Seiklema täiesti tasuta

Kuna reedene päev on mu praktikal poolik päev, tegin endast kõik oleneva, et jõuaksin lastele enne Marguse lõunaune aega (mida ta kokkuvõttes täna ei teinudki) järgi minna. Plaan oli edasi minna metoodilisse kabinetti (loe: ema juurde) järgmiseks nädalaks tegevusi ette valmistama, aga Marek ja Mareli lunisid luba, et minna seiklema. Lõpuks oli valmis saanud seiklusrada, mida Kabalasse kaasava eelarve raames pidi tehtama (loe täpsemalt sellest SIIT).


Tegu on madala seiklusrajaga, mille läbimiseks ei pea maksma piletiraha ega ole kuidagi määratud, mitu korda sa rajale minna tohid. Oluline on, et sa jälgitaks põhilisi rajal olemise reegleid (korraga ühel atraktsioonil üks laps, kaalupiirang ronijale jms) ja võibki iga laps (täiskasvanu valve all) ronima minna.

Ma ise arvasin, et tuleb selline väike ja "titekas" asi, aga tegelikkuses on rada päris pikk. Elemente oli kokku 10 ja kuigi nii Marek ja Mareli läbisid need kõik suhteliselt kiiresti, tahtsid nad siiski seda korduvalt läbida (olgugi, et nad olid seda juba ka eelnevalt koolipäeval läbinud ja vist eelmisel päeval ka).

Kahjuks tuleb kohe külm talvine hooaeg peale ja siis pannakse rada kinni. Aga kevadel, kui ilmad jälle lubavad, tehakse rada jälle lahti ja siis saab minna ronima. Ehk siis saab mõne platvormi peale Margust ka lasta.


Hetkel Margus väga huvitatud ei olnud sellest. Pigem oli ta hämmingus, et mis asi meile parki püsti pandud on ja eelistas viisakalt eemale hoida. Ta on õnneks veel selles vanuses, et värviliste sügislehtede loopimine oli hulga lõbusam tegevus, kui kuskil maa ja taeva vahel kõõlumine.


Päris taevani muidugi sellel rajal ronida ei saa. Kõrgus maast on täpselt parasjagu, et tekiks väike ohtlikkuse faktor, aga samas kukkudes väga hulle vigastusi saada ei tohiks, kui just väga õnnetult end kuidagi seal sõlme ei keera. Aga selleks peavadki lapsed koos täiskasvanud saatjaga sinna ronima minema.

Kes veel kohe, nüüd ja praegu tahab rada katsetama minna, siis nädalavahetusel pidi rada veel lahti olema. Nii et kohalikud uudistama! Ma tahaks isegi minna ja proovida, aga liiga raske olen. Aga ehk kevadel :D (tegelikult on see ikka lastele mõeldud)


Comments