Naised peaks trennis käima?!

Lugesin täna hommikul postitust, kus Eesti mehed avaldavad arvamust, kas üks naine peaks trennis käima või ei. Seda saab lugeda SIIT. Meestele oli esitatud viis küsimust  (pealkirja küsimus üks neist) ja minule jäi mulje, et sellega on püütud naisi veidi tagant utsitada, et nad ikka tee jõusaali/trenni jõuaks. Ma ei tea, kas nüüd mingite meeste kommentaarid kellegi jõusaali veavad, aga on tore, et on püütud vähendada naiste hirmu jõusaali ees.


Aga kui võtta see pealkirja küsimus, siis mida mina arvan? Kas naine peaks trennis käima? Ei, naine ei pea trennis käima. Kui ta teeb seda täielikult vastu tahtmist, siis ei tule sellest nagunii eluaegset harjumust. Siis ei saa ta seda õiget naudingut ja kasu. Aga on mitmeid põhjuseid, miks nii naine kui mees peaks end regulaarselt liigutama. Toon välja boonused, mis minu puhul on täna trennile ja tunduvalt aktiivsemale elustiilile esile kerkinud.

1. Trenn teeb tuju paremaks - jutt, et füüsiline aktiivsus toodab endorfiine jms on täiesti tõsi! Pole olnud mul trenni, mis lõppeks kehvema tujuga kui trenni alguses. Olgu ma nii väsinud kui tahes, on tuju alati tõusnud! Isegi üks korralik õhtune jalutuskäik paneb suunurgad ülespoole tõstma :)

2. Oma aeg - minu jaoks on trenni tihti kui põgenemine reaalsusest. Jah, on ka neid päevi, kus tahaks joosta sadu kilomeetreid vaid selleks, et trenn otsa ei saaks ja oleks veel võimalus olla seal omas maailmas (ehk jooksurajal). Samas ka parematel päevadel saad sellel oma ajal mõelda paljud asjad lahti, valmistuda mõneks ettekandeks, mõelda valmis koolitöö kava jne. Trenn (minu puhul jooksmine) paneb mõttetöö jube hästi tööle.

3. Paremas toonuses keha- ükskõik, kas sa kõnnid, jooksed, tõstad kange või teed midagi muud füüsilist. Kõik tegevused aitavad su kehal vormis olla. Parem toonus ei ole vajalik selleks, et sa oleks rannas ilusam või saaksid oma kena kõhtu näidata (need on vaid boonused, eks), vaid erinevate tegevuste paremaks nautimiseks ja lihtsamalt tegemiseks. Kui keha on natukenegi toonuses, ei ole vaja paljude tegemiste jaoks enam meest kohale kutsuda, sest sa ei jõua tõsta või tassida. Kergem on sõbrannale neljandale korrusele külla minna. Tegelikult - kergem on isegi põrandalt laste legosid kokku korjata :D

4. Trenn ühendab - läbi trenni leiad endale mõttekaaslasi ja sõpru. Paljudes gruppides otsitakse kaaslast, kellega koos hakata trennis käima. Alati ei vea, aga on suur tõenäosus, et leitud paarilisega on teil palju ühist. Kui mitte muud, siis vähemalt on tema samamoodi tervislikumast elustiilist huvitatud ja saad endale sõbranna, kellega kiruda söödud kaloreid ja kes aitab sul valida, kuidas väga raskest treeningust taastuda.

5. Sa saad endaga sõbraks! - minul oli pikalt probleeme sellega, et kes ma olen ja kes ma olla tahaks. Läbi trenni, selleaegse eneseanalüüsi, sellega kaasneva arengu, olen endaga palju paremini läbi hakanud saama. Mu enesehinnang on kõvasti tõusnud (mitte sellest, et ma ilusama kehaga olen, vaid oma saavutustest), ma suudan paremini enda jaoks "MINA" lahti seletada ja selle üle ka head meelt tunda.

Seega - sa ei pea minema jõusaali, kui sulle see ei meeldi. Sa ei pea ka jooksma hakkama, sest justkui kõik teevad seda. Katseta ja vali SEE, mis sind kõnetab. Esialgu ei pruugi midagi muud kõnetatagi, kui diivan ja tops jäätist, aga proovi kolm nädalat mingit trenni teha (ja mitte kohe viis korda nädalas, vaid kasvõi kaks korda). Siis otsusta, kas see on midagi sinu jaoks. Kui mitte, võta mõni teine liikumisviis ja korda seda. Peaasi, et sa selle ukse lahti teeksid ja sellest välja astuks. Usu, edasine tuleb juba kergelt :)


PS! Lõppu rõhutan ikka veelkord, et see jutt käib ka meeste kohta! Mees peaks olema sama aktiivne kui naine. Seega, kui uksest välja lähed, siis mõnikord võta ikka mees ka kaasa :) Ühine pingutus annab ka paarisuhtele väga palju juurde (räägin enda kogemusest ;) ).Comments

 1. Minu jaoks on ülikurb see, et ma elusees oma elukaaslast endaga trenni ei suuda vedada. Max, mis ta minuga teeb, on jalutamine:D ta on üks neist, keda on õnnistatud loomulikult väga hea kehaehitusega, aga siiski :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Äkki ikka ükskord tuleb? Mul mees kunagi punnis ka vastu, et tema jooksma ei hakka. Nüüd ei saa kuidagi ilma olla 😁

   Delete
 2. Mul üks vastassoost sõber alati utsistas, et tule ikka trenni minuga ja lähme teeme trenni ja nüüd mina käin ja vihun trenni teha ja tema ei tõsta enam jalgagi jõusaali, muust treeningust rääkimata. Aga nõustun kõigi väljatoodud punktidega! :)

  tuulpohjas.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment