Vajalik kaaslane parimaks jooksukogemuseks

Me ei saa joosta maratoni jalanõudes, mis hõõruvad või pigistavad. Isegi kui saame ebamugava jalatsiga loetud kilomeetrid läbitud, ei saa me seda nautida. Regulaarse jooksjana tean, et jalatsi valik on üks elementidest, mis peab valemisse ideaalselt sobima nauditud tulemuse saavutamiseks. Aga valemis on ka teisi asju, mis peavad valatult sobima. Näiteks sportrinnahoidja.


Olete proovinud joosta tavalise rinnahoidjaga? Ma olen. Oma kogemusest soovitan mitte seda kodus järgi teha. Olen proovinud joosta ka kõikvõimalike erinevate sportrinnahoidjalaadsete toodetega. Eks joostud saab muidugi, aga mingit luksmugavust nendest oodata ei ole. Vähemalt siis, kui rinnapartii on B korvist suurem  ja "elukogenum" kui noor ja värske büst :D.

Mida üldse ühelt spordirinnahoidjalt oodata, et ta annaks jooksmisel maksimummugavuse? Ei midagi ületamatut. Vaja on, et rinnahoidja hoiaks varustust omal kohal sealjuures oleks mugav olla ja nahk saaks hingata. Kolm nii loogilist, kuid tihti täitmatut omadust. Minu õnneks olen ma leidnud ühe firma, kelle toodangu puhul on kõik need omadused täidetud ja rohkemgi veel.

Selleks on muidugi Shock Absorber. Olen nüüdseks juba üle aasta aja täielik selle firma spordikate fänn ja kui sain võimaluse katsetada uut turule tulevat mudelit, siis hüppasin õnnest nii kõrgele, et oleks pea lakke ära löönud :D Uueks mudeliks on S02Y3 FLY BRA. On teine samal eesmärgil kokku õmmeldud nagu teised Shock Absorberi rinnahoidjad- mugavaima ja toestatuma treeningkogemuse pakkumiseks. Aga kas ta ka vastas eelnevat mudelite kvaliteedile? Või äkki isegi ületas selle?


allikas
Kui ma paki kätte sain ja välja võtsin, siis vaatasin seda mitme külje alt. Omamoodi asjandus. Natuke pettusin, et ei ole nii häid suuruse reguleerimise võimalusi, nagu mu eelmisel mudelil, Ultimate gym bra-l. Seljal oli samamoodi topeltkinnitus, aga kui eelmisel kinnitusid mõlemad alt poolt, siis uuel mudelil on üks kinnitus traditsioonilise koha peal ja teine on hoopis ülevalt.

allikas
Välimuse juures meeldis värvikombinatsioon hall- erkkollane. Sobis ideaalselt mu jooksutossudega. Väljanägemise juures oli eriskummaline see, et rinnahoidja oli seest justkui ribaline. Vaatasid vastu valgust ja konkreetselt ribad jooksid läbi rinnahoidja. Välimuse tegi eriliseks see, et FLY BRA mudel koosneb kolmest kihist. Iga kiht omal eesmärgil külge poogitud.  Esimene kiht on õhuke, tugev ja niiskust hülgav. Teisel kihil on laserlõikusega valmistatud võrk (see sama, mis tegi väljanägemise triibuliseks), mis tagab ülima mugavuse ja toetuse. Viimane, ehk pealiskiht on eriti õhukesest ja hingavast materjalist.

Selga pannes oli teada-tuntud Shock Absorberi mugavus olemas. Suuruse vastavust hindaks nõks suurem, kui tavarinnahoidjatel. Nüüd ei jäänud muud üle, kui trenni tehes ka seda proovida. See on ju põhiline sportrinnahoidja puhul. Tegin kohe kuu aega jutti kõik trennid ainult selle rinnahoidjaga. Et veenduda, kuivõrd kasutatav ta edaspidi mu trennides on.

Mida siis kogesin? Rinnahoidja õlapaelad olid mõnusalt laiad ja mugavad. Seega ei olnud mingit soonimist või hõõrumist. Kuklatagune kinnitus oli üks parimaid leiutisi, mida sellele rinnahoidjale külge pookida. Hoiab õlapaelad nii kindlalt paigas ja täpselt õige koha peal. Topeltkinnitus seljal aitas ka rinnad ilusti paigal hoida ja minu päevi näinud rindade puhul on see väga suur pluss ühe rinnahoidja juures. Hea on ikka joosta, kui kõik on ilusti omal kohal ja ei põrgata end kaasa iga liigutuse peale :D

Liigume edasi selle kihilisuse ja materjali juurde. Siinkohal võin vaid neid läbivaid triipe kiita, sest hingavus on tõesti 5+! Ma olen väga suur higistaja ja kui rinnahoidja on umbne, siis minu jaoks on see jooksul suhteliselt lämmatav. Selle rinnahoidjaga oli esimese trenni ajal kohe imelik olla, sest tõesti vahe oli suur. Isegi eelneva sama firma rinnahoidjaga, rääkimata nendest sportrinnahoidjalaadsetest toodetest.

Mis hästi oluline veel on see, et rinnad ei olnud pannkoogiks litsutud selle paigal hoidmisega. Nägin välja ikka nagu korraliku büstiga naine, mis sellest, et sportrinnahoidja oli seljas. Kusjuures selle lõike puhul ma natuke kartsin, et äkki litsub vastu keha väga rinnad, aga täiesti põhjendamata kartus oli see. Kõik oli õige koha peal ja täpselt nii liikumatud, kui vaja.

Lisaks enda kogemusele mainin veel juurde, et selle mudeli suureks plussiks on ka väga lai suuruste vahemik. Seda rinnahoidjat on võimalik saada alates 70A suurusest ja lausa 85G-ni välja. Kuna tegu on extreme support toetusastmega rinnahoidjaga, siis mina julgen küll pea pakule panna, et ka kõige suuremal numbril ei ole probleeme rindade hüplemisega!

No midagi peaks siia miinusena ka välja tooma, sest muidu on nagu ülim kiidulaul. Nii nii, mis me siis negatiivsena leidsime??? Ahjaa, üks hetk kaalulangusega jääb see mulle suureks! Universaalse suurusega see kahjuks pole jah, seega tuleb ikka enda numbri järgi valida ja kui juhtub nii, nagu minul võib juhtuda varsti, siis tuleb lihtsalt uus mudel osta ja vana maha ärida kellelegi. Kvaliteeti jagub sellel mitmekümne aastajagu, nii et seda kartma küll ei pea, et paari pesuga laiali laguneks või välja veniks.

Kokkuvõtteks võin öelda, et minu armastus Shock Absorberi vastu sai uue doosi ja leidsin endale uue lemmiku, mida iga trenn selga panna. Mõnusalt lihtne, ent mugav. Täidab igat nõuet, mis minul sportrinnahoidjale on ja on selle juures supernunnu ka veel :)

Kui sul tekkis soov see uus mudel ja ka teised Shock Absorberi rinnahoidjad üle vaadata, siis saad seda teha SIIT. Sportrinnahoidja maailma uudistega kursis olemiseks, võib panna like ka nende FB lehele SIIN ja sealt kaudu saad kindlasti vastuse igale oma küsimusele, mis veel on õhku jäänud nende rinnahoidjate suhtes.


Comments

 1. Kui ma muidu olen vahel päris kurb oma AA korviga, siis sportides on see üheks suureks plussiks. Ei ole ma kunagi pidanud muretsema, et joostes/hüpates midagi liialt kaasa käiks või segaks. :D Nii et ma saan kenasti hakkama nende sportrinnahoidja-laadsete toodetega.
  Aga väga hästi kirjutatud postitus, lugesin ikka huviga. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Spordis tuleb väiksem büst tõesti vahel kasuks :D

   Delete
 2. Suurema rinnaga naiste mured :) Ei taha isegi rahulikule rattasõidule ilma spordikata minna. Isegi kodus intensiivsemaid aiatöid tehes panen spordika alla (kujutate ju isegi ette, mis juhtub ka parima rinnahoidjaga küürakil kaevates ja rohides). Ma ise olen aastaid kasutanud sportimiseks Change'i omasid. Nende plussiks on krõpsuga reguleeritavad õlapaelad (need n-ö tavarinnahoidja omad kipuvad "ära jooksma" õige koha pealt). Miinuseks on see lamedaks surumise osa - veidi häirib mindki. Aga SA tahaks täitsa kusagile proovima minna küll. Siiani on poes näppides tundunud natuke sellised, mis esmapilgul üldse ei toesta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui ma esimese selle firma mudeli sain endale, siis proovisin ka mitmeid erinevaid, et leida minu kehale parim mudel. Selleks osutus ultimate gym bra. Selle mudeli suureks eeliseks on ka õlapaelte pikkuse reguleerimise viis, mis on 100% kindel, et kuhugi venima ei hakka. Uuel mudelil ka põdesin, et hakkavad ära jooksma, aga seni on kui kinni õmmeldud oma koha peal :)

   Delete
 3. Ma ostsin esimese Shock Absorberi Run Bra juba vaese tudengina ja paremat asja lihtsalt ei ole olemas. Muidugi hind on krõbe, ent kui oma numbrit teada, siis saab jooksvalt soodukatel silma peal hoida. Samuti on vastupidavus ikka nii hea, et tõesti teenib see üks investeering ennast aastaid tagasi. Ei tahaks kõlada nagu mingi teleturg, aga see annab tõelise liikumisvabaduse. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Annab tõesti liikumisvabaduse ja investeering on seda väärt!

   Delete
 4. Tere,
  Mul on paar küsimust seoses selle jooksukavaga, mis siia paar postitust tagasi lisasid. Hakkasin ka seda jälgima, õigemini, võtsin ideeks. Sest praegu mul käsil esimene nädal. Pühapäeval jooksin 1+1 süsteemil 50minutit umbes. Teisipäeval samuti. Neljapäeval, täna, tegin pika jooksu.
  Mind huvitab, et kas sa jälgisid enda pulssi ka nende jooksude ajal? Mis oli pulsivahemik? Ja mitu kilomeetrit selle ajaga läbisid?

  Tervitades,
  K.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hei,

   sel ajal mul veel pulsikella polnud, seega seda ei jälginud. Jooksin nii, et selle sörgi ajal hing paelaga kaelas ei oleks, aga samas päris "jalutus pargis" tempo ka polnud :D
   Kilomeetreid ka ausalt öeldes ei mäleta, aga vaatasin endomondost (sel ajal kasutasin veel seda) järgi, et alguses sai intervallid joostud nt 45 minutiga veidi üle 5km ja 50 minutiga 6km.

   Delete
 5. Väga hea ja põhjalik arvustus! :)
  Oskad ehk sina või keegi teine lugejatest kommenteerida- plaanin soetada uusi rinnahoidjaid just jooksmiseks. Hetkel on mul kasutusel Shock Absorber Ultimate Run Bra, millega olen väga rahul, kuid kuna olen neid juba 1,5 aastat kandnud, siis aeg teeb oma töö. Kas puhtalt jooksmiseks peaksin siiski valima uueteks rinnahoidjateks jäle Ultimate Run Bra või Fly Bra on täpselt sama hea toestusega (või veel paremgi)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minule näiteks Ultimate run bra mudel ei sobinud. Hakkas kuidagi käe liikudes suruma peale. Mina ise julgen Fly Bra oma soovitada, minul on mida toestada (nii suuruse kui elastsuse mõttes) ja olen väga rahul :) Samas kui sul eelmine ikka väga hästi hoidis, siis mina vist ei hakkaks katsetama ja paneks sama liini edasi :D

   Delete

Post a Comment