Vana-aasta teatemaraton 2017

Ligi nädal tagasi sai käidud Tallinnas jooksmas. Osalesime grupiga Vana-aasta teatemaratonil. Kuna tervet maratoni enamus meist joosta ei jaksanud/viitsinud, siis võtsime vabalt ja igaüks jooksis 1/5 sellest maast ehk 8,4km.

 

Esimene vahetus alustas jooksu 9:30 hommikul. Kaugelt sõitmise (ja laste ära majandamise) suhtes oli see väga varajane kellaaeg. Seega otsustasime eelmisel õhtul juba Tallinna minna ja natuke jõule tähistada. See plaan oli väga kaval. Üldpildil võib öelda, et sai ühe "jooksunipi" ära kasutada, mis mõjus täitsa positiivselt rajal olles :D
Pilt: Regiina 
Hommikul oli grupiviisiline ärkamine, pudrusöömine ja õigete riiete valik. Kuigi jooksma sai alguses ainult üks minna, siis oli nii tore niimoodi terve meeskonnaga oodata ja emotsioone vahetada. Tekitas sellise mõnusa tunde, aga natuke ka pani vastutust peale, et niisama rajale ikka kulgema ei lähe. Ikka pingutada tuleb ka.


Nii ma siis kolmandana rajal pingutasingi. Võtsin Regiinalt vastu teatepulga ja panin ajama. Hoidsin pulka terve jooksu ilusti käes. Ei torganud vöö vahele ega kuhugi mujale, kuigi see oli täitsa lubatud. Alustasin liiga kiirelt, nagu enamaste jooksude puhul. Kilomeetri aeg oli 5:50. Järgmised 3km püsisid 6:00-6:07 vahel. Peale seda 3km hoidsin tempo 6:24 peal, sest sealt maalt hakkas libe tee ja matsu ei tahtnud ma kohe kuidagi panna. Viimased 1,5km läksid jälle kiiremini. Lõpp juba paistis ja tahtsin juba pulga edasi Priidule anda. Priit jooksis ajaga 44:50.

Pilt: Indrek Mänd 
Lõpu ajaks minu distantsile tuli mu kella järgi 52:25 (ametlikult 52:18). Keskmine pulss (mida ma kordagi jooksu ajal ei vaadanud) oli kohutav 180 (max 190), mis näitab, et mu jooksude harvenemine on pulsile halvasti mõjunud. Kell mõõtis distantsiks 8,52km, mis näitab, et ma pikendasin oma jooksu päris palju sellega, et otsisin kõige jäävabamat kohta. 

Priit, mina, Regiina, Kaili ja Viigi
Kokku sai meie tiim ajaks 3:57:45, mis on päris hea tulemus :) Medaleid kahjuks kaela ei saanud, sest need ei jõudnud õigeks ajaks kohale, aga nüüdseks on need juba meie tiimi juhi ehk Regiina käes ja kui kõik hästi läheb, saame need täna kätte ka. 


Aga jooks oli väga äge. Rajal soe vesi ja peale jooksu kuum tee. Lisaks veel saun otsa ja ei olnud mingit külma kontides vms. Superlahe ja kindlasti lähme järgmine aasta jälle.  Peale jooksu käisime koos söömas ka. Käisime Al Mare Grillis. Täitsa söödav pasta oli seal, aga Priidu "taldrik" oli ikka vaatamisväärsus omaette (ja maitse oli ka sellel väga hea).


Comments

  1. Ma tahaks ka osaleda sellistel teatejooksudel aga ei leia kaaslast. Hetkelgi kui vôistlustel käin, siis ûksi. Ei ole kellelegi veel suutnud jooksupisikut anda.

    ReplyDelete

Post a Comment