Jõusaali endast targema sõbrannaga

Kuna Regiina käis ja haris ennast ülitargaks seoses trenni tegemisega, siis tahtsin ma, et ta mind ka natuke juhendaks. Just selle koha pealt mida ja  kuidas jõusaalis kõige mõistlikum teha oleks. Juhuslikult juhtus nii, et ta sattus nädalavahetusel Viljandi lähedusse ja minul oli vaba nädalavahetus. Võite ainult korra arvata, mida see tähendab - me läksime Myfitnessi jõusaali!


Ma üldjoontes ju tean nagu ka, mida jõusaalis teha võiks. Vähemalt selles ulatuses, mis meie jõusaali väheste masinatega tehtav on. Aga meil pole seal peegleid, et kontrollida oma tehnikat ja vahel ikka juhtub, et kui sa peegelpilti ei näe, siis võid enda arust õigesti teha, aga tegelikkuses ei teegi. Nii on hea kui üks asjateadja vaatab tehnika üle ja korrigeerib üht ja teist, mis valesti on.


Neid kohti, mida ma natuke valesti tegin, oli ikka omajagu. Seega Regiina sai tarka panna ja mind parandada :D Kasu mul, sest sain tehnikat paremaks ja kasu temal, sest sai juhendamise kogemuse. Ta muideks otsib praegu Tallinnas ohvreid kelle peal oma treeneri kogemusi rakendada. Nii et kui huvi on, siis klikka SIIA ja loe täpsemalt asjast.


Aga trenni juurde tagasi. Tegime trenni 3 minutit vähem kui kaks tundi. Viimased 30 minutit tundsin, kuidas minu jaoks on trenn juba piisavalt kaua kestnud (loe: ma olen päris läbi juba) ja seega lõpuks Regiina halastas mulle ja lõpetasime trenni ära korralike venitustega. Muidu piinas ikka nii, et mõne koha peal oli mul tunne, et kui need kordused lõppevad, siis ma sinna samusesse maha kukun. Päris maha ei kukkunud, aga natuke aparaatide tuge oli vaja küll :D


Mulle selline piinamine iseenesest meeldis. Mulle istubki selline treener, kes tunnetab seda õiget piiri piitsa andmise ja ülepingutuse välja pigistamise vahel. Regiina suutis mind kindlasti mitu suurt sammu kaugemale sundida, kui ma iseseisvalt oleks teinud aga samas ei tundnud ma kordagi sellist tunnet, et ta nõuab minult midagi, milleks ma mitte kuidagi võimeline olla ei saa.  Seega viis pluss töö!


Kui jõusaali tehnika poolt vaadata, siis ma tahaks vist kogu aeg Myfitnessis käia. Kui esialgu tundus see ruum seal paras labürint, siis tegelikkuses on just mõnus, et on sellised privaatsed nurgatagused, kus saad rahus toimetada. Masinaid on igasuguseid ja kõigile sobivaid. Täitsa kahju, et nõnda kaugel asub, et sõit sinna ja tagasi rööviks liiga palju aega. Seega lepime ikka oma väikse kohaliku jõusaaliga. Saab seal ka aetud asjad, sest Regiina näitaski mulle eelkõige selle suunitlusega harjutusi, mida ma saaks ka kohalikus jõusaalis (ja ka kodus) teha.


Pärast jõusaali külastust kuulus "eratrenni paketti" pikk arutelu aurusaunas ja söömine Amrita kohvikus. Tellisime rohelise salati suitsuforelli ja munaga (ma täpset nimetust ei mäleta). Täitsa hea oli, aga oleks tahtnud natuke toekamat sööki. Kõht sai täis aga mitte piisavalt, et mitte kooki peale võtta. Tellisime erinevad koogitükid. Regiina viimase šokolaadikoogi ja ma meekoogi. Kui koogid kohale tulid ja maitsesime kooke, siis vahetasime ära, sest kummalegi sobis teise valitud kook hulga paremini.

Kui kook söödud, siis oli koju minek. Pealegi kohvikut hakati vaikselt juba sulgema ka, sest kell oli päris palju juba (emade mõistes, sest laste uneaeg hakkas saabuma). Enne koju minekut leppisime kokku, et järgmine kord jälle. Ja siis juba täie rauaga :D Nii et ma pean nüüd usinalt jõusaalis raskusi tõstma hakkama, et mitte väga alla jääda.

Täna hommikul voodis lebades polnudki nagu midagi häda. Ei mingit lihasvalu. Iga tund, mis õhtule lähemalt tiksus, hakkasid lihased järjest enam valutama. Praeguse olemise kohta ütlen ma nii palju, et kes mu liikumist kõrvalt näeks, saaks naerukrambid :D Eriti, kui kuskilt vaja püsti tõusta või kuhugi vaja istuda. Kapi otsast midagi alla ka täna ma võtta ei taha. Üldse on selline hull väsimus peal.  Aga homme lähen õhtul jõusaali ja "parandan" olemist ühe kange trenniga. Eks näis, kas kannatab teha või ei :D


Mis kasu mul sellest ühistrennist oli? Esiteks sain ma päris mitme koha pealt tehnikasoorituse suhtes targemaks. Teiseks sain terve hulga harjutusi, mida kohalikus jõusaalis teha võiks ja kui palju neid teha võiks. Kolmandaks sain aru, et üks personaaltrenn treeneriga võib anda jõusaalis käimisele nii palju juurde. Tühja tõmblemine ei anna suurt midagi, kui asju valesti teha. Kui vähemalt korra käid kellegi targemaga koos jõusaalis, tunned ennast igal järgmisel korral, kui üksi lähed, hulga kindlamalt masinate taga. Vähemalt mina tunnen küll end nüüd hulga targemana :)

PS! Ma ikka ise tahtsin räigelt rasket trenni. Regiina suudab tegelikult leebem ka olla :DComments