Peegelpilt vs kaalunumber

Sain endale eile uue kaalu. Mitte küll päriseks, aga laenuks. Küsisin emalt veidi parema ja usaldusväärsema aparaadi, millega järgmistel kuudel end kaaluda. Olen endale pannud tähtaja, et hiljemalt 15. veebruar viin ma kaalu emale tagasi. Miks üldse panna sellisele asjale tähtaeg? Sellest kirjutan veidi allpool.

Enne aga hommikusest kaalumisest. Enne kui ma kaalule astusin tegin ma endast pildi. Ühe tavalise enne jooksma minekut pildi. Üritasin selle järgi ise ennustada, mis peegelpilt mulle kaaluks ütleb. Või õigemini kui ma näeks tänaval sellise kehaga naist, siis mis ma arvaks, et palju ta kaalub. Ega üle 75kg poleks pakkunud. Samas enda keha teades mõistsin, et nii hästi ilmselt kaal minust ei arva.

Päris huvitav tunne oli kaalule astuda ja vaadata, kuidas seni peegelpildi ja mõõdulindi järgi antud hinnangud kaalunumbriga kokku langevad. Arvestades mõningaid faktoreid (nt kuuseis naiste mõistes) ja viimase kahe päeva söömist (loe: reedene pingelangus ja laupäevane peolaud + õhtune külaskäik) arvasin, et sealt tuleb mingi üüratu number. Päris nii suur ei tulnud, kui kartsin, aga siiski... Ütleme siis nii, et tänasega sai paika nö algkaal, millest allapoole liikuma on vaja hakata.

Ma teile veel kaalu ei ütle. Järgmine nädal saate teada (mul on üles pildistatud, nii et no worries, et meelest peaks minema). Aga praegu - tehke teie oma pakkumised, kui te vaatate seda allolevat pildi, siis mis te kaaluks pakuksite? Üritage kõik muu info kõrvale lükata, mida ma siia kirja panin ja arvestage ainult seda, mida pildilt näete!

Ärge pange mu megahullu padjanägu tähele :D 
Lõpetuseks siis sellest ka, miks ma endale tähtaja kaalu koha pealt panin. Esiteks kuna pole minu kaal, siis oleks imelik ka seda sada aastat enda käes hoida. Olgu siis juba mustvalgelt kirja pandud, et kaua ma võõrast vara enda omanduses hoian :D

Teiseks peaks neli kuud olema paras aeg, et saavutada vabalt eesmärk, mille olen kaalu koha pealt seadnud. Kuna see number ei ole kaugeltki mu ideaalkaal mingi valemi järgi, siis seda enam peaks see olema saavutatav juba enne veebruari, aga jätsin seoses jõulude ja sünnipäevadega ikka väikse varu aja.

Kolmandaks  on ilmselgelt viimane aeg end kokku võtta ja see "teine pool" üleliigsest kehakaalust minema peksta. Olen enda peale päris kuri seoses sellega, et ma kohe kuidagi pole saanud end kokku võtta ja jõuda tervislikku kaaluvahemikku. Seega olen pannud endale päris karmi ultimaatumi - kui ma 15. veebruariks soovitud kaalu ei jõua, siis ma lõpetan kaalulangetusblogi pidamise. Päriselt!

Ühesõnaga nüüdsest läheb lahti kaalulangetusblogi sõna otses mõttes. Vähemalt kuni 15. veebruarini. Eks siis näis kuidas asjad edasi lähevad. Või kas üldse lähevad....


Comments

 1. Niii raske on pakkuda ja loodan, et nüüd väga puusse ei pane aga pakuks 60 või 70. Krt 69 ikka :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Panid väga puusse :D :D Aga ma pole hullu, loodetavasti üks hetk jõuan sinna maani ka ;) Kusjuures 69kg on just see number, mille endale veebruariks eesmärgiks olen pannud :)

   Delete
  2. Välja näed siiski 69 või 70 ja päriselt :) Aga kaal on kaal :) Hahaahahahaa Mulle on ju praegu öeldud 90 isegi :D Kuigi on paaaaaalllljuuuuuuuu rohkeM :)

   Delete
 2. Minu ideaalses maailmas töötav matemaatiline valem ütleb 76kg ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et su matemaatiline valem arvestas ka juba järgmise kuu eeldatavat progressi sisse :D

   Delete
 3. Kuskil 82 kilo pluss miinus üks kilo. Muidugi pilt võib ka petlik olla, aga vähem ei pakuks ja rohkem ka mitte eriti.

  ReplyDelete
 4. Replies
  1. Mu kaal ei näitagi nii täpseid numbreid :D :D

   Delete
 5. Ma oleks silma järgi 70 pakkunud, raske uskuda, et nii palju rohkem. Aga noh, ma sain hiljuti teada, et kui kaalunumbreid uskuda, on laulja Pink RASVUNUD, kuigi näeb igati suurepärane välja, nii et numbrid ongi täiesti suvalised. :D

  ReplyDelete
 6. 80.5kg. Peale vaadates ka üle 70 ei pakuks. Aga võrdlen endaga ja palju teised mõni kord pakkunud on :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Õige arvutamisstrateegia sul :) väga täpne (y)

   Delete
 7. Mina küll ei julgeks sulle peale vaadates kaalu pakkuda. Ma olen selles sama kehv kui vanuse pakkumises - ikka panen mööda :D Aga kui ma nüüd siit kommentaaridest õigesti välja lugesin, siis see on 80,5kg? Kindel, et kaal ei valeta? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaal ei valeta :) aga peale vaadates suudavad tõesti väga vähesed täppi panna (nagu ka siit kommentaaridest saab välja lugeda)

   Delete
 8. Vaadates ütleks 65-70kg😇

  ReplyDelete
  Replies
  1. Näitaks mu kaalunumber ka selliseid numbreid, siis oleks kohe eriti luks ;)

   Delete

Post a Comment