Nädala kokkuvõte + jubedad pildid + raha tahad võita?

Kuna sel nädalal trenni tuli ikka maruvähe, siis teen sellise kombopostituse, kuhu saan kirja panna tükike üht ja teist.Alustan siiski trennide kokkuvõttest. Seekord küll väga numbrivaesel kujul.


Esmaspäevast neljapäevani oli haiguse tõttu trennikeeluga jooksuradadest eemal. Üks tarkus, mida paljud ei suuda järgida (saan väga hästi aru, miks) on see, et trenni ei tehta haigena. See ei anna su kehale midagi juurde, vaid aeglustab tervenemist ja nii teed sa kasu asemel hoopis kahju endale.

Reedel veel trenni teha ei tohtinud, aga kuna käisime koolilastega väljasõidul, siis sealse matkaraja 5km sai küll kõnnitud-sörgitud. Panin teadlikult jooksutossud jalga, et saaks ikka rajast maksimumi võtta.Siis saingi aru, et võib trennile rohelise tule anda küll, täitsa hea oli see olemine. 

Laupäeval pidin minema jooksma. Aga kuna ma reede õhtul astusin endale pinnu päkka, siis laupäeval ma jooksma ei jõudnud. Ma ei saanud kuidagi seda pindu välja. Ei saanud ka Priit. Seega läksin jooksmise asemel hoopis kaltsu ja skoorisin mega palju asju. Tahate näha? Nii palju vihjeks võin öelda, et mul on nüüd kaks paari lühikesi jooksuretuuse ja üks särgik ning uued oranžid püksid sain ka endale ;) 

Täna hommikul sain oma pinnust lahti peale seda, kui Kati andis väga kummalise, aga efektiivse soovituse. Ta oli kuulnud, et sooda ja veega saab pinnu välja. Ma olin suhteliselt skeptiline, aga kuna kuidagi teisiti ma sellest pinnust lahti polnud saanud, siis võtsin sooda ja ronisin vannituppa katsetama. Minu imestuseks tuligi pind nahast välja ja umbes viie minutiga oli asi korras :D


Täna tegin jooksu, mis oleks kava 100% täitmise korral pidanud olema kolmas jooks nädalas. 12km 145 pulsiga + 3*100 meetrit. Tuul oli kõva ja pulsi õiges kohas hoidmisega olid parajad raskused. Eks siin mängi veidi rolli ka see, et olin haige, olen kehvasti maganud ja laupäeva õhtul käisime sõpradel külas:P . Ühesõnaga ei olnud seis kõige parem, et teha korralik jooks. 

Aga sellest olenemata suutsin peale keha soojaks jooksmist mõnusa rütmi sisse saada ja siis kulgesin juba nagu alati. Lihtsalt mõtlesin omi mõtteid ja jooksin. Vahepeal unustasin lausa paar kilomeetrit pulssi jälgida ja siis oli see natuke oma teed käinud. Aga pole hullu. 

Kokku jooksin täna 1 tund ja 31 minutit. Raja pikkuseks sai 12,53km ja energiat kulutasin 870kcal. Keskmine pulss tuli 148 (12km lõigul 147), keskmine tempo oli 7:16 min/km kohta (12km lõigul 7:18 min/km). Selline täitsa keskmine jooks :) 

Kui tavaliselt on toitumine korrast ära ja trenn ilusti kava järgi, siis võiks ju see nädal vastupidi olla? No ei ole! Ma olen nii tige enda peale, sest ma ei suuda toitumist korda saada. Nagu tegelikult ka. Ma muideks lõpetasin just ühe kohukese söömise enne, kui siia kirjutama tulin... Ise ainult kurjustasin endaga, et on nagu vaja eks. Ise just lõpetasin korraliku toidu söömise ja ikka on vaja see "magustoit" ka kehasse pista. 

Nii et mõtlesin mängu võtta oma kõige viimase motiveerimise võimaluse, et juuliks ikka vähegi paremasse vormi saada. Juulis on meil mere äärde minek ja selleks ajaks võiks ikka 6 käega katsutavas kauguses olla (kaalule ette seda enam ei jõua manada, aga siiski võiks olla lähemal kui praegu). Siinkohal panen oma tänase kaalunumbri ka. Süüdistame nädalalõikes kõige enam reedest patusöömist ja laupäevast muud patustamist :D


Aga millega siis on võimalik Marist motiveerida kaalust alla saama? Esiteks panen ma teile siia ühe kohutava pildi täna hommikusest pildistamisest. Otsisin välja ühe pluusi, mis on mulle veel kitsas. Venitasin selle selga ja tegin pilti. Üles panen just sellepärast, et telefonis ei motiveeri ta mind kuskilt otsast. Kui olen juba pildi üles pannud, siis pean ju juuli alguses samades riietes pilti tehes parem välja nägema. Muidu oleks ju eriti mark :D :D


Ja teiseks - ma hakkan enda järjekindlusele panuseid tegema. Ja kui ma vana kurivaim alla ei võta nii palju, kui ma olen ennustanud, siis iga üleliigse kilo eest loosin ma lugejate seas 10 euri välja. Nii et võtke aga ritta, kes taha tahavad võita. Ütlen muidugi ette ära. et ma olen väga kitsi inimene raha koha pealt ja ega ma väga ei taha seda teile niisama kinkida :D :D Aga eks see point asjal olegi, et äkki hakkan korralikult toituma ja kui esimene kuu ei hakka ja hunnikus raha pean ära loovutama, siis äkki teisel kuul olen targem :D :D 

Ühesõnaga, kes tahab loosis osaleda, võib siia kommentaaridesse oma soovi välja hõigata ja panna ka täpne kaalunumber, mis mul juulikuu esimesel pühapäeval kaalul ees on. Kui keegi komakoha täpsusega pihta paneb, siis talle kingin samuti 10 euri ;) Lisa kindlasti ka oma e-mail, et saaksin sinuga ühendust võtta võidu korral ;) Eesmärk, mida juuli alguseks tahan saavutada on 77kg. Kui kätte ei saa, siis hakkan hapu olemisega raha jagama :D Igaksjuhuks mainin ära, et grammide puhul võtame ümardades. Kui ikka on kaalul 77,4kg, siis veel raha lendama ei hakka, sest ümardades oleks 77, aga kui juba 77,6kg, siis läheb kümnekas lendu. 

Järgmine nädal on tulemas Narva Energiajooks ja sealne poolmaraton, millest osa võtan. Kohe peale Narvat on Tallinnas EBA (Eesti Blogiauhindade gala). Tuleb üks äge päev. Aga enne seda on veel vaja koolis eksam, kontrolltöö ja seminar üle elada. Tööl tuleb ka teisipäeval veel tunnistuste kätte andmine. Esmaspäeval jällegi direktori vastuvõtt. Ühesõnaga viimane hull ja segane nädal on tulemas. Elan selle üle (ja siis veel ühe nädala) ja siis saab varsti puhkama, jess :D


Comments

 1. Ma raha loosimises osaleda ei taha, aga elan sulle kaasa ;)
  Ma ise suutsin "kogemata" kolm kilo alla võtta ning proovin nüüd teadlikumalt toituda ja liigutada, et kaalunumber veelgi väheneks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuidas see kogemata kaalulangetus käib? Ma võiks ka sellise kadu peale sattuda :D :D

   Delete
  2. Ma kolisin maalt linna, sellega kolis arvuti köögist külmkapi kõrvalt tuppa. Lisaks on linnas motivatsiooni kõndimas käia oluliselt rohkem. Avastasin, et ma suudan isegi 1km järjest joosta :D Rohkem ei saanud, sest koer tahtis hinge heita :P

   Delete
 2. Aga ãkki teemks võidu? Ma tahan 1.juuli näha kaalul ees 85 kilo. Ykskõik kuidas aga olgu 85 olla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nõus! Mille peale võidu teeme? Kaotaja sõidab võitja juurde, et koos üks trenn teha? :D

   Delete
  2. Mina tahan ka võidu teha! Ennevanasti kaotasin ma sinu korraldatud võistlustega korralikult sentimeetreid :)
   Ma tahaks 1. juulil 75 kg kaaluda.

   Delete
  3. See oleks pigem nagu preemia ��. Aga miks ka mitte. Samas sina pigem jooksja aga mina rassin rohkem jõusaalis, seega 12km jooksu oleks mulle paras õudusunenägu, seega lòöme käed!

   Delete
  4. Riin, võid ka võidu teha. Seda enam on mul motivatsiooni (y)

   Delete
 3. Ma tahan ka kogemata 3 kilo alla võtta! :D
  Raha loosis võin osaleda küll. Siis vähemalt sul motivatsiooni rohkem, kui mingi Mariliis su raha noolimas käib.
  Toitumisega olen jätkuvalt jännis nagu sinagi, eks näis, kas saan ree peale tagasi.
  Sulle soovin edu ja näeme EBAl ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No täpselt, võiks ju olla a´la chilli-s pakkumine: 3kg kaotamine poole hinnaga :D :D

   Delete
  2. Ma näen tavaliselt kaalulangetamisega kõvasti vaeva. Seekord oligi üllatus, et 3kg ilma mingisuguse pingutuseta kadus :)

   Delete
 4. Ma võtan ka rahaloosist osa. :D Kuna sa hõikasid välja 77 kg, siis 76,9 kg võiks olla juulis kaalunumbriks küll. ;)

  ReplyDelete
 5. Oi. See oleks hea unistus. Mina ei saa kuidagi kaalu alla. Käin trennis, toitun aga ikka kaal ei lange. Sain enne jõule kaalule 72 ette ja peale eestis käiku olen uuesti 76 peal. Tahaks saada uuesti 72 kaalule. Olgu kasvõi 72.9. Eks lihast ole omajagu tulnud aga kui käisin keha koostise mõõtmisel, siis see näitas 33% rasva.
  Aga sulle ma soovitan mitte osta neid kohukesi koju :) ma olen magusaks ostnud profeel kohupiimasid ja maitsestamatta jogurtit. Sügavkûlmas on marjad ka ootel.
  Aga pakun, et saad 77.2kg.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega ma muidu ei ostagi, aga käisim poes ja tuli mingi hull isu ja nad kohe hüppasis mulle korvi 😂

   Delete
 6. Pakun 76.5kg lauratudruk@gmail.com Lähen ka blogiauhindade jagamisele :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Optimistlik pakkumine ;) EBAl siis näeme :)

   Delete
 7. Ma pakun, et oled 79 kg 1. juulil :) (Olen seda blogi lugenud ja olen realistlik, lisaks tahan raha saada :D )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise ei panustaks isegi 79-le, kui enda viimast aastat vaatan :D :D

   Delete
 8. Päris inetu keha tõesti.Kui pikk Sa oled?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sa oled seesmiselt päris inetu vist, kulla anonüümne. Hakkas parem ikka peale seda kui said selle ära öelda, süda rahul? :D

   Delete
  2. Ma ei saa aru, kuidas sul sellise pikkuse ja kaalu juures rasvaprotsent normis on!?? Ma olen sama palju ülekaalus ja noh, ikka laes oli viimati see näitaja.

   Aga lollakas on see OP, ära pane tähele. Võib-olla võiksid keskenduda vähem trenni tegemisele ja rohkem toitumisele. Selles suhtes, et kaal on vaja alla saada ilmselt sinu puhul lihaste arvelt.

   Delete
  3. Lizzy, kui sa mu seda kehaanalüüsi vaatasid, siis seal on ka näha, et lihaste% on mul kõvasti üle normi. Ehk siis minu lihastemassi juures alla 60-65kg kaalumine oleks kindlasti puhtalt lihasmassi vähendamise pealt.

   Seda, et ma toitumisele peaks keskenduma, on väga õige soovitus. Kahjuks minu puhul on see, et trenni teen ma puhtalt naudingust. Sama lugu on ka söömisega :D :D Aga eks ma ikka püüan kontrolli alla seda söömist saada :)

   Delete
 9. Hoian ka Sulle 100-ga pöialt!!! Raha pole nii oluline... soovin ka enda kaalunumbril ette saada 72-73 kg (hetkel 77,1) niiet tuult tiibadesse meile kõigile langetajatele. 😊

  ReplyDelete
 10. No ma ei tea, sinu kaal küll valetab või oskad sa väga hästi poseerida, sest piltidelt mina küll aru ei saa, et sa 80+ kaalud. Päriselt :)
  Aga kaasa elan su teekonnale igal juhul. Ma ise üritan siin oma viis viimast maha saada, aga kuidagi ei õnnestu, sest mulle meeldib süüa. No ja süüa meeldib ikka neid asju, mida ei peaks sööma, vähemalt mitte väga tihti. Iseloom laseb ka igaks nädalalõpuks jalga... Positiivne on muidugi see, et esmaspäevaks tuleb tavaliselt ikka tagasi ;)
  Hiljuti just ütlesin mehele, et kui paksuks ei teeks, siis ma vist söökski ainult šokolaadi, jäätist ja juustu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tead, mul korra oli arsti juures situatsioon, kus pidi kaaöu ütlema. No ma ütlesin, aga arst ei uskunud, et nii palju. Käskis kaalule astuda 😂 pärast ütles, et ta ikka ei saa aru, kui see kaal nii suur on võrreldes välimusega 😁

   Delete
 11. Loodan, et sa näed seda kommentaari siin, sest tahtsin uurida, kui palju sa soodat panid, et pind välja tuli ja kuidas kogu protseduur täpselt välja nägi. Mul kannas pind ja mõtlesin ka enne surkimist proovida soodaga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tegin alguses nii, et panin sooda peale ja vett otsa. Muidugi uhas see ju kõik maha :D Seejärel panin uuesti sooda (nii palju, kui talla all püsis) ja tilgutasin mõned tilgad vett peale, et tekiks selline "pasta". Natuke ootasin ja siis valasin vett uuesti otsa. Kuna ma esimese korraga pigistasin pindu välja tõmmates pinnu pooleks, siis kordasin ja saingi täiesti välja :)

   Aga kui niisama lihtsalt välja ei tule, nagu mul, siis on soovitatud ka see sooda-pastane koht kinni plaasterdada ja jätta nö imbuma mingiks ajaks.

   Loodan, et saad oma pinnust lahti :)

   Delete

Post a Comment