Pajusi Mudajooks 2017

Käisime täna Priiduga Pajusi Mudajooksul. Tegelikult Priidu osalemine oli veel kuni eilseni suhteliselt lahtine. Tahtis ta tulla küll, aga ei teadnud, kui mõistlik see oleks oma valuga märku andva põlvega. Eile siiski otsustas kindlalt, et tuleb ikka ja proovime seekord siis minu rahulikus tempos raja koos läbida.Pajusi mudajooks on üks ütlemata tore jooks juba selle poolest, et see on Kesk-Eestis ja meile päris lähedal. Alla poole tunni sõitu ja kohal me olimegi. Kohale jõudes panime omale kiibid külge ja veekindla markeriga kirjutati number käele. Ühtpidi on see meetod päris hea - number ei pane mudas ajama. Aga teistpidi ma ei tea, kui kähku ma selle maha saan nühitud. Imelik ka esmaspäeval randa minna, nagu vanglast põgenenud pätt, number käel :D
Peagi peale "kiibistamist" kohtasime ka Mariliisi, kes oli terve perega platsi lennanud. Jutustasime oma pool tundi ja siis liikusime edasi vetsu järjekorda jutustama. Seal passimine oli küll totaalne ajaraisk, sest vetsu ust avades ilmnes seal väga märg seisukord ja loobusime võimalusest end enne jooksu tühjendada. Sinna juurde käisid ka naljad, mida ma siia kirja panema ei hakka :D


Edasi liikusime juba stardikoridori, kus kohtusime ka Elega. Viimased muljetamised, kõhu keeramised ja käiski start. Esialgne takistus seisnes selles, et ma Priitu silmist ei kaotaks. Mariliisiga jäi kokkulepe, et kuskil ootama teist ei jää. Selles olenemata jooksime kuskil 1 kilomeetri koos.

Takistustest olid peamised heinapallid, mudased/heinased jooksulõigud ja mudased takistused. Hästi palju erineva raskusastmega mudaseid takistusi. Ootamatult sügavaid/pikki/lögaseid jne mudaseid takistusi. Mõned puhta veega lõigud ka, et vahepeal kihti enda pealt vähemaks loputada, aga siiski rada teenis igati välja oma mudajooksu nimetuse. Lisaks olid veel mõned takistused, mis oli tekitatud autorehvide abil ja üks kõrgem sein ka.

Jooksime, nagu ütlesin, minu tempos. Pulss oli mul enesetunde järgi äkki mingi 160 kanti. Ühesõnaga mitte üldse võistluse pulss, aga jalad olid natuke laisad (süüdistamise eilset 22,45km, mida jooksmas käisin). Seega pidin Priitu mõned korrad pidurdama, et ta ei kappaks nii kiiresti ja ta otsustas selle asemel aegajalt võõraid naisi abistada :D Mind aitas ka ikka, kui ma jäin liialt mutta toppama.

Kuskil 6km pealt leidsime Mariliisi ka uuesti üles. Edasi kulgesime kuni umber 8km koos. Siis leidis ta vist oma viimase käigu üles ja kadus nagu tina tuhka meilt ees ära :D :D Viimane kilomeeter oli ainuke lõik, kus sai jooksmist normaalses mõistes harrastada. Ehk siis saime tee peal liigelda. Muu rada oli kõik kuskil põllul, üleskaevatud metsas või kraavis.

Lõpetada oli igati tore! Priit tahtis küll edasi lipata ja tema arvates jäi rada veel lühikeseks, aga küll ma talle uue jooksu leian, kus edasi lipata :D Kusjuures talle ikka need maastiku jooksud sobivad, sest põlved ei andnud kordagi tunda.

Lõpetades saime kätte veepudeli ja kaela medali. Soovitati vooliku järjekorda võtta ja siis suppi sööma minna. Voolikust me loobusime, aga Priit suppi ikka võttis. Olevat täitsa hea supp olnud. Aeg oli väga tagasihoidlik 1:35:42, aga saavutasime eesmärgi - saime esimese 100 hulka :D Mina olin oma vanusegrupis 25-s, Priit 36-s (aga ta oleks raudselt kõvasti parema aja saanud, kui oleks oma tempos läinud).


Enne lastele järgi minekut tegime kodus suure pesu ka. Riideid seljast ära võttes tuli kihtidena muda välja ja jalanõude sees oli nagu kruusakaevandus. Ühesõnaga korralikult sai seda soga igalt poolt välja kraabitud. Priidul olid isegi kõrvakäigud muda täis :D :D Pärast pesu oli ütlemata hea ja puhas olla :)

Kokkuvõtlikult võib öelda, et tegu on ühe väga ägeda jooksuga ja meie hakkame igatahes seal käima igal aastal. Esiteks on ta Kesk-Eestis ja pole tegelikult kellelegi nii väga kaugele sõita. Teiseks on see mõnus seltskonna üritus, kus ei tule elu eest pooleks end rabeleda (hästi palju oli meeskondadena jooksjaid, nii saab ka odavamalt liituda). Kolmandaks ei ole rada väga ülejõu käiv ka nendele, kes regulaarselt ei jookse. Kuna mudatakistused olid kohati päris pikalt, siis seal joosta nagunii ei saa (vähemalt ma arvan, et enamus ei jaksaks neid läbida joostes :D).


Miinuspoolena võiks välja tuua selle, et pärast jooksu tahaks ikka dušši alla ja kuskil end riietada. Aga meie puhul see väga hull polnud, sest me elasime niivõrd lähedal. Teiseks ei olnud tore saada elektrikarjuselt üleni märjana särakat :D Elektrikarjus oli pidevalt nö piiriks rajale ja kes vee takistust üritas vältida, sai kohe väikse litaka tagumikku :D Mina sain ühe korra kätte ja Priit sai siis, kui hoidis karjust puuoksaga üleval, kui selle alt läbi pidi ronima (sorry, aga me lihtsalt ei mahtunud teisiti :D). Ühesõnaga voolu võiks ikka välja lülitada järgmisel korral (ega see särakas surmab polnud ja kõrvekast oleks võinud kõvemagi valuaistingu välja pigistada, aga rajal oli kuulda selle üle päris palju nurinat).

Vot selline äge ja tore jooks! Nagu ütlesin, järgmine aasta jälle ja siis tarin Regiina ka kaasa oma mehega. Teeme meeskonna "Priidu naised" :D (Kes aru ei saa, siis meil on mõlemal mehe nimeks Priit). Ahjaa, ja ma ei jookse enam ühtegi maastikujooksu ilma Icebug´ideta. Täiesti libisemise kindlad jalanõud! Üles-alla liikuda mudatakistustel oli ikka tunduvalt lihtsam, kui Kõva mehe jooksul (Y)


PS! Kui kuskilt mingeid rajapilte tekib, siis panen siia juurde :)


Comments

 1. Mudajooks oli tõesti oma nime vääriline 110+%. Väga füüsiline rada. Ka mina plaanin olla aasta pärast platsis, mis oleks siis juba kolmandaks korraks. Homme raudselt kõik kohad kanged ja valusad, kuid see käib asja juurde. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nime ta väärib tõesti. Hellitusnimetuseks sobiks nelivedujooks, sest mina läbisin päris mitmed lõigud just sel meetodil 😂

   Delete
 2. Õu, kust sa tulemused leidsid? Ma endiselt udus ja teadmatuses. Ja pilte kaaaaa ei leidnud :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://www.jooksja.ee/2-pajusi-mudajooksu-voitsid-mardo-lundver-ja-kristel-sibul/

   Vaata päris artikli lõpust

   Delete
  2. Pilte veel pole jah kuskil..

   Delete
  3. http://tartu.postimees.ee/4179311/erakordselt-mudane-galerii-vaata-meeleolukaid-kaadreid-pajusi-mudajooksult

   Delete
 3. Maris, ma võiks ka vabalt "Priidu naised" klubiga liitud...Mul elukaaslase nimi Priit :D :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. 😂 need Priidu naised on ikka ühed vägevad jooksumutid kõik 😂

   Delete
 4. Pajusi valla FB lehel nüüd suur galerii üleval. https://m.facebook.com/Pajusi-vald-166746406704291/photos/?tab=album&album_id=1581612175217700&mt_nav=1

  ReplyDelete

Post a Comment