Minu plaanid Ööjooksuks

Kohe mitte ei jõua kohale, et homme ongi juba Rakvere Ööjooks käes. Olen terve suve mõelnud, et see ööjooks on nii kaugel ja see on nö suve lõpujooks. Peale seda nädalavahetust tuleb jälle korralikuks tööinimeseks hakata ja tööl käia. Ja siis lähevad viimased päevad veelgi kiiremini ja algabki kool lastel. Ai, ma kaldun teemast kõrvale :D Aga kalendrisse vaadates peab tõdema tõesti, et homme juba ongi see jooks käes.


Tegelikult olin selle jooksu hooaja puhul kogu aeg sisimas lootnud, et Ööjooks tuleb minu rekordjooks. Saan oma unistatud alla kahe tunni aja kätte. Mida aeg lähemale tiksus jooksule, seda väiksemaks mu lootused läksid. Olgugi, et jooksurajal võin ma oma edusammude tõttu kindlalt tunda, tean, et see pole veel piisav, et sellist aega sihtida.

Pealegi on homse jooksu puhul väga suur tõenäosus, et a) on väga palav, b) on väga palav ja lämbe c) on kõva tuul, äike ja vihm d) on lihtsalt kõva tuul ja sadu jne. Ühesõnaga ilma pealt tõenäosust, et tuleb jahe, malbe tuulega sügisõhtut meenutav ilmastik on nullilähedane. Seega - pane kohe 10 minutit minu lõpuajale juurde. Mis parata, ma olen selline karge ja jaheda ilmaga jooksja. Pigem uduvihm, kui päike.

Samuti ei ole minus seda õhtuse jooksja geeni. Ma küll loodan natuke, et uurimustest selgunud fakt, et inimesed on õhtuti kiiremad, kui hommikusel ajal, peab ka minu puhul paika, aga jällegi - tõenäosus selleks on liiga väike, et selle järgi oletusi tegema hakata.

Seega jääbki üle arvestada, et ilmaolud on jubedad, keha on päevast väsinud ja vaadata, mida ma selliste võimalustega endast välja pigistan. Arutasin asja ka oma treeneriga. Ta ei tahtnud mu optimismi kuidagi maha suruda, aga tõi välja kõik mõjutavad faktid. Ka selle, et kui alustaksin 2 tunni püüdjatega (aega alla 6 min/km), siis võin end ribadeks joosta esimese poolega ja teine pool tuleb paras põrgu. Seda ei taha ma ka rekordi hinna eest (tuletagem meelde Saadjärve jooksu :( ).

Lõplik otsus on siiski minu enda teha, aga ta soovitas 2:15 tempomeistri sappa end sokutada. Kui kõigele kainelt otsa vaadata, leian isegi, et see on üks õige soovitus. Selle aja olen ma endale lubanud kinni püüda (andestatav on selle käest laskmine vaid 25 kraadi või äikesetormi puhul) ja tark mõte on endale mitte ülearu keerulisi eesmärke seada.

Me kunagi ei tea, kuidas asjad rajal tegelikult paika loksuvad. Võib olla juhtub, et minus on ikka seda õhtujooksja geeni ja ilmaolud halastavad ja ma otsustan viimasel minutil ümber. Aga selleks peaks ikka ülihea põhjus tekkima. Võib olla vajun ma kohe isegi 2:15 tempomeistri sabast maha. Ma ei tea.. Aga hea tunne on välja öelda, et mul on eesmärk, mis hetkel tundub mulle jõukohane.

 Joosta ajaga alla 2:15 peaks kilomeetri aeg olema keskmiselt umbes 6min ja 20 sekundit, kui ma nüüd õigesti arvutasin. See aeg ei tundu midagi ületamatut. Arvestades, et natuke on ikka Rakveres tõusu ka sees, siis täitsa mõistlik kilomeetri läbimise aeg minu vormi ja maapikkust arvesse võttes. Kui vaid ka ilm minuga koostööd teeks...

Mis plaanidega te starti lähete? Rada läbima? Rekordit püüdma? Lihtsalt head elamust saama?

PS! Teate, mul kõik geelid ja PULSi pre-shotid otsas ja selle koha pealt on mul küll paanika. Loodan südamest, et seal koha peal müüakse neid, mis mulle meeldivad ja mida ma olen kasutanud...


Comments

 1. Ma loodan ka väga, et ilm alt ei vea. Ise lähen esialgu läbima, joostes otsustan, mis saab. Elamuse saab kindlasti, tormiga või tormita. :D Hoian sulle pöialt!

  ReplyDelete
 2. Mul hakkas põlv valutama, seega lähen homme starti tundega, et näis, mis saama hakkab...

  ReplyDelete
  Replies
  1. oi.. ma loodan, et hommikuks on valu läinud. Mul on olnud korduvalt niimoodi, et enne võistlust nädal aega teeb mõni koht trikki ja valutab... Ma loodan, et sul ka midagi püsivat ja hullu pole.

   Delete
  2. Loodan ka, et homseks läinud, täna olen puhkust ka andnud. Naersimegi siin enne mehega, et kaks vanakest lähevad jooksma - mõlemal midagi valutab :)))

   Delete
 3. Ilma kohta: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/idulliliselt-algav-nadalavahetus-poordub-ootamatult-vanapagana-silgusoominguks?id=79160866

  ReplyDelete

Post a Comment