Mida kinkida jõuludeks? (+ loosimine)


Jõulud on see aasta kuidagi eriti kiirelt tulnud. Jõululaupäevani on vähem kui kaks nädalat. See tähendab, et on viimane aeg mõelda, mida jõuludeks kinkida. Panin kokku väikse listi, mida ma ise tahaks või soovitaks kinkida inimesele, kes enda tervisest hoolib. Kindlasti pole see list lõplik, vaid pigem head soovitused, kuhu suunas oma mõtteid arendama hakata. Hea meelega ootan kommentaaridesse lisasoovitusi :) Aga minu minilist on selline:
1. vitamiin D. Arvestades, et me näeme siin Eestis päikest peaaegu sama harva, kui kuuvarjutust, siis tasub enda ja sõbra vitamiin D tase abivahenditega normis hoida. Ma ise kasutan praegu Apothekast tellitud spray kujul manustatavat vitamiini. Pidi väga hästi imenduma, aga olen lugenud, et ka tilgakujul ja õlikapslina imenduvad päris hästi.

2. Koormustest. See on küll soovitus otseselt jooksuhuvilisele sõbrale. Ah, mis me valetame, see on soovitus minu sõpradele asjast, mida ma hirmsasti hoopis sünnipäevaks tahaks :D Kuna mul on sünnipäev 7 päeva peale jõule, siis nagu... (now you know what I want). Mu sünnipäevast hoolimata on talv õige aeg koormustesti teha. Saada teada, mis seisus keha on, kuulata soovitusi ning panna paika eesmärgid järgmiseks hooajaks. Näiteks vomax-is saab aasta lõpuni tervisespordi paketi soodushinnaga - 99 euri. 

3. Terviseriski pakett. Me käisime lastega suvel SYNLAB-is verd andmas ja ma ise olen igati rahul, et selle väljamineku tegin. Saime päris hea pildi oma terviseseisust ja oskasin ka perearstilt edasisi uuringuid küsida. SYNLABis on erinevad paketid, kuid tavainimesele oleks minu poolne soovitus valida Terviseriski pakett. See mis võimaldab saada põhjalikku ülevaadet tervisest, hinnata südame-veresoonkonna haiguste riski, saada ülevaade neerude, kilpnäärme ja maksa talitlusest ja teada kolesterooli, glükoosi, raua, vitamiin D taset. Kusjuures tulemused tulevad väga kiiresti. Meie saime oma tulemused juba järgmisel päeval. 

4. Spaapuhkus. Oma viimaste nädalate pingelise aja järel ütlen, et kui ikka aasta läbi olla füüsiliselt aktiivne ja pidevalt ka vaimu virgena hoida, siis tekib mingi hetk tunne, et oleks üht time-out´i vaja. Üks mõnus spaapuhkus oleks selleks parim viis. Me käisime sel aastal perega Strandis, kuid järgmisel korral võiks juba kuskil mujal käia ning uusi kohti avastada.

5. Pääsmed järgmise aasta tervisespordi üritusele. Sellel punktil on veel eriti oluline lisa - teine pilet osta iseendale! Saate kehale meeldivalt aega veeta ja samas hea mälestuse, mida koos vanaduspõlves meenutada. Selleks ei pea üldse olema jooksuvõistlus (kuigi nendest soovitaks Linnajookse kahe käega). Näiteks elamusretked on ühed väga lahedad ja omamoodi käimisretked, millest osavõtmiseks ei pea olema jooksja ega üldse sportlane. Samuti Pajusi mudajooks on ütlemata tore ettevõtmine tuttavaga, kui teis mõlemas on killuke lapsemeelsust (ning ei pea üldse seda rada läbi "jooksma").

6. Ajakirja tellimus. Eesti ajakirjanduse maastikul on nii palju erinevaid spordi ajakirju, mille tellimust võiks soovitada, aga mul endal käbi kaks ajakirja - ajakiri Sport ja Jooksja. Esimene meeldib rohkem, sest ilmub igal kuul ja seega on lugemist tihedamini. Kuigi Internet on suur ja lai ning infot seal igasugust, siis ma olen veel selle aja inimene, kes naudib ajakirja lehe keeramist ja lugemise kõrvale tee joomist. 

7. Šopingutuur spordipoodi. Olete te näinud mõnda aktiivse elustiili armastajat, kellel ei läheks silmad põlema uute jooksutossude, retuuside või treeningvarustuse üle?? No täpselt! Kuna enamasti on selle punkti all tegu asjadega, mis eeldavad ideaalset sobivust, siis kingigi kaardike ühiseks šopinguks ja saate lisaks uutele asjadele sõbrannaga kvaliteetaega veeta. 

Sellised olid minu punktid, mida võiks jõuludeks kinkida kasvõi endale, kui oma tervisest hoolid ja vähemalt üritad elu aktiivse(ma)lt ja tervisliku(ma)lt elada. Nagu juba mainisin, siis kõik soovitused on teretulnud!  

Aga ega üks kingisoovituste nimekiri ei saa jääda kingituseta teile! Kui sa vajutad SIIA, siis saad minu  blogi FB lehel osaleda loosimises, kus sul on võimalus võita endale SYNLABi  Terviseriski pakett! Tervisekontrolli kinkekaart kehtib 3 kuud. Verd saab anda sobivas SYNLABi verevõtupunktis üle Eesti. Aega verevõtuks panema ei pea. Lisainfo MINU.SYNLAB.EE.
Comments

 1. Milline su D vitamiini näit suvel oli?
  Soovita D vitamiini endale ja perele tellida iHerbist, kvaliteetsed tooted saab kätte soodsamalt, aga on igati väärt kaup.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul oli alla igasuguse arvestuse, aga lastel väga suurt defitsiiti õnneks polnud.

   iHerbust olen ma ka kunagi tellinud, aga seal vahepeal olid mingid ulmelised postikulud ja siis pole rohkem sellele mõelnud.

   Delete
  2. Nüüd on iHerbis asi parem, vahe tuleb rohkem uurida, aga üldiselt tip-top. Fb-s on ka üks tore grupp, kus vajadusel abi saab.

   Delete

Post a Comment