Vahel oskavad haigused täpselt õiget momenti tabada...

... ja seda mitte üldse sarkastiliselt öeldes. Mõtlesin just, et võtan selle nädalavahetuse vabaks ja ei võta osa Rimi Juunijooksust. Ühesõnaga vaba nädalavahetus ilma ühegi kindla plaanita (peale trennide ja eksamiks õppimise muidugi). Haigusepisik arvas, et nüüd oleks õige hetk mind järama hakata. Pole ju kuskile vaja minna ja saan usinalt end ravida.


Tundub, et selliseks mu rahulikum periood kujunebki. Täna hommikust alates läheb olemine iga tunniga aina tõbisemaks. Loobusin mõttest, täna jooksma minna, juba kella 12-ks. Praegu unistan vaid soojast voodist ja õhku läbi laskvast ninast. Viimane oleks kui taevakingitus hetkel.


Peale minu on haigeid peres terve hulk. Alustas Marek juba eelmisel nädalal. Kohe kribinal-krabinal hüppasid ülejäänud lapsed ka üksteise järel haigete "osakonda". Nii et ma isegi kaua pidasin vastu siin pisikute koloonias.

Seekord saime töögraafikud niimoodi paika pandud, et haigetest hoolimata lehele ei pidanud keegi jääma. Priit käib sunniviisiliselt õhtustes vahetustes ja seni, kuni ma hommikupoolikul tööl olen, põetab lapsi kodus. Mina ise lehele hetkel jääda kohe kuidagi ei saa. Võime rääkida küll, et tervise eest tuleb hoolt kanda, aga praegu on koolis (ehk siis tööl) üks nädal, kus ma pean 100% kohal olema. Vähemalt nii kaua, kuni viimased tööd vastatud saavad ja hinded välja saavad pandud. Küll ma üle elan.

Homme saavad lapsaed loodetavasti lõpuks arsti juurde ka. Praegu on mingi viiruste laine siinkandis ja arstile saamine on selline õnneloos. Aga mul poleks rohkem vaja teada, kui seda, et see köha on vaid viiruslik köha, mitte midagi enamat  ja nohu ei ole kellelgi kõrvadesse löönud. Nii et 3* kopsude kuulamist + 3*kõrvade vaatamist.

Plaan täna õhtul pikemalt üleval olla ja õppides Priitu koju oodata läks nüüd ka haiguse rünnakuga lendu. Sellise peaga ei jää ka kõige lihtsam asi selgeks. Parem lähen voodisse. Teen endale tassi sooja teed ja söön marjamummusid, mida meile maitsmiseks saadeti.


Comments

  1. Midagi on levimas jah :S mul rühmas jäi 5 last täna koju. Kõigil sama keiss - nohu, köha, palavik. Arst oskas öelda, et paistab küll viiruslik olevat. Ma ise olen nohus (baka kaitsekõne reedel) ja laps köhas. Ja ei haiguslehte ega hoolduslehte võtta ei saa.

    ReplyDelete

Post a Comment