Nädala kokkuvõte 26.juuni - 2-juuli 2017 + pildid

Nädal on olnud tormiline ja peab vaid tänama, et puhkus on. Muidu ei jõuaks vist pooltki nii palju ringi uidata ja trenni teha :) Selle nädala postitus on eriti suure tähtsusega, sest selgub ju, kas pean hakkama raha jagama või mitte. Aga kõigest aegamisi. Kõigepealt ikka trennitunnid (jällegi tuletan meelde, et venitus ei ole aja sisse arvestatud) ;)Esmaspäev: 8km ühtlane jooks (pulss 150) + harjutused + 6x100m +  venitused. Aeg kokku 1 tund 6 minutit, teepikkus 9,11 km, energiakulu 647kcal.
*8km jooksul keskmine pulss 148, keskmine tempo 7:08 min/km.
*6x100m keskine pulss/keskmine tempo: 152/6:39; 156/5:31; 164/5:40; 154/5:23; 156/5:36; 157/5:47.

Teisipäev: pidi olema puhkepäev, sest olin päev otsa lapsehoidja rollis. Kuna aga lõunaune ajal avastasin velotrenažööri, siis pidin ikka 20 minutit sellega väntama. Mängisin raskustega natuke. Minuti kaupa muutsin raskust ja lõpus oli päris raske kohe :D Aga vööd polnud peal, seega numbritest ei tea midagi.

Kolmapäev: 2km kerges tempos soojendusjooks + harjutused/lõigud + 3x100m rütmijooksud + 20min tempojooks (SLS kuni 170 lööki/min) + 5min kõnnipaus + 1km lõdvestusjooks ja venitusharjutused. Ajakulu 1 tund 2 minutit, teepikkus 8,25km, energiakulu 669kcal.
* 20min keskmine tempo 5:53 min/km, kesmine pulss 173 (ehk natuke üle lubatud piiri).

Neljapäev: 6km ühtlases tempos jooks (kuni 150-se pulsiga) + võimlemine + lihastele harjutused. Aeg kokku 1 tund 12 minutit. Teepikkus jooksust 6km, energiakulu kokku 604kcal.
* jooksul keskmine tempo 6:54 min/km, keskmine pulss 154 (tuul mängis mäkra!).

Reede: puhkepäev

Laupäev: plaani järgselt pidin 1 tund 45 minutit kõndima, aga sai ainult 1 tund 6 minutit. Pärast pikemalt sellest. Keskmine tempo oli 9:27 min/km, keskmine pulss 125. Kaloreid kulus 467kcal, teepikkuseks sai 7km. Lisaks nägi kava ette veel veidi võimlemist ja kätekõverdusi, mis said ka tehtud peale kella kinnipanekut.

Pühapäev: 5km jalutamist laulupeo rongkäigus + meeletult veel lisaks kõndimist. Samme tuli kokku 24464.

Ühtpidi oli suhteliselt rahuliku trenni nädal, aga teistpidi tuul segas pidevalt seda madala pulsiga rida ajamast. Samuti läks laupäevase kõnniga nihu, sest sain endale villid. Panin kehvad sokid jalga ja kohe andis tunda. Tegin Icebug´idega proovikõndi ja uus jalanõu + jama sokk tegid oma töö. Nüüd üritan korda saada kannad, et laupäeval võistlusel hea jälle joosta oleks. Tänase trenni lükkasin ka homsesse seetõttu. Loodan, et siis saan ikka liikuma.

Toitumisega sai kolmas nädal täis oma uue katsetusega. Ma kirjutan sellest täpsemalt ka natuke, aga esimese etapi eesmärk oli nö "toiduaken" paika saada. Sellega sain edukalt hakkama, sest viimase kolme nädala jooksul olen ainult kaks korda väljaspool nö ettenähtud aega süüa. Isusid on olnud väga vähe ja kuna sel perioodil ei olnud eesmärgiks magusast hoiduda, siis isude tekkimisel ka leevendasin neid :D

Mõningatest maiustamistes hoolimata langes kaal ilusti. 30.juuni hommikul tervitas mind kaalul kena 76,7kg. Kes mu instagrammi jälgib (saad teha seda SIIN), need juba nägid ka. Pühapäeval oli kaalul küll mõned sajad grammid rohkem ees (ehk 77,1kg), aga kuna ma ei jõudnud hommikul pilti teha, siis las jääda see  üles pildistatud iludus mu kaalunumbrit sümboliseerima :)


Ühesõnaga raha ma ei pea välja jagama! Jess, see mu eesmärk oligi :D EI mingit raha ja mina olen kergem :D :D Kuna see rahateema tegelikult motiveeris hullult rohkem pingutama (eriti viimastel nädalatel), siis teeme ühe kuu veel (ja kes teab, ehk veel ja veel). Aga see kuu ma tean, et on nädal aega puhkust, Mareku ja Marguse sünnipäev + veel muid tähtpäevi. Seega endale hullult suurt eesmärki ei sea. Arvestades eelnevate aastate puhkuse "kaalugraafikut", siis ei julgeks ma üldse mingit kaalukaotust ennustada, aga no 75kg piiri saab ikka ju alistatud? Saab muidugi! Muud tingimused jäävad samaks. Nii et kes tahab panustada, siis pakkumised kommentaari ja kes tahavad hiljem võimalikul rahaloosimisel osaleda, siis andke aga sellest märku :D


Kusjuures pildi peal vaatasin, mis ma vaatasin, väga ma erinevust ei tuvastanud eelmise kuu pildiga :D Ilmselt asi ka selles, et sellekordse pildistamise ajal olin eilsest väga punnis ja selline tunne oli, et olen arbuusi alla neelanud :D Ise tunnen olemises küll vahet juba. Näiteks ühed lühikesed püksid on ilusti jalga parajaks saanud. Ka mitmed pikad püksid on tunduvalt lõdvemalt jalas jne. Isegi täna hommikul, kui keha oli eilsetest saiakestest punnis ja paistes läksid riided vabamalt selga, mis on nii hea tunne :)  

Söömise koha pealt kirjutan selle nädala jooksul täpsemalt, et mis rida ma siis ajan ja mis on järgmine samm, mille üritan kontrolli alla saada :) Lisaks on mul päris palju erinevaid teemasid draftides, seega võib vist jälle suhteliselt igapäevaselt postitusi oodata. Üritan ühe video ka youtube´i lõpuks saada, kui vaikset aega nii palju tekib (nüüd ma saan aru, miks nii vähe on lastega videote tegijaid :D vaikset hetke filmimiseks on ääretult vähe).Comments

  1. Mul ei ole üldse kahju, et ma nüüd rikkamaks ei saanud, sa oled väga tubli! Ja et su motivatsioon kestaks, siis võtan uuest võimalikust loosimisest osa. ;) Usun ka, et 75 kg saab alistatud! Ja viimasel pildil näed küll kena välja. :)

    ReplyDelete
  2. Pane siia see algus ka, mille pealt sa sinna 76,7 peale said :p

    ReplyDelete

Post a Comment