Ülekaalulise jooksja probleemid

Käisin eile õhtul oma uusi tosse katsetamas. Kuna õues oli paras saun, siis panin jalga oma lühikesed püksid ja särgiku. Siin maal, põldude vahel julgen küll oma pekke lehvitada ilma, et keegi kraavi peaks pimestamisest sõitma. Aga sellega seoses ilmnes üks väga halb probleem.


Seda, et kintsupekk joostes lehvib igas ilmakaare,s on teada-tuntud asi (vaadake või sportfotost jooksupilte).  Kuna mul on lisaks pekile ka hunnikus nahka seal lopendamas, siis polegi ma väga lühikeste pükstega jooksmist ette võtnud. Esiteks juba mainitud esteetilisuse puudumise tõttu. Teiseks see, et see nahk hakkab hõõruma. Higistamine + hõõrumine kokku teeb väga valusa kogemuse. Seega on lihtsam joosta poolpikkade retuusidega, mis selle probleemi ära hoiavad.

Seda, et sama probleem ka kätega on, ei osanud ma väga eeldada. Jah, kui ma jooksult koju tulin, siis kuskilt ajusopist meenus, et eelmisel suvel ma vist korra sain ka selle teadmise praktilise kogemuse kätte, aga oli täiesti meelest läinud. Ühesõnaga - ma ei saa särgikuga joosta, sest mu käenahk hõõrub vastu külgi.

Olgu, tavajooksud elan ma üle t-särgiga joostes ka, aga poolmaratoni etapile ja maratonile oli mul küll plaan särgik muretseda (oma blogi kirjadega ja puha). Nii et ma olen nüüd täiesti jännis. Kuidas pikad jooksud suvel üle elada? Iseenesest oli eilses kuumuses ikka hulga mõnusam joosta, kui särk seljas oli ja ei olnud käiseid, mis kaenlaaluseid õhuvoolust eemal hoiaks.

Kui ma enne mõtlesin, et kõige hullem mure on see, kuidas mu tsellu ja pekk  ringi lendab joostes, siis see pole enam üldse teemas. Nüüd on tõeline probleem kuidas ma oma "tiivad" kehast eemal hoian ja hõõrdumise ära hoian ka siis, kui mul on särgik seljas?!?Comments

 1. Kui sa paned sinna hõõrdumiste kohtadele kreemdeodoranti, siis see hoiab selle hõőrdumise ära. Samas martoni puhul ma ei tea, see kulub ikkagi maha selle ajaga...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda ma kardan kõikide asjadega, et kulub ära..

   Delete
 2. Vaseliin on enamikel maratoonaritel suureks abiks. Ja seda kusjuures ka kriipspeenikestel ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma pean endale seda nyyd kilodekaupa ostma 😁

   Delete
 3. spetsiaalseid tooteid on ka olemas selle vastu, bodyglide nt. sama lugu, et kui ikka terve maratoni jagu higistad, siis kulub maha. aga mina olen sellest abi saanud küll.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hakkan uurima ja katsetama kuumade ilmadega :)

   Delete
 4. Minul aitas näiteks beebiõli ja samuti ka beebi pulber

  ReplyDelete
 5. Mhm.. Mul oli sama asi poolmaratoni ajal kui ma oma jooksuaastal 5kg kergem olin. Jalad olid okei, aga käed hõõrusid ja aru sain alles järgmine päev kui punane hõõrdunud nahk vastu vaatas seal õlavarda kõrguselt küljel.. Kõik on ühes paadis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. "Lohutav" kuulda😊 aga olen nyyd nii palju nippe saanud, et hakkan katsetama, et järgmisel pikal jooksul saaks särgiga joosta :)

   Delete
 6. Beebipuuder aitab kindlasti hoordumise vastu vaga hasti

  ReplyDelete
 7. Mina kasutan seda välja keeratavat deodoranti. Mitte geel vaid see valge. No vast tead ;) ps. Pildilt küll nüüd ei ptleks et pekid ja rippuv nahk jne.

  ReplyDelete
  Replies
  1. See deodorant mul kodus olemas ja saan ehk järgmine nädal kohe ära katsetada (y)

   Pekid ja nahk on pildil kergelt peidetavad ;) joostes aga nad nii taltsad pole :D

   Delete

Post a Comment