51. Kabala laulu- ja tantsupidu

Käisime eile kohalikul laulu- ja tantsupeol. Koju tulek sai küll küllaltki varajane, aga meil täna jooksma minek (jooks ümber Saadjärve), seega ei saanud kaua trallitada.  Aga sellegi poolest saime enda jaoks nö traditsioonilised peotegevused tehtud ja kohad käidud.See aasta tundus esinejaid veidi vähem olevat, kui eelmine aasta (minu silma järgi), aga publikut samas oli täitsa normaalselt meie väikse küla ürituse kohta. Ilmselt õhtupoole on veidi enam, sest siis mängis tantsuks Lühis. Siinkohal mitte üldse oluline fakt peo koha pealt, aga minu meelest on Lühis üks parimaid süldibände üldse. Kui ma kunagi abielluma peaks, siis ma raudselt kutsuks nad oma pulma mängima :D

Aga lähme peo juurde tagasi. Vähesemast esinejate hulgast olenemata, oli rongkäik ja kava minu meelest väga mõnusad ja paraja pikkusega. Lasteaia ja koolilapsed said kohe alguses ära esineda, nagu alati. See sobis mulle väga hästi, eriti see aasta. Kuna Margus ka esines ja ta väga ei tahtnud seal teiste juures püsida, kui ma vaateväljas olin, siis pidin ma vähemalt lühemat aega peitusmängu mängima.


Meie lastest esinesid Mareli ja Margus lasteaia koosseisu kahe laulu ja ühe tantsuga. Margus oli seal pigem kui lihtsalt "massiks" , aga ta ise oli omadega väga rahul. Kuulas ja vaatas, kuidas teised laulsid ja oli niisama nunnu :D Tantsus tegi ikka vähemalt pooled liigutused ka kaasa. Kusjuures, talle väga meeldib laulmine ja laulda ka, aga tema laulmine piirdub la-la-la tasemega.

Marek laulis oma mudilaskooriga (kummaline on öelda koor, kui reaalselt laulis 4 last) ja tantsuga. Tantsijaid oli ikka natuke rohkem. Marek ise kommenteeris, et ta pigem oleks ainult tantsinud, kui laulnud. Tants oli tõesti tore ja Mareli juba ootab, et järgmine aasta koolilapsena ka tantsima saaks minna. Nende mõlema klassijuhataja (lähevad liitklassis kokku ühte klassi) viib läbi seda ringi (rütmika nime all) ja kuigi Marek vahel poriseb, et ei taha, siis tegelikult on see üks asi, mille vastu ta kõige vähem protesteerib (loe: ilmselt siis meeldib :D) ja mida pidudel on nii äge vaadata.

Peale esinemisi vahetasime riided ära tavariiete vastu ja läksime laulupeo sööki sööma. Lastele oli hernesupp ja muffin. Koduõlu pakuti ka esinejatele, aga siiski täiskasvanutele :D Peale laulupeo toidusöömist läksime oma tavapärasele laulupeo "tuurile". Esimene koht muidugi mõisa kohvik.


Mõisakohvik on nimeks seepärast, et see asub koolimajas sees (ja koolimaja on mõis). Seal saab rõdu peal süüa ja üldse on selline täitsa viisaka kohviku moodi. Koogid on seal ka kõige paremad, mis peol pakutakse. Me eile võtsime kamba peale tüki napoleoni kooki, kirsi- šokolaadi torti, kaks viineripirukat, kaks pitsapirukat (vist oli selle nimega, Priit tellis neid) ja topsi arbuusi. See kirsi-šokolaadi kook oli nii hea... Õnneks sõi Priit mu käest üle poole ära :D Ühe mikroampsu napoleoni sain ka, aga rohkem minu maitsemeelteni ei jõudnud.

Peale seda tegime väikse ringi veel platsi peal. See aasta kahjuks lastele atraktsioone polnud. Järgmiseks aastaks võiks vaadata midagi ikka. Kui atraktsioone isegi pole, siis kasvõi mingid mängud või tegevused. Natuke niru seis oli selle koha pealt see aasta.

Viimaseks kohaks, nagu jällegi, traditsiooniks juba, oli KABALAbajala naiste kohvik. Kusjuures seest ikka jõnksatab jätkuvalt, kui neid tantsimas näen. Tahaks ju ka. AGA ma pean oma ajale otsa vaatama ja seal lihtsalt ei ole kohta nendeks esinemisteks. Olgu mul nii kahju kui tahes.

Aga räägime kohvikust edasi. Kõhud olid ju tegelikult täis ja käisime mitu korda seal leti ees ilastamas. Aga siis Priit arvas, et teeme ikka nii nagu eelmine aasta - ostame koju kaasa. Nii saigi igaühele veel üks koogitükike valitud ja koju kaasa ostetud. Kõik said kohupiimakoogid ja samuti väga head (kuigi pean ütlema, et Mõisa kohvikule jäid alla, isegi Priit ütles, et see kirsi-šokolaaditort oli ikka parim!).

Vot selline meie pidupäev oligi. Järgmine aasta jälle! Kindlasti esinevad siis jälle kõik meie lapsed. Loodetavasti saab Mareli juba tantsurühmaga esineda ja Margus oskab rohkem kaasa teha, kui käsi-jalgu liigutada. Ilmselt ise ma esinejate hulgas järjekordselt ei figureeri, aga kes teab. Ehk paari aasta pärast, kui kool läbi :)

PS! Kes järgmine aasta siinkandis juuli lõpus liigub, siis võib endale kõrva taha panna, et Kabala laulu- ja tantsupidu on alati juulikuu viimasel laupäeval! Ja kui see juba 51 korda on toimunud, siis ega 52. kord ka tulemata jää!
Comments