Lastele kingituseks mänguväljak?

Kuigi mul on postitusi ootamas igasuguseid, mis tahavad juba avaldamist saada, siis vahele üks veidi kiireloomulisem jutt. Nimelt tulemas ju meie pere poiste sünnipäevad. Marekuga jäi meil kokkulepe, et sünnipäeva kingitusena sai ta enne kooli lõppu endale uue ratta ja õigel päeval midagi suurt ja uhket enam tulemas ei ole. Margus aga jällegi veel nii väga seda sünnipäeva vaimustust ei jaga, et peaks õigel päeval meeletult asjadega üle kallama (mida me ka vanemas eas väga ei tee, aga kui sul on tädisid-onusid päris palju, siis ikka koguneb).


Sellega seoses tuli mõte, et äkki teeks lõpuks selle mänguväljaku/nurga, mida lapsed ammu on tahtnud. Mingid kingid tulevad nagunii majaväliselt koju. Seega päris kättesaadava kingita lapsed ei jääks, aga samas saaks finantsiliselt natuke kokku hoida (või siis enamat lubada ehitusel), kui ühildada mänguväljaku ehituse eelarve sünnipäevade omadega. 

Siiani on meil olnud mõttes, et Priit teeb ise mänguväljaku, aga ajaliselt läheb väga kitsaks. Materjal on ju vaja osta, töödelda, õigesse mõõtu lõigata jne. Ühesõnaga tööd on meeletult. Hakkasime eile vaatama erinevaid firmasid, kust võiks tellida mõne mänguväljaku, aga sellist, mis meile nagu ideaalne oleks ei leidnudki väga. Tähendab leidsime küll mõned, aga siis oli jälle liumägi hinnas ja seda me ei taha (meil on see ju olemas juba). 

Siin on mõned, mis meile millegi poolest meeldis. Näiteks InPuit firmal oli väga huvitavaid lahendusi. Priidule meeldis CABIN sillaga mudel, aga see jääb üle meie eelarve piiride. Lisaks tahaks ma, et ühel tornil ei oleks ideaalis avausi rohkem, kui kaks (ehk näiteks ühest üles, teisest alla/edasi). Sellel aga oli. 

BARN on ka päris äge ja tundub pildi järgi, et see platvorm on ka veidi suurem. Aga no hind on jälle veidi üle. Lisaks meil on plaanis nagunii veel veidi tuunida mänguväljakut, isegi kui telliks valmis kujul toote (meil lihtsalt üks mõte veel, aga mille tegemine jääb ilmselt järgmisesse aastasse). 

FORT CLIMB on minu jaoks peaaegu ideaali lähedane ehitis. Midagi sellist ma ise planeerisin ka. Aga no hind. Kusjuures, kui need asjad kõik kokku lüüa oma väärtuse poolest ja veidi tööraha ka juurde panna, siis ükski neist hindadest ei ole palju küsitud. Me muidu ju üldse ei kaalukski tellimist (Priit ju puidutisleri haridusega ja väga osav selles valdkonnas). Aga kui eelarvet pole, siis ... 

Ühesõnaga lähme edasi. Alternatiiv oleks osa mingi selline hästi lihtne ehitis ilma majata. Mingisugune majamoodi asi on neil praegu olemas ka, et seda kannataks vajadusel renoveerida. Praegu on Bauhofis Henry mänguväljak sooduses.  Oleks alguseks isegi võib olla päris hea pakkumine? Meil praegu on ainult pesakiik kiikumiseks, aga seal on kaks tavalist kiiku. Ankrud tuleks juurde osta, aga muu oleks juba hinnas või kodus olemas (liumägi). 

Korra liikus ka mõte, et ostaks lihtsalt mängumaja. Sellise jalgadel, nagu näiteks see TOBY. Sinna saaks ju liumäe juurde aretada, kui tahaks. Siis aga poleks kiikumise kohta, mis on üks asi, mida peaks kindlasti tekitama. 

Lõpetuseks oli meil juhe lõpuks nii koos, et ei osanud midagi mõelda ega otsustada, et mis pidi kõige mõistlikum nüüd tegutseda oleks. Hakata ise tegema (teades Priitu ja tema täpisprojekteerimist) läheks kindlasti kauem aega, aga äkki saaks ideaalsema. Tellides saaks jälle kiiremini vast kätte, aga püsipanemise peale läheks ikka oma aeg? 

Nii et ootan kõrvad kikkis peas soovitusi, kust olete teie tellinud/ostnud endale mõne ägeda mänguväljaku/maja, millel oleks küljes kindlasti vähemalt kaks kiigu kohta, liumäe koht ja natuke ronimist (kasvõi redeli kujul). Samas oleks hea, kui oleks ka väike liivakastinurk, majamoodi asjandus jne. Mida rohkem, seda uhkem, aga hind võiks ikka alla 1000 euro jääda :) 

Või äkki olete ise teinud ja kuidas olete rahule jäänud? Ühesõnaga kõik ideed, mõtted, arvustused jne palun minu suunas teele saata :) 

PS! Tegu pole sponsoreeritud postitusega, lihtsalt InPuidu kodulehel tundus silma jäänutest kõige laiem valik ja meile sobivaimad mudelid :) 


Comments

 1. Meil on sama teema päevakorras eksole :)
  Mina tahaks kõige rohkem, et mu härra ise teeks, aga tal koguaeg nii palju asju õlul, et aega ei ole. Pluss ka see asi, et kaks päeva ta paneb tööriistu valmis, pool päeva mõtleb ja projekteerib, et tunni ajaga valmis teha :)
  Teine sobiv lahendus oleks puukujurid.ee. Nad teevad käsitööna nn nõiamajasid. Nii lahedad ja sobiks meie stiiliga. Hind kŕõbe ja härra pani veto peale. Nüüd olen lihtsalt soov.ee lapanud ja leidsin müügis oleva maja koos ronimise ja liumäega. Meil pole nimelt midagi õues lastele, seega sobib. Eks ma pean veidi ise pärast sobivamaks tuunima ja ehk tekib härral ka aega, et juurde ehitada laiendusi :) ta nimelt tahab üht vana puupaati mängumajaks teha, aga alati saab seda liivakastiks nt teha või neid kokku panna olemasolevaga. Reedel peaksin siis kätte saama ostu. Muidu saab suvi läbi ja laps polegi õues oma asju ajada saanud. Praegu mängib härra ehitustööriistadega :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. See planeerimine ja tööriistade valmispanek jne on nii tuttav teema. Selle koha pealt on meil väga ühte masti mehed :D

   Pidid sa nüüd selle aadressi siia panema, ma vaatasin ka üle ja seal on nii lahedad piraadilaevad. Sobiks ideaalselt meie poistele :D Aga mängu tuleb jälle see hinnateema...

   Osta on päris hea mõte, vähemalt kui nii kiire sellega poleks, kui meil :D Aga ma nüüd igaksjuhuks lähen viskan sinna ka pilgu peale.

   Delete
 2. Hea idee. Ma kinkisin ka lapsele mänguvaljaku. Valikuks sai Parkwoodist, mänguvaljak carol. Laps väga rahul. Hetkel seal hinnad ka soodsamad

  ReplyDelete
 3. Tere taas, ammu pole kommenteerinud siit naaberkülast... aga on olemas mehed (kel ka aega) ja oskused siit naaberkülast. Olulisim on ju see, et saaksid just selle mida lastel vaja? Kui sul mingi oma nägemus asjast, pane see paberile ja suhtleme :)
  Saadan sõnum su FB messengeri

  ReplyDelete

Post a Comment