Meie 1.september

Eile oli esimene september! Kool algas ja suvi sai otsa. Tegelikult peaks ütlema koolid, sest õppeaasta sai uue alguse meie peres lausa kolmes koolis ja neljas koolimajas :DEsimese koolina võib üle loetleda Tartu Ülikooli. Olen küll ametlikult jätkuvalt esimese aasta magistrant, aga ainete poolest liigun juba teisel aastal. Sügisene poolaasta on sellepoolest uus ja huvitav, et reaalselt koolipinki pean istuma ainult ühel nädalavahetusel (+ ilmselt kaks päeva lisaks millalgi jaanuari kandis). On ainult üks aine, milleks reaalselt kooli pean minema (õppekavaarendus erivajaduste osas). Lisaks on üks aine, mis on e-õppe vormis (uurimuslik õpe), kuid sellegi poolest tundub päris raske. Eks näis.

Mängukaksikud läksid kooli :) 
Peale kahe aine on kaks praktikat. Üks kahenädalane, teine neljanädalane. Uhh, ma natuke (loe: täiega) kardan neid. Esiteks pean ma leidma mingid kohad, kus üldse neid praktikaid teha. Kuna ma avatud ülikooli õpilane, siis ei pea ma neid Tartus koha peal tegema. Kuigi selle kahenädalase praktika jaoks õppejõud soovitas küll end Tartu kolida. Saaks teha parimas praktikakohas ja sellega saada ka parima juhendamise ilmselt. Aga pean seda veel kaaluma (õnneks nädal-kaks on veel sellega aega tegeleda).

Neljanädalasega on veelgi keerulisem, sest see on lasteaia praktika ja ega neid rühmi, kus ma seda teha saaks, ülearu palju siin mu ümber ei ole. Seega hakkan nüüd lähedal asuvaid lasteaedu pommitama ja uurima, kas on sobiv rühm, kes on õpetaja (TÜ eripedas suht karmid nõudmised, kes üldse sobib juhendajaks. Sellest ka raskused koha leidmise suhtes) ja kas nad üldse oleks huvitatud praktika kohaks olemisest. Uhhhh...

Kohustuslik perepilt
Aga loodetavasti saan ilusti sügisesed ained tehtud, et siis kevadel juba järgmiste ainetega jätkata. Vahepeal pean mingi aeg oma lõputööd ka tegema, aga selle koha pealt ma hoian parem oma suu kinni ja ei luba midagi. Ehk ikka midagi saab ajapikku tehtud. Tagant järgi tarkus on see, et oleks pidanud suvel rohkem tegema, sest nüüd, kui ka tööl uus kooli aasta algamas, siis enam seda vaba aega lihtsalt pole.

Tööl on uus aasta ka väga uut moodi. Õpilasi on mul täpselt neli korda rohkem kui eelmine aasta. Seega on mul neli korda rohkem vaja tunde ette valmistada ja neli korda rohkem pingutada, et kõik lapsed saaksid tundidest maksimumi. Tunde iseenesest on mul vaja läbi viia ka rohkem. Ühesõnaga aega kulub rohkem ja närve kulub ka kindlasti rohkem :D Kõike on rohkem :D Rõõmu ka kindlasti!

Meie pere koolilapsed
Üleüldse oli eile mul esimene 1.september õpetaja rollis. Täitsa uus ja huvitav kogemus! Sai isegi kooli ees istutud, kuna üks mu õpilastest läks ka esimesse klassi. Ma arvan, et enamus on aru saanud, et mul ei ole tavaline klass, seega on mul lapsed klassis erivanuses ja tasemel :)

Vanaemaga 
Aga liigume edasi laste juurde. Nüüd on mul ju kaks koolilast! Jessas, kuidas aeg ikka lendab. Marelit kooli ees istumas vaadata polnud õnneks nii pisaraterikas, kui Mareku puhul. Olen vist juba kahe koolilapsevanemana veedetud aastaga karastanud natuke. Õnnitlema minnes tuli küll pisarad silma ja oli tükk tööd, et hoida neid sealt mitte välja valgumast :D

Marek läks nüüdseks juba kolmandasse klassi. Nagu suur mees juba! Tunneb ka ennast ülitähtsana, et saab õele näidata kus ja mis ja mida tuleb teha. Kõik ringid luges ette, mis neil koolis on. See aasta muideks tundub tulevat väga sisutihe õppeaasta ja ringe, kus käia, on päris palju. Loodame, et ajad ainult kattuma ei hakka nendel, kuhu meie lastel asja oleks.

Eks need koolisisesed ringid kindlasti ei kattu, aga lisaks neile algas eilsega mõlemal koolilapsel tee ka muusikakoolis. Eelmine aasta sai küll eelkoolis seal käidud, kuid siis oli ju kaks tundi nädalas. Seekord juba tuleb veidi rohkem. Kaks korda on ainult nende pillitunnid (Marekul kitarr, Marelil tšello). Lisaks ju ka solfeedžo tunnid. Aga loodame parimat, et saaks ajad klappima kõikide huvipakkuvate asjade suhtes.

Kui me eile õhtul peale viimast aktust koju jõudsime, vajusid kõik magama. Kogu see uudsus ja emotsioonide laviin oli nii väsitav minu kui ka laste jaoks. Nüüd on õnneks kaks päeva aega, et koguda energiat ja siis värskel sammul uuele koolinädalale vastu astuda!


Comments