesed kolm kilomeetrit oli ummik. Iga teise sammu tagant oli koperdamine, pidi silmadega otsima auku, kust edasi liikuda ja kogu aeg pidid ettevaatlik olema, et keegi otsa sulle ei astuks, või sa ise kellelegi peale ei astuks. Üks väike ja väle tüdruk kukkuski ja mul oli täitsa kahju, et ta minust maha seetõttu jäi. Ma pole küll kindel, kas see oli sama tüdruk, aga üks sama pisike jooksis minust hiljem mööda ka.

Järgnevad kaks kilomeetrit olid sellised parajalt mõnusad. Tundsin, et enesetunne on tunduvalt parem, kui Raplas, kuigi tempo oli kiirem. Vahepeal jooksin ühest tuttavast mööda, kelle käest enesetunde küsimise peale kostus vaid, et palav on :D Oli küll, aga samas ikkagi oli kergem, kui Raplas. Sellel etapil sain aru, et siit võib tulla üks parajalt hea ajaga jooks.

Viimased kaks kilomeetrit oli sirge lõik päikese käes. Ootasin lõppu juba väga, sest pulss oli püsivalt 180+ tasemel. Kolm korda oli selline tunne, et no nüüd on laululava juurde keeramise koht ja võtsin veidi tempot üles, aga siis pettusin, et tutkit Vasja, jookse aga edasi! Aga see andis ilmselt ajale väga palju juurde.

Kui lõpuks see keeramise koht tuli ja nägin, et ajaks on 39minutit ja paar sekundit peale, siis panin oma viimase käigu (tegelikult tekitasin uue käigu lausa oma kiirusele) sisse ja andsin endast viimasegi tilga. Aeg alla 40 minuti polnud kaugeltki mu eesmärk, aga kui see on mul nii käe ulatuses, siis käest ma seda ära ka ei lase.

Lõpujoonest üle joostes oli ametlikuks lõpuajaks 39:32 ja ma olin NIIIIII õnnelik! Mu eelmise aasta aeg oli 4minutit aeglasem. Ma olin plaaninud, et kui ma alla 42minuti jooksen, olen väga tubli, aga sellist aega ei osanud ma uneski näha. Jah, võib olla mõni naerab, et mis hea aeg see ka on, aga minu jaoks on see meeletult hea aeg ja koht esimese 1000 hulgas on ka minu jaoks saavutus omaette!Kui numbritele otsa veel vaadata, siis keskmiseks kiiruseks jäi 5:58 min/km (kella järgi; kell päris 7km välja ei lugenud ja aeg sai veidi pikem, kui ametlik aeg) ja maksimum kiirus oli 3:56 min/km. Keskmine pulss oli 181 ja maksimum lausa 194.


Peale jooksu nägin mitmeid lugejaid ka ja mõnega neist tegime pilti ka :) Nii tore oli teid kõiki näha! Ilmselt oli mul ikkagi kasulik enda blogi pluus selga panna, sest muidu te vist mind ära tundnud poleks? Käisin uuesti läbi ka Sport ajakirja telgist ja tegin seal ka pilti. Muidugi pidin ka uuesti Pulsi telki minema ja endale mõned shotid juurde ostma, et ka järgmistel võistlustel nii hästi läheks.


Eks neid põhjuseid, miks jooks nii hästi läks, võib välja tuua mitmeid:
 • Puls pre-workout shot enne jooksu – andis energiat sellel kuumal päeval.
 • Eelmisel päeval ja hommikul etixx spordijoogi joomine – andis samuti kehale lisaenergiat. 
 • Uued tossud – mu Nike zoom pegasus 33 papud on nii head! Muideks, ei saanud ei villi ega muud ebamugavust tunda nendega jooksu ajal! 
 • Jooksupaus sel nädalal – luuümbrise ebamugavuse tõttu ei jooksnud ma ju rohkem, kui vaid võistluse eelsel päeval. Ps! Jooksu ajal ei andnud jalg kordagi tunda. 
 • Jooksueelsel päeval kerge trenn kiirendustega - tundub, et minu puhul just see sobib ja toob edu :)

Samas olid ka ju palju vasturääkivaid näidustusi, aga hommikune ebaeduka päeva tunne vedas mind alt ja tegelikult sai üks ülihea ja edukas päev üle elatud! Koju jõudes olin küll meeletult väsinud ja järgmiseks päevaks koolitööde ettevalmistamine oli ikka väga suurt pingutustnõudev. Aga elasin üle, mis see väike asi peale nii head jooksu ikka ära ei ole ;)Ahjaa! See ka, et ma loodan, et ka järgine aasta on Maijooksul rada just sedapidi, nagu ta seekord oli. Oli küll alguses ummik veidi kauem ja see viimane 2km olid killer, aga üldiselt oli rada minu meelest tunduvalt parem, kui varem (Y) .Järgmine jooks on 27. mail ümber Harku järve! Kes sinna minemas on?


Comments

 1. Ootasin põnevusega seda postitust, sest mulle ei mahu pähe, kuidas on sellises massis võimalik joosta? Ja veel nii hea ajaga? Ma näed ei hakanud isegi üritama mitte. :D Aga väga tubli oled!!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma mõtlesin isegi, et mis oleks aeg olnud siis, kui poleks seda ummikut olnud... aga äkki oleksin siis end kinni jooksnud alguses? Kes teab 😊

   Delete
 2. Mul tekkis küsimus, et kui rada joosti tagurpidi, kas siis oli see tõus ka seal sees? Muidu oli vanasti ju enne lauluväljakule saabumist seal majade vahel mõnus langus, seega sel korral oleks pidanud nagu tõus olema?
  Aga emotsioonid olid tõesti vägevad. Olin ise vabatahtlikuna seal ja vapustav. Tuli endal ka jälle tuju jooksmisega tegelema hakata :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minu meelest oli jah rada täpselt tagurpidi. Oli see tõus ka sees jah ☺

   Delete
 3. Keep on working, great job!

  ReplyDelete

Post a Comment