Hiie talu olümpiamängud 2017

See aasta meil jaanipäeva pidamist traditsioonilises mõttes polnudki. Ei olnud lõket ega suurt söömapidu. 23. juunil käisime hoopis sünnipäevahõngulisel grilliõhtul. 24. juunil kasutasime päeva trenni tegemiseks (ehk jooksmiseks) ja 25. juunil käisime Hiie talu olümpiamängudel.


Juba loetud päevad enne pühapäeva anti teada, et on tulemas võistlused lastele. Peakorraldajaks oli laste onu (minu noorem vend) ning taustajõuna ja suunajana oli ametis laste vanaema. Kästi spordiriided selga panna ja kõik, kes olid juba lasteaiaealised (k.a Margus), olid võistlustele kirja pandud. Ei mingit looderdamist :D

Alasid olid päris palju. Üks jäi küll ära, sest tuuline ilm ei võimaldanud selle tegemist, aga lapsed said hüpata, visata, lennutada jne küllaga. Osalejaid oli 10, aga esikolmikule konkureerijaid oli pigem 5 (ehk vanemad lapsed, kes ka juba oskasid esikohta ihaldada). Ülejäänud viis olid kas tublid kaasategijad või tõmbasid peale paari ala uttu (nagu näiteks Margus, kes üldse läks magama enne võistluste lõppu :D) .

Esimene ala oli pallivise. Vastu tuult ja tennisepalliga, aga kõik said edukalt hakkama. Marek võttis selles eduka esimese koha. Margus sai niisama palliviset katsetada ja Mareli jäi sinna kahe otsa keskele.Teine ala oli paigalt kaugushüpe. See polnud niisama paigal kaugushüpe, vaid lause pakult hüpe ja seda kõige otsesemas mõttes :D Puupakult liivakasti. Marek jäi selles alas esikolmikust välja, aga selle eest Mareli sai tubli kolmanda koha. Marguse võimete piiriks jäi pakult alla astumine :D Küll järgmine aasta on tublim :)

Kolmas ala oli taldriku lennutamine. Arvestades ilma ja tuule suunda, oli see väga raske ala. Siinkohal tulid meie õhtused taldrikuviskamised lastele (vähemalt suurematele) kasuks ja Marek skooris endale esimese, Mareli teise koha.

Neljas ala oli kõrgushüpe. Jällegi, mitte üldse traditsioonilises võtmes vaid hoopis üle kummi hüppamine nii, et kummi ei puudutaks. Kui pisemad pudisesid kiirelt konkurentsist välja, siis viimane viisik puikles veel pikalt ja jäid enamvähem kõik sinna 50cm peale pidama. Seal tuli juba arvesse see, kes millal ja kui palju vigu tegi ja uusi katseid vajas. Nii jäi Marek meie pere ainukeseks medalikorjajaks oma esimese kohaga.


Viies ala oli ümber maja jooks. Ma isegi ei tea, kui pikk see ring olla võiks, aga piisavalt pikk, et lapsed hingeldama panna :D Marek sai esimese koha, Mareli sai teise koha ja Margus lihtsalt jalutas selle maa läbi. Kui eesolevad maja nurga taha kadusid, siis ta ei teadnud, kuhu edasi minna. Ikka esimest korda rada läbimas ja suunavaid märgistusi ka polnud. Nii ta siis uuris kõik nurgatagused läbi enne, kui lõpuks finišisse jõudis :D


Kuues ala oli tõkkejooks. Tõkked olid piisavalt madalad, et kõik üle saaks. Siiski Margus otsustas, et tema sellel alal ei osale! Mareli ja Marek tegid ikka usinalt kaasa ja skoorisid endale sellega medalid. Marek esimese, Mareli kolmanda.


Seitsmes ala oli kotijooks. Lapsed kotti ja punuma! Margus sellel ajal juba magas magusat und ja teadnud teiste tegemistest muhvigi :) Marek sai eduka hüppamise eest esimese, Mareli aga teise koha. Seal tegelikult mängis hästi palju rolli ka see, kas sa kukkusid või mitte. Mõni kukkus ja seega oli kohe esikolmikusse saamisest väljas.


Ja seitsmenda alaga saigi võistlus läbi. Tuli medalite jagamine ja peale seda juba korralik kõhutäis, et sportlased ka järgmisel aastal võistelda jaksaks :D  Sel ajal, kui lapsed sõid, pandi kõigepeal isad, seejärel emad ka võistlema. Tuli kahe papitüki abil lõkkekohani jõuda ja sealt üks kivi ära puutuda. Priit kõndis end kolmandale kohale, mina jäin emadearvestuses teiseks :)


Päev oli igati lahe ja ilmaga vedas ka, kuigi tuul oli nii kõva, et kohati tahtis minema lennutada. Loodetavasti järgmine aasta viitsib korraldaja jälle sellise päeva ette võtta ja siis on konkurents kindlasti juba tihedam!


Comments