Ikka see kaaluteema

Ma pole nüüdseks oma kaalu numbrist teadlik olnud umbes täpselt kaks kuud. Pole ammu olnud sellist perioodi, kus ma ampsude pärast nii vähe muretsenud oleks. Olgem ausad - ma olen täiesti murevabalt söönud ja võtnud väga vabalt, sest kaaluma ju ei pea. Ainuke kontroll, mida olen endale peale pannud on see, et riided ei tohi kitsaks jääda. Seni pole jäänudki.Samas pole ka laiaks jäänud. See tähendab, et ilmselt kõigun ma suhteliselt samas kaaluvahemikus pidevalt. Pole nagu miskit uut minu puhul eks. Nii et ühtpidi on see kaaluvaba elu hea ja pingevaba (vähemalt kaalu koha pealt), aga samas tunnen, et kui pole seda kontrolli hoidvat numbrit, siis ega ma paremasse vormi end kuidagi ei aja ka. Olengi nüüd nagu kits kahe heina kuhja vahel.

Kõige lihtsam lahendus olukorrale oleks lihtsalt  tolm kaalult pühkida ja see uuesti kasutusele võtta. Aga ei saa. Või õigemini ma korra isegi proovisin, aga patarei vahetusest olenemata viskab ta mingeid aiateibaid ja enamasti üldse ei jää sellele ühele numbrile püsima. Kõigub edasi-tagasi ja siis viskab nulli ja alustab otsast peale. Vahepeal jääb seisma ka, aga no väga kahtlane on kogu see protseduur. Ühesõnaga mingi kala on kaalul sees ja ilmselt võib selle maha kanda.

VÕiks siis mõelda, et elame siis ilma kaaluta edasi. Aga nii ma ka ei taha :D Olgugi, et ma olen ise ka korduvalt öelnud, et elu kaaluta on kergem. Ongi! Aga praegu on käsil periood, kus trenn nagunii on tagaplaanil (esiteks olen haige ja teiseks hakkab kohe praktika, mille ajal olen varahommikust hilisõhtuni kodust ära ja koju jõuan üldse ainult sööma ja magama). Seega on üks mu sihtidest võtta kiirest ajast maksimum ja trennide vähesusest hoolimata kaalu alandada. Seda siis söögilaua korrigeerimise abil. Olen juba alustanud enda toitude MFP äppi kandmisega, aga kui pole kaalu, millega enda edusamme jälgida, on raske saada pilti, kuidas ikka nädala lõikes asi liigub.

Seega tuleb üks uus kaal muretseda. Aga seekord ma ei taha mingit tavalist kaalu. Vidina inimesena, nagu ma olen, tahaks ikka midagi ägedamat. Polari kaalu unistust olen ma varem ka siin kajastanud, aga praeguseks on natuke see vaimustus maha vaibunud. Peale polarflow´ga ühildumise tegelikult midagi muud ta endas ei sisalda. Või ma eksin?

Vaatasin, et meie turul müüdavatest kaaludest, mis midagi enamat, kui kehakaalu näitavad, on enamus Omroni või Tanita firma omad. Ma tean küll, et kui samades tingimustes (sama riietus, kellaaeg jne) ei kaalu, siis on need numbrid vägagi kõikuvad, aga ma siiski tahaks mingit sellist kaalu, mis näitaks mulle, kui palju mul rasva- või lihas% on. Aga ma ei oska valida? Kas võtta pigem selline ligi 50 eurone kaal või  hoopis peaaegu kolm korda kallim äge Omroni kaal ? Selline kehakoostise mõõtja on ka päris äge asi, aga kas jälle hinda ka väärt?  Kas üldse neist ükski on???

Kellel on kodus veidigi fäänsim kaal, kui tavaline saunakaal, siis andke tuld ja kirjutage oma kogemusest. Millise ostsite ja kas tasus ära ka. Muidu ma kaalun siin neid kaalusid terve aasta ja ei saagi oma ideaalkaalu :D :D


Comments

Post a Comment