Füüsiline vs vaimne tervis

Kui inimesed võtavad plaani tervislikuks hakata, siis esmajoones muudetakse toitumist ja minnakse trenni. Et ikka suust sisse minev oleks õige ja liigutama ju peab ka. Väga vähesed mõtlevad selle peale, et  mis kogu selle protsessi ajal peas toimub, mõjutab väga palju meie edu või edu puudumist. Peale sellist keerulist perioodi, mis mul on olnud, on mulle kui puust ja punaselt ette tehtud, et kui pikas plaanis ikka vaimse tervise eest ei hoolitsete, ei mõelda, miks me selliseid otsuseid/valikuid teeme, siis kipub kõik muu ka käest ära minema. Seega peaks olema tasakaal nii füüsilise kui vaimse tervise suhtes, kui asi puudutab oma elukvaliteedi tõstmist.21. jaanuaril on Tallinnas hotell Euroopas toimumas Õnneliku Elu Konverents - VaimuKeha, mille eesmärk on pakkuda teadmisi vaimu ja keha koostoimimisest nii, et kumbki pool ei jääks vaesemehe rolli. Kui Sille mulle kirjutas ja pakkus pääset üritusele, siis võtsin seda kui järjekordset universumi märki, et mul tuleb enda vaimse poolega rohkem tööd teha (varemgi neid märke ju korduvalt tulnud, kui mingis valdkonnas madal periood).

allikas
Selle korra teemad on täpselt sellised, mis mind igati puudutavad:  haigestumise tõelised põhjused; ajuga seotud haigused ning rasva ja kolesterooli osa selles valdkonnas; veresoonte tervis; mõttejõud ning otsuse vastu võtmine; allergiate, migreenide ja toidutalumatuste tagamaad ning praktiline ajurveeda ehk loodusega kooskõlas elamine.  Üles astuvad esinemise järjekorras Riina Raudsik, Liis Orav, Aigar Säde, Madleen Simson ning Kaja Keil.

Sille (Brena Creations) ja Mai-Liis (Sisemina) korraldavad selliseid vaimu ja keha ühendavaid üritusi juba mitmendat korda. Mai-Liisist ma ausalt väga midagi ei tea, aga Sille tegemisi jälgin küll ja olen isegi korduvalt mõttes mõlgutanud, et ehk peaks tema poole pöörduma (ta tegeleb ka toitumis- ja treeningnõustamisega),  sest ta tundub kuidagi selline kahe jalaga maa peal, tasakaalukas ja edukas inimene. Ei mingit grammitäpsusega kava, mida nagunii keegi elulõpuni ei jälgi ja samas just selline inimene, kellele võiks õhtul chat´i kirjutada, kui asi metsa kisub (mida nt Orgule väga ei tee eks :D).

Aga teate kõige kurvemat asja selle ürituse juures - see kuupäev ei sobi mulle kohe kuidagi. Pääset niisama seisma ka ju jätta ei saa. Seega ma loosin lugejate vahel välja enda pääsme. Lootusega, et kes selle võidab pärast mulle paari sõnaga kirjutaks, kuidas oli ja millest ägedast ma ilma jäin ;) Loosimise jaoks teen facebooki blogilehele jagamispildina, et selle ürituse info ikka võimalikult paljudeni jõuaks :)

Üritusel soovitab Sille ise osaleda eriti nendel, kes pole mingi haiguse või ebakõla ravimisel abi saanud või peavad mingeid ravimeid pikaajaliselt tarvitama. Lisaks kõigil, kes soovivad oma tervist parandada ning säilitada elu lõpuni teadlikult ja arstiravimiteta.

allikas
Kes loosiõnnele loota ei taha, siis minu blogi lugejatele kehtib sooduskood: VKMARIS ja sellega saate pääsme endale 25 euroga! Pääsme soetamise info leiate SIIT.

Kui me mõtleme hästi, tunneb ka meie keha end hästi ning samamoodi ka vastupidi. Samuti, kui meie keha on haige ja meil on raske olla, ei pruugi ka pähe just kõige positiivsemad mõtted tulla. Seega on vajalik nii terve vaim kui terve keha, et olla õnnelik! Comments