Max 72kg = poolmaraton alla kahe tunni?

Lisaks suurele maratoni eesmärgile on minu üheks salajaseks eesmärgiks sellel suvel poolmaraton alla kahe tunni ära joosta. Kella statistika arvutab välja, et ma peaks olema praeguste tulemuste järgi suuteline jooksma poolmaratoni 2 tunni ja 11 minutiga. Reaalselt selle ajaga ma jooksnud pole, aga kui numbritele peale vaadata ütleks isegi, et selleks peaks ma ideaalsete tingimuste puhul võimeline olema. Kui praegu selle ära jookseks, siis arenguruumi on ikkagi veel päris korralikult. Aga mida oleks vaja teha selleks, et ma suve lõpuks (loe: Rakveres Ööjooksul) suudaks selle aja välja joosta?


Otseloomulikult trenni, aga seda teen ma nagunii. Sellele lisaks on üks väga oluline asi veel - ma pean kaalust alla saama. Praegu olen selle koha pealt suhteliselt tubli olnud (v.a see nädal, kus kuuseis tekitas korraliku plussi, aga loodan et see langeb sama kiirelt kui tuli)  ja kui veel umbes 8kg alla saada, siis oleksin enda arvates selleks juba suuteline!

Kindlasti ei ole see midagi lihtsat ja suure tõenäosusega saavutatav asi. Pigem on see just hulljulge eesmärk, mida välja hõigata, aga mida ma sellest kaotan, kui suuri eesmärki ei sea? Pigem just hõikan välja ja pingutan end kasvõi siniseks (tervislikkuse piires ikka :D), et seda saavutada. Kui jooksulaagris käisin, siis sealsed treenerid ütlesid ka, et täiesti saavutatav asi sellel hooajal.

Täna käisin 20km jooksul. Sellele lisaks veel kaks 100-meetrist kiirendust ka lõppu, nii et distants tuli ligilähedane poolmaratonile. Pulss oli muidugi täiesti teine, kui võistluse raames, aga on hea läbida seda maad niisama, trenni eesmärgil. Mida rohkem ma nii pikki maid jooksen, seda enam keha harjub ja paremini vastu peab võistlustel.


Rakvere ööjooks on minu jaoks üks väga olulise tähendusega jooks. See on üks esimesi jookse, kus ma sain ülihea elamuse, mida üks jooksuüritus võib pakkuda. Olgugi, et seal on omajagu tõuse ja raskeid lõike, loodan ma siiski südamest, et just Rakvere radadel ma oma eesmärgi täidan! Kasvõi 1 sajandikuga, aga alla 2 tunni ma tahan ära joosta! Mis tähendab, et mu keskmine km aeg peaks olema 5:40 poolmaratonil... Tehtav?!?!

Muideks Ööjooksule on veel üpris vähe vabu kohti ja praegune soodusregistreerimise periood lõppeb juuni lõpuga. Kes kindlasti tulla tahavad ja veel pole end kirja pannud, siis on juba peaaegu viimane aeg seda teha! :) Registreerida saab SIIN. Mina loodan igaüht teist Rakveres kohata. Kui mitte minuga 21.1km rajal, siis võite Priiduga koos 10km etappi läbida, sest tema läheb seda rada jooksma.


Comments

 1. Ma jooksin 1:45, kui mu keha-massi indeks oli umbes 30. Ja ma pole iial päris sporti teinud ega süstemaatiliselt trennis käinud. Nii et kindlasti võid ka sina alla kahe tunni joosta. Kaal küll ei sega :)

  Ja ma ei teinud jooksutrenni, vaid sellist suvalist harrastaja segu orienteerumisest, rattasõidust ja matkamisest. Ilma mingi plaani või süsteemita. Segi rattasõidu ja matkamisega. Sinu trenn (jooksulaager, duh!!) on sellega võrreldes kindlasti palju põhjalikum. Nii et usu oma treenerid, sa suudada küll!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siiani pole mul veel see õnnestunud, aga loodan küll südamest, et Rakveres see aeg saab alistatud :)

   Delete

Post a Comment