Kas enam hullemaks annab minna??

Nii mõnigi arvab, et maratoni läbimine on mõeldud veidi hulludele inimestele. Kes ikka tahab nii pikka maad joosta, mis paljude jaoks on isegi liiga pikk tee autoga sõitmiseks töökohta otsides. Aga näed, selliseid veidike nupust nikastanud kujusid ikka on ja tuleb aina juurde.


Mina sain oma hullustükiga täitsa hästi hakkama. Kuigi ma tean, et kindlasti tuleb mul ka maratone, kus ma saan ära tunda need haamrid ja "pigem pussitaks end, kui jookseks seda jooksu" kogemused, siis on hea meel, et esimene linnuke tuli just nii mõnusalt ja ladusalt.

Võib olla ei ole ka see hea. Enne maratoni olin ju tulevikumuusikasse ka tunduvalt suuremaid eesmärke kirjutanud, aga ei julgenud neid väga reaalsete plaanidena võtta. Kõik seisis selle taga, et esmalt see maraton ära teha. Küll siis ole näha, kas ma üldse enam joosta tahan. Läks "kahjuks" nii, et ikka tahan küll ja mitte vähe!

Ühesõnaga, tänu sellele, et see maraton läks nagu ta läks, julgen ma kõva häälega välja öelda, et hakkan vaikselt ultramaailma ukse vahele jalga mahutama. Mul ei ole veel mingit suurt eesmärki ja sihti välja mõeldud. Kuigi jah, 6tunni jooks, haanja100 ja 24tunni jooks on sellised kolm etappi, mis ideaalis võiks läbi teha.

24tunni jooks on järgmise aasta eesmärgiks arusaadavalt liiga suur amps võtmiseks. Haanja100 tundub üliäge ja lahe ja igati hullumeelne, et ma just selle eesmärgiks seaks, aga suur kahtlus on hinges, kas ma selle ära teeks... Siis jääb veel 6tunni jooks. Selle võiks ju eesmärgiks võtta. Nö esimeseks etapiks. See on ju ainult tunnike ja mõned minutid kauem, kui praegu maratoni jooksin. Seega kas see oleks piisavalt hull, et ma selle nimel aasta läbi vaeva näeks?

Mainin siinkohal ühe asja ära. Kiirus ükskõik mistahes etapil pole minu jaoks väljakutse. Ma ei taha hetkel rekordikiirusi püüda vaid pigem kilomeetreid püüda. Seega on isegi mõte teha erinevaid pikamaa väljakutseid iseendale täpselt sellises vormis, nagu mulle endale parajasti meeldib ja sobib. Aga siis on alati võimalus taganeda.


Ühesõnaga olen veel seda täpsema eesmärgi leidmise teekonnal. Seega kui keegi teab mõnda eriti ägedat ultrajooksu, mis järgmine aasta peaks toimuma ja millest ma võiks osa võtta, siis andke märku. Kui on veel kellegi kogemus lingina ka juurde panna, siis oleks kohe eriti äge :)

PS! Jah, ma tean, et ma olen päris hull. Tavainimestele, et ma üldse sellise asja peale mõtlen ja ultrainimestele, et ma nii algaja jooksjana sellist asja eesmärgiks võtta tahan. Aga olen elult piisavalt õppetunde saanud, et tuleb unistada suurelt. Ainult nii sa oma eesmärgid saavutad ;)


Comments

  1. Laulasmaa Ultra :) 10 21,1 km ringi, aega on 32 tundi, jooksed niipalju kui jaksad, tulemuse saad ikka ja kui ei jõua enam pikka ringi teha, siis on võimalus teha lõpus kuni 3 lühikest lohutusringi, 1 ring umbes 3 km. Ilus rada, väga hea korraldus, igas teeninduspunktis oli tunne, et oled oodatud, toetatakse ja ergutatakse kogu aeg. http://estonian-ultrarunners.com/node/97

    ReplyDelete

Post a Comment