Aktiivne august vol2

Eelmine aasta tulin mõttele, et enne pimedat sügist võiks end kokku võtta ja tekitada suve viimase kuuga endale regulaarne liigutamisharjumus ja sellega pimedal ajal jätkata. Väljakutse võeti väga hästi vastu ja tegime trennidel silma peal hoidmiseks eraldi grupi (SIIN).  Igakuine aktiivsuse jälgimine ja kilomeetrite lugemine jätkus veel mitmed kuud, kuni minu ja mu abilise kiire elutempo tõttu läks grupp puhkusele.Selle augustiga püüame aga uuesti alustada, et võimalikult kaua jälle oma eesmärke seada, neid saavutada ja ka teistele motivatsiooni süstida enda trennidest teavitamisega. Kui eelmine aasta oli peamine eesmärk 100% aktiivsust saavutada, siis seekord on eesmärgiks trennide pikkuse/arvu täis saamine.

Nii et paljuski ettevõtmine muutub raskemaks (näiteks ei saa enam 10min kaupa kõndimas käia), aga samas ka lihtsamaks ( ei pea igapäevaselt end liigutama, vaid nädala jooksul loetud arvul päevadel). Auhindade koha pealt on ka see aasta veel lahtine, sest ma ei tea, kui palju mul aega on auhindu sebida. Mõni üllatusloosimine osalejate vahel võib siiski aegajalt olla ;)

Kes soovib meie liituda, siis ootame alati uusi osalejaid. Samuti ootan huviga abilisi, kes on nõus adminiks hakkama ja trennide üles märkimisel ja kuude kokkuvõtete tegemisel abistama (sest ütlen ausalt, et töö-kooli ajal ma üksi selle kõigega hakkama ei saa).

Lisaks liigutamisele tuleb augustikuus soovijatele veel üks lisavõimalus end pingutada. Me Priiduga oleme kokku leppinud, et augustikuu teeme me kodus suhkruvaba kuu. Suvega on väga palju näksimist sisse tulnud ja seega oleks hea enne maratoni teha üks puhastav kuu. Kõik grupis osalejad saavad samuti sellest osa võtta.

Aga kuna ma sellist väga karmi asja ei poolda tegelikult (tekitab liialt stressi), siis luban igaühel valida ühe erandi. Näiteks hommikul üks tass kohvi suhkruga lubatud, nädalas patutoitukorras (mitte päeval) ei ole suhkruvaba vms. Eesmärk siin pole võistlus, kes on ausam, vaid ikka saada kehale parim mõju sellest kuust.

Meie kodus saab selleks erandiks olema nt see, et minu võistlustega seotud toitumises on suhkur lubatud (mu jooksueelsed shotid, geelid jms). Priidul lubasin asendada valge suhkru mingi muu vahendiga kohvi jaoks, aga suunan teda oma erandit valima ikka sellist, et valge suhkur ei oleks mängus.

Ühesõnaga, kel huvi on teistega jagada oma trennidest pilte, kokkuvõtteid; jagada häid retsepte, uusi kogemusi trenni-toitumise lainel või kasvõi igapäevaseid muresid kurta, siis meie grupp ootab uusi osalejaid. Ainuke nõue on see, et tuleb olla aktiivne osaleja (ehk siis kui kahe kuu jooksul sa ei osale üheski väljakutses ega ei võta osa ühestki vestlusest, siis grupi puhastamise käigus sind eemaldatakse). Aktiivse osaleja nõue on eelkõige sellepärast, et meil vahel jagatakse ka päris isiklikke asju ja meil pole vaja niisama pealtkuulajaid :)


Comments

 1. Mina nt. ei tarbi valget suhkurt juba aasta alguset saati. Jõin oma teed piparmündi meega, kuid kuna purk pole kummist ja see mesi otsa sai siis edasi jõin üldse oma teed ilma suhkruta. Kuna ma olen hooajaline kohvijooja siis praegu joon oma kohvi pruuni rafineerimata roosuhkruga. Hommikul üks tass kohvi vähese suhkruga.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil kodus ka muidu valge suhkur ainult Priidu kohvi jaoks, aga suvega on tulnud palju tooteid, kus suhkur sees ja nende vältimiseks selle kuu väljakutse vastu võtamegi :) Näiteks enamustes leibadeski on ju suhkur sees. Nii et tuleb üks kuu jälle hoolega sedeleid lugeda (mille sissejuurutamine pole ka üldse paha harjumus).

   Delete
 2. Ma liituks hea meelega :) oma toitumise võtan rangemalt kontrolli alla ilmselt septembris, praegu on regulaarne jäätisesöömine lihtsalt liiiga ahvatlev..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Söömise pool ongi selline vabatahtlik lisa neile, kes soovivad. Koos on ikka lihtsam ;)

   Delete
 3. Ahhh, kurja! Ma tahtsin ka teha sel aastal mingit augusti väljakutset, aga ma vist igapäevaselt seitset kilomeetrit järjest ei kõnni - beebi ei maga enam kärus. Aga olen ka aktiivne, ma luban :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. See 7km oli eelmise aasta värk. See aasta ei peagi ;)

   Delete

Post a Comment